W 2013 roku lepiej uważaj na nowy telefon. Inwazja dopiero się zacznie

Najnowsze doniesienia z branży GSM, recenzje nowości aplikacji i gier.

Post by bombel201 » 29 Dec 2012, o 15:25

Image

Według prognoz zespołu ekspertów antywirusowych firmy Eset, przyszły rok przyniesie znaczący wzrost liczby zagrożeń atakujących smartfony i tablety z systemem Android.

Rosnąca popularność systemu Android już od jakiegoś czasu przyciąga uwagę cyberprzestępców. Według Gartnera, aż 72 proc. spośród wszystkich urządzeń mobilnych sprzedanych w trzecim kwartale 2012 roku bazowała właśnie na tej platformie systemowej. Popularność Androida przełożyła się w bieżącym roku na wzrost liczby ataków na użytkowników urządzeń z tym systemem. Eksperci Eset wnioskują, że tendencja ta utrzyma się również w nadchodzącym 2013 roku, kiedy to prawdopodobnie pojawią się kolejne odmiany znanych już mobilnych koni trojańskich, które będą próbować rozsyłać wiadomości SMS na numery premium (o podwyższonej opłacie) lub wykradać dane użytkowników.

Zmiana metody

Analitycy Eset prognozują również zmianę metody rozprzestrzeniania się nowych zagrożeń komputerowych. Na znaczeniu straci propagacja wirusów za pośrednictwem przenośnych nośników danych, a dokładniej za pośrednictwem zainfekowanych plików automatycznego startu takich nośników. W 2013 roku zdecydowanie częściej cyberprzestępcy będą posługiwać się metodą infekowania za pośrednictwem przechwyconych serwisów WWW. To efektywniejszy i wygodniejszy sposób na zarażanie nowych komputerów. Twórca zagrożenia musi jedynie zidentyfikować słabo zabezpieczoną stronę internetową, na której osadzi specjalny skrypt. Ten z kolei sprawi, że internauta odwiedzający serwis WWW zostanie przekierowany do innej strony, która zainfekuje jego komputer złośliwym programem.

Botnety

W nowym roku prawdopodobnie nadal rosnąć będzie liczba botnetów, czyli sieci komputerów zombie, kontrolowanych zdalnie i wykorzystywanych np. do atakowania serwerów dużych firm i instytucji. Jak podkreślają eksperci, duże zainteresowanie botnetami wśród cyberprzestępców wynika przede wszystkim z łatwości ich tworzenia, a także z możliwości uzyskiwania dzięki nim realnych dochodów.

Wyciek danych z chmury

Wzrośnie także prawdopodobieństwo wycieku danych, przechowywanych w tzw. chmurze. Wszystko za sprawą coraz powszechniejszego korzystania z tej usługi, do czego przyczyniły się (według Gartnera), m.in. aparaty fotograficzne wbudowane w smartfony i tablety. Wygoda korzystania z chmury i łatwość dostępu do danych w niej zgromadzonych sprawiają, że usługą tą zaczynają interesować się cyberprzestępcy. Dlatego bardzo prawdopodobne, że w 2013 roku głośno będzie o wycieku danych zgromadzonych właśnie w chmurze.

źródło: wp.pl
Image
bombel201 Male
TEN OKRUTNY xD
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: LG G6
Soft: 7.0 Nougat
Operator: Play

Joined: 21 Mar 2010
Online: 104d 17h 43m 53s
Posts: 2793Topics: 816
Reputation point: 4150
    Windows XP Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by WojtekGr » 29 Dec 2012, o 16:42

Jak coś jest popularne to jest i atakowane. Nie ma co się dziwić.

Wojtek ;]
Image
WojtekGr Male
Pozdrawiam. Wojtek ;)
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Samsung GT-S6500D (Galaxy Mini 2)
Soft: Andrzej 2.3.6
Operator: Heyah
Age: 31
Location: Rogoźno

Joined: 28 Dec 2012
Online: 22d 12h 1m 4s
Posts: 747Topics: 142
Reputation point: 985
    Windows XP Firefox


Return to Nowości & Ciekawostki

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests