Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 4 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[X6-00] Wgrany zły CFW

Post [X6-00] Wgrany zły CFW 21 Sep 2013, o 19:49

Male - User  Posts/Topics2/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Witam serdecznie.
Otóż mam taki problem, poprosiłem kolegę aby wgrał mi CFW z racji tego ze ja nie miałem czasu i niestety wyszło jak wyszło.

Chciałem taki CFW: ''LinsPirat LTS Rev2.1 CFW for Nokia 5233/5230/5800/5530/X6 All RMs ''
Niestety kolega pobrał i za pomocą JAFa wgrał mi niepoprawny RM a mianowicie RM625 a powinno był RM559.

Teraz efekt jest taki, że gdy włączam telefon pojawia się obraz z napisem 'loading...' i po chwli znika i mam biały ekran który gasnie i się zapala na okrągło.

Pobrałem odpowiedni CFW dla X6, niestety po wgraniu go JAFem nic się nie zmienia... a nawet nie pojawia sie logo ani nawet tryb local mode na wyświetlaczu co przy złym RM625 się pokazuje.

Bardzo prosze o rade czy da się coś z tym zrobić za pomocą JAfa czy tylko serwis został?
Dodam że próbowałem wgrać najnowszy soft do tego telefonu jednak nic się nie dzieje.

Dzięki :wht:


edit:

i ew ile by kosztowała taka naprawa w komisie o ile nieda sie tego zrobić jafem, bo mam 2gą płytę główną od innej x6... chociaz fajnie by bylo jak by sie dalo odzyskac dane z tej uwalonej obecnej nokii

Last post
Reply with quote 


Post [X6-00] Re: Wgrany zły CFW 21 Sep 2013, o 21:34

Male - 10%  Posts/Topics13/1  Reputation point 1 
Offline  Profile   
Windows Vista Chrome
Możesz mi powiedzieć, jak miałeś wcześniej podzieloną pamięć? Chodzi mi o partycję z danymi, które chcesz odzyskać. Jeśli sam system siedział na innej niż dane (i przy flashowaniu nie traci się danych z tej partycji), to powinny być one do odzyskania. Spróbuj programem Nokia BEST (najwyższa wersja, którą scrackowano to chyba v1.62). Tam musisz odczytać pełną pamięć telefonu. Potem z tego powinieneś móc wyodrębnić pliki.
Co do samego telefonu - w sumie to raczkuję w serwisowaniu, ale prawdopodobnie mogłeś uwalić przy tym certyfikaty. Jeśli to one to koszy będzie wynosił około 150zł.
Reply with quote 


Post [X6-00] Re: Wgrany zły CFW 21 Sep 2013, o 21:38

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Android Safari
Probuj dead flash ale najnowszym oryginalnym softem. Chociaz obawiam sie ze wgrales numerycznie soft nowszy jak miales i dlatego sa problemy.
.
Reply with quote 


Post [X6-00] Re: Wgrany zły CFW 21 Sep 2013, o 21:58

Male - User  Posts/Topics2/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
@piotreks-89, system siedział na (phone memory) a wszystkie moje dane i pliki były zapisywane na pamięci oddzielnej partycji. spróbuję tym programem dzięki!

@nemo333

z tego co mi wiadomo to było tak...
pierwotnie był tam soft zaczynający się od 32..... później zrobiłem update przez nokia ovi do softu 40.0.002 jak się nie mylę... później wgrałem CFW jakiś modyfikowany na symbian belle który też bazował na wersji 40.......
następnie jak pisałem, kolega zaszalał i wgrał mi ten błędny soft... później oczywiście próbowałem wgrać poprawny lecz bez skutecznie... chociaż nie wiem na jakim FW bazuje... domyślam się że na najnowszym dostępnym... nic... jednak próbowałem później za pomocą JAFa wgrać najnowszy soft jaki znalazłem do X6, oryginalny.... właśnie 40.0.002... lecz się nie udąło odpalić nokii. jutro spróbuję raz jeszcze.

a jeżeli jest tak jak kolega pisze i koszt certyfikatów to ok 150pln to chyba bardziej mi się opłaci podmienić płyty głównę bo mam w zapasie jedną... o ile odzyskam dane za pomocą nokia best.. ale tego już bede próbował jutro :)

dzięki


edit

to jest nazwa pliku softu błędnego softu


RM-625_51.1.002_prd.core.C0r

a tu oryginalnego pod x6
RM-559_40.0.002_prd.core.C0R

czyli na mój rozum ten zły, jest numerycznie wyższy... tak

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 4 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Nokia E51-1 RM-244 wgrany błędny 426 brak aparatu

Author: cimny (14 Oct 2012, o 14:59)

Views: 798  •  Replies: 2

Last post: cimny (14 Oct 2012, o 16:01) View the latest post



Wgrany przez Phoenixa content (uda) usuwa się po hard resecie

Author: eribellis (10 Jul 2012, o 16:00)

Views: 797  •  Replies: 0

Last post: eribellis (10 Jul 2012, o 16:00) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 32 guests