Wywiad z użytkownikiem ryba!

Rozmowy o wszystkim i o niczym, humor, ankiety, przywitalnia...

Post by adrian219 » 24 Jan 2011, o 18:38

Hejka!

Blog został zawieszony, a żeby moja praca nie poszła w las to zamieszczam tutaj przygotowany wywiad z użytkownikiem ryba. Życzę miłego czytania. :)

adrian219 "Witam, z tej strony adrian219, redaktor z nokiahacking.pl, czy mógłbym zająć trochę czasu na zrobienie z Panem wywiadu? Zależy mi na tym od dłuższego czasu, ale jakoś nigdy nie miałem okazji"

ryba "Hej, nie wiem dlaczego tak oficjalnie, jasne, że poświęcę Ci chwilę. Nie czuje się lepszy ani o starszy od Ciebie (może w rzeczywistości jestem dla Ciebie stary) więc może przejdźmy na Ty, mów mi ryba."

a "Oczywiście, wolę kogoś nie urazić. Ja jestem Adrian, po nicku nie ma sensu do mnie mówić, jedno przez drugie wnioskuję. To teraz zaczniemy od takich pytań podążających tropem głównej myśli wywiadu. Co Cię "skusiło" do zgłoszenia swojej kandydatury na moderatora nokiahacking.pl?"

r "Co mnie skusiło? Na pewno moja internetowa przeszłość, moderowałem na kilku naprawdę dużych forach, liczących setki tysięcy user-ów, "społeczność" uważała mnie za dobrego moderatora. Na NH szybko się zadomowiłem, miałem doświadczenie w moderowaniu tej jak i innych platform a także byłem przekonany o tym, że mam jakieś szanse na zwycięstwo. No i zgłosiłem się. Jak skończyło się głosowanie widać po moim stanowisku ."

a "Zdradzisz czytelnikom jakie fora moderowałeś?"

r "Nie mam z tym jakiś problemów. Największe projekty w jakich brałem udział to fora psp-team i se-center. Reszta to inne mniejsze i mniej ambitne projekty, fora o zasięgu lokalnym, bądź dotyczące niszy. Ciekawe jest to, że moderowałem kiedyś forum o psach, które miało około 10.000 user'ów. Niestety forum już dzisiaj nie istnieje. I dodam, że psami się nie interesuje, była to czysto porządkowa funkcja."

a "Jak dobrze pamiętam to coś dużo kombinowałeś w psp, to prawda?"

r "Tak, psp miałem jeszcze przed oficjalną polską premierą, przywiezione z USA. Na początku byłem aktywnym członkiej polskiej "czarnej" strefy PSP, niestety w wyniku konfliktu światopoglądowego (dotyczącego ogólno pojętej moralności) zmuszony byłem odejść z psp-team. Występowałem wtedy jeszcze pod starym nickiem."

a "Mówiąc o starym nicku znowu mnie zainteresowałeś. Jest możliwość usłyszenia od Ciebie Twojego starego nicku? Warto wiedzieć takie rzeczy, nawet z samej ciekawości."

r "Szczerze mówiąc to tamtego nicku nawet nie pamiętam, było to moje imię Michał, i po Nim jakieś losowe cyfry. Co do innych ników to można mnie spotkac pod nickami mleq i ryba z kombinacjami cyfr 25 i 1992. Odpowiednio dzień i rok urodzenia."

a "Teraz już rozumiem. Se-Center to duże i popularne forum, długo pilnowałeś porządku, jak mnie głuchy dochodzą, co się stało, że już tam nie moderujesz?"

r "Se-center to duże forum, to prawda. Niestety od bardzo długiego czasu na tym forum nie było administratora, ja byłem osobą, która najgłośniej krzyczała, że coś jest nie tak. Wychyliłem się przed szereg to i dostałem rykoszetem. Warto też zauważyć, że nikt nigdy nie podał mi oficjalnego wyjaśnienia mojej degradacji. To co piszę to jedynie moje domysły. Se-center to nie to samo forum co kiedyś, ekipa się stoczyła a admin przestał się nim aktywnie zajmować."

a "Warto też wspomnieć , że zainteresowanie Twoje SE trochę się zmniejszyło, teraz chyba zajmujesz się Androidem..."

r "Nigdy nie byłem jakoś bardzo zainteresowany tą tematyką. Bawiło mnie modyfikowanie ale nie zaszedłem nigdy tak daleko jak przy PSP. W tej chwili nawet nie mam ani telefonu z Androidem ani SE."

a "To teraz może tak z innej beczki, jak dobrze słyszałem byłeś w USA, jak przeżycia związane z wyjazdem? Jesteśmy "sto lat za murzynami", czy jednak doganiamy młodszy kontynent?"

r "USA jest na pewno krajem o innej kulturze, innej świadomości narodowej. Nie wiem czy potrafiłbym się podjąć analizy i porównania dwóch tak odmiennych krajów. Na pewno taki wyjazd to ciekawe doświadczenie szczególnie, że moja wizyta miała po części charakter biznessowy."

a "Jednak wyjechałeś z prezentem, którym jest iPhone4G. Jak sprawuję się nowa maszyna, kiedy recenzja zostanie z finalizowana?"

r "To tez jest ciekawa historia. iPhone'a 4, którego kupiłem w USA użytkuje w tym momencie moja mama. Mój przyszedł kurierem miesiąc temu. Z telefonu jestem zadowolony. Recenzje postaram się skonczyć tak szybko jak to tylko możliwe ale w klasie maturalnej cierpię na chroniczny brak czasu."

a "Mam rozumieć, że tego drugiego iPhona też zakupiłeś w USA, w sensie, że przyszedł kurierem ze Stanów Zjednoczonych?"

r "Tak, ten, którego ja używam jest modelem późniejszym, już z softem 4.0.2 z pudełka. Został on zakupiony przez mojego przyjaciela, który mieszka na stałe w USA."

a "Wspomniałeś o maturze, dobrze się uczysz? Jak próbne matury pisane szkolnym rokiem wcześniej?"

r "Jestem osobą, która praktycznie w domu nigdy się nie uczy. Mam dobrą pamięć i jestem aktywny na lekcjach. Uczę się dobrze. Według rankingu uczęszczam do 2. LO w małopolsce. Próbne matury? Podstawa polski - 78%, rozszerzony angielski - 94%, matma podstawowa 92%, rozszerzona 58%, fizyka rozszerzona 50%. Jak na razie jestem dobrej myśli, powtórki się jeszcze nie zaczęły więc pewnie tendencja będzie zwyżkowa a nie spadkowa."

a "Angielski posiadasz na wysokim poziomie, no i pamięć masz dobrą, pamiętasz dokładne procenty z próbnych matur, większość maturzystów by mi odpowiedziała ok. tego i tamtego. Jakieś większe plany na przyszłość? Chcesz robić to, co zawsze chciałeś robić?"

r "Oj, tutaj troszkę oszukałem, mam na wierzchu kartkę z wynikami. Plany...? Studia, techniczne i tyle wiem na dzień dzisiejszy. Co będę robił? Zapewne będę pracował z ojcem w jego firmie, Naszą wakacyjną współprace uznał za owocną i wartościową więc pewnie będę mu pomagał prowadzić jego bizness."

a "A ojciec zajmuję się..."

r "Oj, to bardzo trudne pytanie. Zwykle kręci się to wokół informatyki. W tym momencie ma firmę, która robi oprogramowania dla gmin i rozkręca firmę szkoleniową w dziedzinie IT w Krakowie."

a "Czyli taki człowiek renesansu w Krakowie od spraw informatyki. Zamierzasz pójść w stronę serwisów telefonów komórkowych, słyszałem, że pracowałeś w jakieś dużej firmie, właśnie związaną z naprawami komórek."

r "Nie uważam, że na serwisowaniu można dobrze i na duża skalę zarobić. W te wakacje pracowałem w firmie Volantis, która produkuje oprogramowanie dla serwerów obsługujących połączenia mobilne. Miałem stanowisko młodszy inżynier urządzeń moblinych czyli po prostu spec od telefonów. Za to w zeszłe wakacje serwisowałem laptopy."

a "Czyli chciałeś tak trochę dorobić do "kieszonkowego""?

r "Raczej chodziło tutaj o doświadczenie jakie zdobyłem."

a "Chyba za daleko odszedłem od tematu, więc pytanie z innej beczki, jak trafiłeś na NH i co Cię do niego przyciągnęło?"

r "Jak trafiłem? Tutaj ukłony w stronę Maćka, to on mnie zaprosił. Zadomowiłem się głównie przez rzeczowe dyskusje na temat rozwoju forum. Lubie twórczą atmosferę."

a "Teraz pytanie rzeczowe, czy NH ma szanse stać się forum popularnym na tyle, żeby był spostrzegany jako jedne z najlepszych for o Nokii, o tuningu nie wspominam, bo jak na razie jest najlepszą witryną o tej tematyce."

r "Myślę, że forum rozwija się w bardzo dobrą stronę dzięki zgranej ekipie i dobrej administracji."

a "Czy są jakieś nowe rzeczy, które mógłbyś zdradzić z działu dla moderatorów, coś nowego, coś ciekawe, coś o czym nikt jeszcze nie słyszał?"

r "Tajemnica służbowa o wadze bezpieczeństwa narodowego, przykro mi. "

a "Chciałbym teraz poruszyć temat polityki, jak dobrze pamiętam lubisz tego typu sprawy. Jakie są Twoje poglądy? Jeśli się z tym nie kryjesz, czyli ze swoim wyborem to Twój prezydent to...?" na kogo będziesz głosował w najbliższych wyborach samorządowych i za rok w parlamentarnych?"

r "Jestem skrajnym liberałem, uważam, że każdy ma prawo sam decydować o swoim losie. Jestem też indywidualista co także łączy się z liberalizmem. Mój prezydent to nie Kaczyński więc Komorowski. Na kogo będę głosował? Na partie, której najbliżej w Polsce do liberalizmu czyli na Platformę. Jestem bardzo ciekawy czy z "Ruchu Poparcia Palikota" wykrystalizuje się jakaś silna partia polityczna. Mogą narobić szumu!"

a "Szumu pewnie narobią. Ale czy Ruch Poparcia Palikota będzie mógł wystąpić w wyborach? Słyszałem od znajomych, że Janusz jest zmuszony "siedzieć" w PO do końca grudnia. Czemu wyznajesz zasadę, że "Jeśli nie Kaczyński, to Komorowski"? 5 lat temu nie posiadałeś prawa głosu, ale miałeś już jakieś wyszlifowane poglądy na ten temat i mogłeś stwierdzić, kto wtedy powinien zostać prezydentem? "

r "Nie chcę się wypowiadać na ten temat co było, bo tego już nie zmienimy, to historia. Czemu nie Pan Prezes? Myślę,że to co pokazuje w ciągu ostatnich dniach w mediach potwierdza to, że nie byłby to dobry wybór na prezydenta. Jest to człowiek mściwy i do tego żerujący na ludzkiej tragedii."

"Masz bardzo ciekawe zdanie na temat polityki, nie miałeś chęci zmienić coś w tym państwie? Mam na myśli zostanie politykiem."

r "Jakoś nigdy nie ciągnęło mnie w tą stronę. Jestem osobą, która lubi mieć własne uzasadnione zdanie czy opinie ale tylko na własny użytek. Jestem zwolennikiem państwa rządzonego przez dobrze opłaconych ekspertów a nie polityków. Jakiego dobrego finansistę skusi pensja 10.000 i babranie się w polityce? Żadnego. Oni zarabiają w spokojniejszej pracy kilka razy więcej. Dopóki polityka jest tak brudna jak w Polsce nie chce się w to mieszać."

a "Jak myślisz, kiedy polityka w Polsce osiągnie stan czystości?"

r "Tu chodzi nie tylko o samą politykę ale też o zmianę w społeczeństwie czy w systemie prowadzenia debaty publicznej. Nie potrafię określić tego czy to się zmieni i kiedy się zmieni."

a "Przejdźmy do zainteresowań, czym się lubisz zajmować, jakieś hobby posiadasz? "

r "Hmm, chyba jak większość facetów w moim wieku to na pewno interesuje się dziewczynami...! Poza tym to literatura i film to moja pasja, mogę spędzić cały dzień czytając dobra książkę i popijając herbatę. Tak samo z filmami. Do tego jestem świeżym kierowcą i wprost uwielbiam prowadzić samochód!"

a "Heh... pewnie posiadasz już własny samochód, pochwal się, co to za bryka? "

r "Nie do końca własny bo po rodzicach . Grand Scenic w diselku. Niby duże i rodzinne ale dobrze mi się jeździ."

a "A jak z prawo jazdy? Za którym zdałeś? Czy może użyłeś sposobu na "kopertę"? "

r "Zdałem w 100% uczciwie, za pierwszym razem. Teoria bez błędów, praktyka to błąd na łuku chyba ze stresu a później bez żadnych problemów. 18 lipca odebrałem prawo jazdy z urzędu."

a "Tylko gratulować, sąsiadka zdała dopiero za 7, a siostra niedługo będzie zaliczać, zobaczymy jak jej pójdzie. Pamiętam jak chciałeś zagospodarować jedną moją domenę, miałeś co do niej plany, są dalej aktualne, coś szykujesz w zanadrzu? Można się spodziewać jakieś nowości w postaci jakiegoś bloga, czy serwisu?"

r "Do matury na pewno nie, niestety jak już wcześniej wspomniałem z powodu nieustępliwie zbliżającej się matury cierpię na chroniczny brak czasu. Nauka i życie prywatne zajmują prawie cały mój czas, na internetowe inicjatywy po prostu nie mam czasu."

a "Czyli co, tylko życzyć dobrych wyników z "egzaminu dojrzałości" i powodzenia w "dorosłym życiu. Serdecznie dziękuję za wywiad i czas spędzony na odpowiadanie moich pytań. Dobranoc, miłych snów. "

r "Ja również dziękują za bardzo miła konwersacje. Mam nadzieje,że ten wywiad przybliży moją osobę innym forumowiczom. Miłego wieczoru, pozdrawiam."


Pozdrawiam
adrian219

[ Komentarz dodany przez: ryba: 24 stycznia 2011, o 17:58 ]
Zapraszamy do komentowania!
Image
Image

Moderator: 24.01.2011 - 24.01.2021

Na forum już <uwaga> 12 lat. :)

adrian219 otrzymał za ten post 8 punkty reputacji od 3 użytkowników:
+Mati91, kurupt, Remix.
adrian219 Male
HydePark Mod
 
Offline
 
Telefon: Motorola Moto G
Soft: 4.4.4
Operator: Play
Age: 28
Location: Warszawa

Joined: 25 Mar 2009
Online: 220d 14h 51m 41s
Posts: 3755Topics: 345
Reputation point: 4123
    Windows 7 Opera

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by kurupt » 24 Jan 2011, o 19:37

Nie macie czego już wrzucać na forum? Może za niedługo będziecie robić wywiady poprzez konferencje na gadu? Czekam na wywody Pawła nt. dominacji rosołu nad pomidorową. Jak już robicie wywiady, to na poważnie.
A jeżeli chodzi o sam wywiad, to jest ok. Ale ta treść :hihi:
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image

kurupt otrzymał za ten post 1 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+Leśny.
kurupt Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: E51
Operator: 36i6, Sami Swoi, Simplus
Age: 31

Joined: 1 Nov 2009
Online: 36d 10h 44m 7s
Posts: 1113Topics: 192
Reputation point: 2644
    Windows XP Opera

Post by Obeebok » 24 Jan 2011, o 19:38

Jeśli tak dosłownie wyglądała Wasza rozmowa, to mam niezły ubaw :E
Obeebok Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: HTC Mozart
Operator: Plus
Age: 36
Location: Wrocław

Joined: 27 Aug 2010
Online: 14d 22h 8m 55s
Posts: 937Topics: 52
Reputation point: 762
    Windows XP Firefox

Post by Remix » 24 Jan 2011, o 20:33

Obeebok wrote:Jeśli tak dosłownie wyglądała Wasza rozmowa, to mam niezły ubaw :E

Pomyśl ;)

heee, no jakiś taki długaśny, ale czyta się fajnie xD

Zasłużyliście na plusiqa od remix'a :D
Last edited by Remix on 24 Jan 2011, o 20:36, edited 1 time in total.
Remix Male
Friend
 
Offline
 
Telefon: .
Soft: .
Operator: ----------
Age: 28

Joined: 31 Jan 2010
Online: 31d 4h 43m 26s
Posts: 600Topics: 77
Reputation point: 787
    Windows XP Firefox

Post by michero » 24 Jan 2011, o 20:36

Pewnie tak nie wygladała:) Sam wywiad całkiem, całkiem, choć parę błędów się przydarzyło. I wydaje mi się, że wywiad z Kamilloi jest lepszy;)
Image
michero Male
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia E51 / Nokia 6300
Soft: 200.34.36 / 07.21
Operator: Plus
Age: 39
Location: Bytom

Joined: 28 Apr 2009
Online: 46d 20h 15m 23s
Posts: 1524Topics: 67
Reputation point: 3323
    Windows XP Firefox

Post by pawelooss » 24 Jan 2011, o 22:30

adrian219, możesz ręcznie wrzucić na blog i skopiować na forum, bo się da - do czego gorąco zachęcam. :)

[ Dodano: 24 sty 2011, o 21:30 ]
adrian219 wrote:jak mnie głuchy dochodzą

? Nie słyszę! :D

ryba wrote:Na partie, której najbliżej w Polsce do liberalizmu czyli na Platformę.

Że jaką ja proszę przepraszam? :wow: Może jeszcze kiedyś przed pierwszymi wyborami, z Zytą Gilowską czy Andrzejem Olechowskim, teraz jest już bezpoglądową partią nikogo, a więc wszystkich...

kurupt wrote:Czekam na wywody Pawła nt. dominacji rosołu nad pomidorową.

O nie! Ogórkowa RoX bezapelacyjnie. ;)


Trochę więcej luzu, ale sam wywiad miło się czytało. Wcale nie przywala długością i jest treściwy. Tak trzymać. ;D
ImageImageImage

Kolekcja ➔ Apple iPhone 5s && BlackBerry Curve 9320 && Ericsson A2618s, A2628s && Götze & Jensen GFE36 && MaxCom MM432BB
&& HTC HD2 && Motorola RAZR V3, V2288 && Samsung Galaxy S && Siemens A52 && Sony Ericsson C902 && Sony Xperia E, Xperia Z3C
&& N♥kia 100, 1100, 1110, 1600, 1616, 3100, 3110c, 3210, 3310, 3410, 3510i, 5510, 5800XM, 6020, 6230i, 6300, 6303c, 6610i, 7260, 7360

&& N♥kia Lumia 730 Dual SIM, Lumia 800, E50, E51, E52, E7-00, N8-00, N900, N9-00, N95 8GB, N-Gage && OnePlus 5T && Tracer Ovo 1.2 :)
pawelooss Male
Pan i Władca!
Administrator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: N♥kia E52 || Moto E30F || iPh. 5s
Soft: CFW 081.003 || Android 13 || iOS 12
Operator: Play
Age: 31
Location: Ruda Śląska

Joined: 27 Feb 2009
Online: 665d 17h 9m 19s
Posts: 12082Topics: 1215
Reputation point: 17483
    Windows 7 Firefox

Post by ryba » 24 Jan 2011, o 22:40

pawelooss wrote:Że jaką ja proszę przepraszam? :wow: Może jeszcze kiedyś przed pierwszymi wyborami, z Zytą Gilowską czy Andrzejem Olechowskim, teraz jest już bezpoglądową partią nikogo, a więc wszystkich...

A której partii jest bliżej do liberalizmu niż PO, kochany Pawełku? ;)

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 24 stycznia 2011, o 21:55 ]
Takiej, która nie ma obecnie zbyt wiele szans na dostanie się gdziekolwiek, a która właśnie się tworzy (robocza nazwa WiP-UPR). Ruch Poparcia też umarł, a szkoda...
Image

ryba otrzymał za ten post 3 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+Amek.
ryba Male
Redaktor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: iPhone 6S+/6S
Soft: Tak.
Operator: Play
Age: 31
Location: Krk

Joined: 11 Jan 2010
Online: 75d 11h 14m 44s
Posts: 736Topics: 109
Reputation point: 1589
    Macintosh Firefox


Return to Off-Topic

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests