Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[E71] Włączenie telefonu bez działającego przycisku / odzyskanie danych z telefonu

Post [E71] Włączenie telefonu bez działającego przycisku / odzyskanie danych z telefonu 3 Dec 2012, o 18:35

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
Witam!
Koleżanka dała mi telefon Nokia E71, który (prawdopodobnie) ma zepsuty przycisk włączania i poprosiła o odzyskanie z niego danych (przede wszystkim kontaktów). Telefon był w serwisie, gdzie nic z nim nie zrobiono, "bo jest zepsuty i koniec". Nie wiem dokładnie, które klawisze na klawiaturze działają, bo serwis źle ją włożył i jest cała wypukła, tzn. widać wybrzuszenie (tak chyba nie powinno być?).
Chciałem się Was spytać, czy da się ten telefon jakoś włączyć bez użycia klawisza włączania, np. za pomocą komputera? W tym wątku:
Code:
Please Login or Register, to see this Content

czytałem o sposobie za pomocą Phoenixa, ale czy nie obyłoby się bez flashowania telefonu? Nie chciałbym stracić żadnych danych, bo właśnie one są dla niej najcenniejsze. Czy może da się je jakoś odzyskać bez włączania?
Dodam, że po podłączeniu ładowarki telefon normalnie się ładuje, tj. widać biały ekran i jest wyświetlana animacja ładowania.

Z góry dziękuję za pomoc.

Last post
Reply with quote 


Post [E71] Re: Włączenie telefonu bez działającego przycisku / odzyskanie danych z telefonu 3 Dec 2012, o 18:40

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Nie wiem, czy w S60 się da, ale w S40 robiłem w 5300 tak: flash w trybie dead z usuniętym z listy plikiem contentu. Ale nie mam pojęcia, czy S60 to przyjmie. A co do telefonu to do baniatego serwisu oddano... Dla nich to nie problem podłączyć telefon do boxa i dane potem przerzucić na inny telefon i z niego zrobić backup Nokia Content Copierem...
Reply with quote 


Post [E71] Re: Włączenie telefonu bez działającego przycisku / odzyskanie danych z telefonu 3 Dec 2012, o 18:43

Male - Friend  Posts/Topics1211/48  Reputation point 801 
Offline  Profile   
Symbian Opera
Jeśli włącznik jest wyrwany z płytki to wystarczy zewrzeć styki czymś metalowym.
Reply with quote 


Post [E71] Re: Włączenie telefonu bez działającego przycisku / odzyskanie danych z telefonu 3 Dec 2012, o 18:56

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
Chciałem powstrzymać się właśnie od flashowania i/lub rozkręcania, ale jak to jedyne wyjście to spróbuje. Poczekam jeszcze, może ktoś inny ma jakiś pomysł na to, a jak nie to wezmę się za to, jak będę miał trochę więcej wolnego czasu.
Reply with quote 


Post [E71] Re: Włączenie telefonu bez działającego przycisku / odzyskanie danych z telefonu 3 Dec 2012, o 20:41

Male - Patcher  Posts/Topics2810/173  Reputation point 1827 
Offline  Profile 
Symbian Opera
A próbowałeś triku z rezystorem i trybem local mode? Poszukaj na forum?
Reply with quote 


Post [E71] Re: Włączenie telefonu bez działającego przycisku / odzyskanie danych z telefonu 9 Dec 2012, o 14:34

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
Nie, jeszcze nie próbowałem. Spróbuję się za te metody zabrać przez weekend, bo teraz nie ma szans na dłuższą zabawę z telefonem.

EDIT:
Rozkręciłem telefon i okazało się, że przycisk włączania jest z jednej strony oderwany od płytki, doraźnie pomogło dociśnięcie go, naciśniecie i telefon wystartował. Obecnie działa, dane skopiowane.
Bardzo dziękuję za pomoc! :)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

włączenie n73 bez przycisku power

Author: rasing (10 Dec 2012, o 18:08)

Views: 1832  •  Replies: 3

Last post: zibi305 (10 Dec 2012, o 18:43) View the latest post



odzyskanie danych

Author: chips (25 Jun 2012, o 22:47)

Views: 2046  •  Replies: 3

Last post: zibi305 (26 Jun 2012, o 08:11) View the latest post



odzyskanie danych

Author: kozak922 (22 Aug 2012, o 00:27)

Views: 974  •  Replies: 1

Last post: zibi305 (22 Aug 2012, o 07:28) View the latest post



Odzyskanie usuniętych smsów, kontaktów i innych danych.

Author: grubskee (12 Sep 2013, o 21:29)

Views: 1453  •  Replies: 0

Last post: grubskee (12 Sep 2013, o 21:29) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 15 guests