Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 8 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Wiatrak włączający się tylko przy dużej temperaturze

Post Wiatrak włączający się tylko przy dużej temperaturze 13 Nov 2012, o 20:16

Male - Patcher  Posts/Topics912/120  Reputation point 1240 
Offline  Profile  WWW   
MeeGo Nokia Browser
Witam was! Przeniosłem swój router Tp-link w skrzynkę, która będzie chronić go przed niskimi temperaturami. Wiadomo, że może się zagrzać w takowej skrzynce więc potrzebuje takiego wiatraka, który raz na jakiś czas chłodziłby sprzęt (router + modem Huawei). Widziałem na Allegro aukcje z wiatrakami, które mają takowy czujnik lecz pracuje cały czas na wolnych obrotach a ja potrzebuje takiego, który zaczyna chłodzić po osiągnięciu danej temperatury i się wyłącza i tak w kółko.

Proszę o podpowiedzi.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Wiatrak włączający się tylko przy dużej temperaturze 13 Nov 2012, o 20:17

Male - Friend  Posts/Topics631/42  Reputation point 430 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Jaki router? W jaką skrzynkę? Przed jakimi temperaturami? ;>

Jeśli chcesz tak dokładną kontrole, to tylko kontroler obrotów z czujnikami, ale to koszt ~150zł + wymagane dodatkowe zasilanie.
Reply with quote 


Post Re: Wiatrak włączający się tylko przy dużej temperaturze 13 Nov 2012, o 20:22

Male - Patcher  Posts/Topics912/120  Reputation point 1240 
Offline  Profile  WWW   
MeeGo Nokia Browser
Skrzynka będzie stała na strychu gdzie w zimie jest podobna temperatura jak na dworze. Skrzynka jak po średnim głośniku Unitry a w jej wnętrzu od strony Routera (tp link mr3220) położona gąbka do wygłuszania. Zasilanie jest już oddzielne 12v dla małej żaróweczki oraz manualnie odpalanego wiatraka.
Reply with quote 


Post Re: Wiatrak włączający się tylko przy dużej temperaturze 13 Nov 2012, o 20:43

Male - Friend  Posts/Topics631/42  Reputation point 430 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
I router ma się tam zagrzać?

Wmontuj wentylator 120mm, który będzie wyrzucał ciepłe powietrze ze środka. Ustaw go na 5/7V i wsio.
Reply with quote 


Post Re: Wiatrak włączający się tylko przy dużej temperaturze 13 Nov 2012, o 21:05

Male - Patcher  Posts/Topics912/120  Reputation point 1240 
Offline  Profile  WWW   
MeeGo Nokia Browser
Istnieje też taka pora roku jak lato a poza tym przy dużym użyciu CPU modem i Router nagrzewa sie naprawdę mocno.
Reply with quote 


Post Re: Wiatrak włączający się tylko przy dużej temperaturze 13 Nov 2012, o 21:17

Male - Friend  Posts/Topics631/42  Reputation point 430 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
W lato chyba w tej skrzynce go kisił nie będziesz?

Jak się tak o niego boisz, to najlepiej kup mu lodówkę, zamontuj czujniki temperatur i zawsze będzie miał odpowiednią temperaturę :E

Mam wrażenie, że sporo przesadzasz.
Reply with quote 


Post Re: Wiatrak włączający się tylko przy dużej temperaturze 13 Nov 2012, o 21:24

Male - Patcher  Posts/Topics912/120  Reputation point 1240 
Offline  Profile  WWW   
MeeGo Nokia Browser
Sporo przesadzasz, sporo nie ale nic w tym złego jsk chę zadbać o optymalne warunki pracy bez resetów itp.
Reply with quote 


Post Re: Wiatrak włączający się tylko przy dużej temperaturze 13 Nov 2012, o 22:20

Male - Friend  Posts/Topics631/42  Reputation point 430 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Uwierz mi, że ten wentylator o którym pisałem wcześniej na 7V da radę. Nie masz się co martwić.

W lato wyciągasz go z tego pudła i tyle. Nic mu nie będzie.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 8 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests