Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 3 of 3 [ 45 posts ]
Go to page Previous  1, 2, 3
Print view
Write comments Post new topic


Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF).

Post Wgrywanie softu JAF-em na S60v5 27 May 2011, o 17:36

Male - 80%  Posts/Topics375/212  Reputation point 103 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
OD RAZU PISZĘ ŻE NIE JESTEM AUTOREM PORADNIKA! Dodaję go ponieważ dużo ludzi się mnie pyta jak to zrobić

Phoenixem nie dotykaj tego fona!!!.

JAF:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


1. Pobieramy powyższą paczuszkę i ją rozpakowujemy.
2. Instalujemy program "JAFSetup_1.98.62.exe" (najlepiej do domyślnego folderu "C:\Program Files\ODEON\JAF").
3. Teraz w miejsce gdzie zainstalowaliśmy program "JAF" przenosimy pliczek z paczki "OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5.exe".
4. To samo co powyżej robimy z plikiem "jaf_nok4models.ini" i podmieniamy oryginalny. (Link i instrukcja zapożyczona od Kołek)

Pliki softu wkładasz do(tworzysz te foldery):
Quote:
C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-504

---
1. Uruchamiamy plik "OGM JAF PKEY Emulator" i postępujemy zgodnie z Screenami. (Jeśli win7 to w trybie zgodności)

Kliknij "GO":
Image

Wyskoczy błąd, naciskamy "OK"

Image

2. Przechodzimy do zakładki BB5
Image

3. Zgodnie ze screenem zaznaczamy:
Manual Flash
Dead USB
Odznaczamy:
CRT 308
A teraz zaznaczamy Use INI, teraz okno powinno wyglądać tak:

Image

Po zaznaczeniu opcji Use INI powinno nam się ukazać okienko w którym zaznaczamy Nokia 5530 i naciskamy OK:

Image

4. Teraz okno powinno wyglądać tak(po wybraniu telefonu pokaże ci się nazwa softa Vietnam coś tam ponieważ nie zmieniałem nazwy wyświetlanej w JAFie):
Image

5. Teraz tylko trzeba wyłączyć telefon i podłączyć go za pomocą kabla USB do komputera. (Najlepiej przed flashem sformatować kartę pamięci)

Po podłączeniu Nokii wciśnij przycisk FLASH (wyskoczy komunikat z informacją czy czasem nie robimy downgrandingu, naciskamy "yes") następnie przytrzymaj przycisk włączania telefonu dotąd aż poniżej zobaczysz rozruch flashowania, około 3 sekund.

Jak ukaże się napis DONE! to znaczy że proces przebiegł bez problemu Telefon powinien się zrestartować i po restarcie ukaże się biały ekran, wystarczy troszkę poczekać aż pokaże nam się ekran do wyboru daty i godziny.
Last edited by CrimeS on 27 May 2011, o 17:37, edited 1 time in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu JAF-em na S60v5 27 May 2011, o 18:29

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Czym się różni od: wgrywanie-softu-przez-program-just-another-flasher-jaf-vt2653.htm ? :>
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu JAF-em na S60v5 27 May 2011, o 21:37

Male - 80%  Posts/Topics375/212  Reputation point 103 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
Tego nie widziałem. Skoro się mnie tyle osób pytało to myślałem że nie ma.
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 19 Jun 2011, o 17:00

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Internet Explorer 8
Wszystko zrobione wg wideoporadnika ale na końcu pojawia się:
This flash file don't support DEAD USB FLASHING!
Error booting phone...

Poniżej zamieszczam log z programu jaf

Code:
Please Login or Register, to see this Content
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 21 Sep 2011, o 11:43

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Chrome
Dajce linka to tego programu Just Another Flasher (JAF). :( które to jest ..:( :eek:

[ Dodano: 21 wrz 2011, o 11:43 ]
ale to badziewie nie chce się włczyć ... P-KEY dopnge not detected.Please insert activated donge. ???? o co tu chodzi proszę o pomoc.

[ Komentarz dodany przez: _NeedSpeed_: 21 września 2011, o 18:57 ]
Wystarczy poszukać na forum.. To nie jest badziewie tylko trzeba potrafić zainstalować. Błędy w pisowni + dużo pytajników.
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 27 Sep 2011, o 21:46

Male - 10%  Posts/Topics14/4  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
ludzie poradźcie coś robię jak w poradniku wszystko już kombinowałem tak jak radziliście na dwóch kompach i cały czas tylko ten komunikat no już mnie trafia :wall:
mam nokia c3-01 i soft RM 640 0599358 v6.05 i chciałem na RM640 059F878 v6.02 z tego co rozumiem to dało by sie ale :cry:

Code:
Please Login or Register, to see this Content



teraz mam taki komunikat o co chodzi
Code:
Please Login or Register, to see this Content
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 8 Jan 2012, o 14:48

Male - 10%  Posts/Topics12/1  Reputation point 0 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Code:
Please Login or Register, to see this Content


zmieniałem wejścia usb, sterowniki, wersje programu i to samo.. Może ktoś obeznany pomoże? nokia 5130xm na win7 32bit

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 8 stycznia 2012, o 15:11 ]
Licz się z tym, że 5130XM jest modelem upośledzonym softowo i trudno jest wgrać do niej cokolwiek.
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 26 Nov 2012, o 10:14

Male - 20%  Posts/Topics32/5  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
witam wszystkich mam taki problem, gdy wgrywałem softa farem w czasie gdy był czerwony pasek i pisało erasing wyłączyli prąd i teraz nie chce się soft wgrać wyskakuje problem czy da rade odzyskać oto log z JAF

Code:
Please Login or Register, to see this Content
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 18 May 2013, o 19:02

Male - 10%  Posts/Topics10/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Symbian Opera
witam, chce sie jutro zabrac za wgranie tego softu, jest to nieco trudniejsze niz z wgrywaniem androida. I mam pytanie
" 2. Wybierz z listy zadany Product code " to wyskoczy jakas lista ? Czy mam wybrac taki jak mam pod bateria. Mam nokie 5800xm naviation edition v60 i czy mam cos robic jeszcze czy tylko pobrac JAF i soft i wgrywac ? Dziekuje i pozdrawiam :)

I jeszcze jedno pytanie
Na forum jest
Pobieranie:
ROFS2
Core, Uda, Reszta
I co to sa za pliki ? Co z nimi zrobic ?
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 18 May 2013, o 19:07

Male - Patcher  Posts/Topics2810/173  Reputation point 1827 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Co będzie na liście zależy od pobranego softu. Jeżeli pobrałeś soft dla jednego pc to na liści będzie jeden.

Soft wrzucasz do jednej z ścieżek podanych w tym temacie:
>> pobieranie-softu-przez-navifirm-wersja-v1-2-vt22806.htm
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 19 May 2013, o 07:55

Male - 10%  Posts/Topics10/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Symbian Opera
chce na jeden pobrac, tylko zbytnio nie ogarniam o co w tym chodzi. A tamte pliki ?

W jakims innym temacie pisalo ze jak mam soft v60 to moge od razu fashowac

Juz ogarnalem do czego te pliki. Było to w innym poradniku na forum. A wracajac do softu v60 w noki 5800xm, musze cos jeszcze robic czy tylko wgrac soft jaki chce ? A chce wgrac Sensation Brilliant.
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 19 May 2013, o 08:26

Male - Patcher  Posts/Topics2810/173  Reputation point 1827 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Ściągasz soft i flashujesz według tej instrukcji. Pamiętaj, że soft nie może być starszy niż ten w telefonie.
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 19 May 2013, o 14:48

Male - 10%  Posts/Topics10/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Symbian Opera
a jesli wgram starszy to telefonem bede mogl sie podetrzec czy da sie go odratowac. Chce wgrac sensation-brilliant-port-c6-v-60-0-003-v42-0-004-vt25130.htm data softu 22-09-2011. moge wgrywac czy szukac innego CFW ?
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 19 May 2013, o 15:01

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Android Opera
będzie działać jeśli też masz v60
Reply with quote 


Post Re: Wgrywanie softu przez program Just Another Flasher (JAF). 19 May 2013, o 16:32

Male - 10%  Posts/Topics10/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Tak mam v60 jednak się trochę boję ze zrobię cos nie tak i ze tak powiem udupie telefon

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3 [ 45 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 2 guests