Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 8 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Sprawdzanie, ile razy próbowano wpisać kod na zdjęcie SIM-Locka w Nokii BB5.

Post Sprawdzanie, ile razy próbowano wpisać kod na zdjęcie SIM-Locka w Nokii BB5. 2 Jun 2010, o 19:08

Male - Friend  Posts/Topics1002/268  Reputation point 2559 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
W nokiach BB5 istnieje mozliwość TYLKO 3-krotnego wbicia kodu, proszę sprawdzić
czy państwa telefon nie jest zablokowany 3-krotnym wbiciem nieprawidłowego kodu!

Potrzebny na będzie program NSS
Code:
Please Login or Register, to see this Content

po instalacji programu włączmy go,w prawym górnym rogu klikamy na "lupę", podłączamy włączony telefon kablem
dedykowanym dla naszego telefonu
(np: dku-2, ca-53 itp),po wykryciu i zainstalowaniu telefonu przechodzimy do zakładki "security" i naciskamy "read"
pojawi się info o naszym telefonie;
Przykład na podstawie Nokii 6300 simlock Plus gsm

z programu możemy odczytać nr imei naszego telefonu, sieć na jaką jest zablokowany telefon
i to co nas najbardziej interesuje, czyli "Key Code Count"

Image

na załączonym screenie widniwje wartość "0" - czyli nikt nie wprowadzał niewłaściwych kodów

Image

na następnym screenie "Key Code Count" ma wartość "3" - wprowadzono 3 razy zły kod - NIE MA MOŻLIWOŚCI WPROWADZENIA KODÓW Z KLAWIATURY


Więc jeżeli decydujesz się na unlock simlock kodem przy telefonach bb5 to pierw sprawdź czy już ktoś prędzej nie wpisywał kodów i nie zablokował telefonu. Bo jeżeli telefon będzie zablokowany zostaje box.

ANS Zapraszam

[ Komentarz dodany przez: bastard3son: 2 czerwca 2010, o 20:29 ]
Tytuł tematu sugeruje, że podajesz sposób na zdjęcie SIM-locka w domu. Zmieniam. ;)

Last post
Reply with quote 


Post Re: Simlock nokia bb5 kodem 2 Jun 2010, o 20:14

Male - Friend  Posts/Topics840/175  Reputation point 1288 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
czy tym programem moge zrobić unlocka 5300 ?
Reply with quote 


Post Re: Simlock nokia bb5 kodem 2 Jun 2010, o 20:27

Male - Sponsor  Posts/Topics565/40  Reputation point 641 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
czaro1514, nie można. nie da się w warunkach domowych zdjąć simlocka w Nokii BB5 (jak na razie).
Reply with quote 


Post Re: Sprawdzanie, ile razy próbowano wpisać kod na zdjęcie SIM-Locka w Nokii BB5. 2 Jun 2010, o 20:52

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
ten poradnik jest tylko do sprawdzenia czy jest możliwość wprowadzenia kodu odblokowującego.
nie jest to poradnik jak odblokować telefon.
temat powinien być inny bo ten niezbyt opisuje zawartość poradnika ;] lepszy był by "Sprawdzenie możliwości wpisania kodu na simlocka"

[ Komentarz dodany przez: bastard3son: 2 czerwca 2010, o 20:41 ]
Przecież zmieniłem. ;)

[ Dodano: 2 czerwca 2010, o 20:52 ]
Przecież zmieniłem. ;)
jak pisałem to jeszcze nie było zmienione xP
Reply with quote 


Post Re: Sprawdzanie, ile razy próbowano wpisać kod na zdjęcie SIM-Locka w Nokii BB5. 2 Jun 2010, o 21:58

Male - Administrator  Posts/Topics357/70  Reputation point 907 
Offline  Profile  WWW 
Windows Vista Firefox
O ile wiem przez kopię PM dało się przywrócić stan z przed wpisywania kodów. (zerowanie licznika).
Informacja do potwierdzenia ale jednak jak ktoś jest zdesperowany to może brute-force i jazda.
Reply with quote 


Post Re: Sprawdzanie, ile razy próbowano wpisać kod na zdjęcie SIM-Locka w Nokii BB5. 2 Jun 2010, o 22:54

Male - Expert  Posts/Topics1576/61  Reputation point 3148 
Offline  Profile   
Windows Vista Firefox
nie da się w warunkach domowych zdjąć simlocka w Nokii BB5

da sie, trzeba mieć boxa i można robić unlocki przed kominkiem
Reply with quote 


Post Re: Sprawdzanie, ile razy próbowano wpisać kod na zdjęcie SIM-Locka w Nokii BB5. 3 Jun 2010, o 00:31

Male - Friend  Posts/Topics1002/268  Reputation point 2559 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
kamilloi, też o tym słyszałem :) ale nie testowałem bo jak narazie telefonu z simlockiem nie miałem :P
Myślę że temat się przyda ;D
Reply with quote 


Post Re: Sprawdzanie, ile razy próbowano wpisać kod na zdjęcie SIM-Locka w Nokii BB5. 3 Jun 2010, o 15:04

Male - Expert  Posts/Topics1576/61  Reputation point 3148 
Offline  Profile   
Windows Vista Firefox
kamilloi wrote:
O ile wiem przez kopię PM dało się przywrócić stan z przed wpisywania kodów. (zerowanie licznika).
Informacja do potwierdzenia ale jednak jak ktoś jest zdesperowany to może brute-force i jazda.

tylko jak klient przynosi telefon z zablokowanym licznikiem klawiatury to przewaznie nie ma ze soba kopii PM

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 8 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 3 guests





cron