Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image





Gdzie i jaki? :P
Nowy telefon - Kupno bezpośrednio od producenta 6%  6%  [ 8 ]
Aero12, boczkens, Inku, jesion, matishl, pawelooss, Qubi, wook
Nowy telefon - Kupno od operatora z umową 9%  9%  [ 12 ]
akatsuki, bombel201, DAMI_PL, emberdo, HitFan, Inku, IuDeX, LubiaK, matishl, mikas1996, nemo333, Wunder Wungiel
Nowy telefon - Kupno od operatora bez umowy 2%  2%  [ 2 ]
mc9, Wunder Wungiel
Nowy telefon - Kupno w komisie/lombardzie/sklepie GSM 9%  9%  [ 12 ]
adamke, davvid, EriX05, Grot, hubert123454, IuDeX, jesion, nemo333, pawelooss, wook, Wunder Wungiel, zibi305
Nowy telefon - Kupno na targu/giełdzie 0%  0%  [ 0 ]
Nowy telefon - Kupno od znajomego 5%  5%  [ 6 ]
Aero12, boczkens, Inku, Krzychu_Polowin, matishl, SileS
Nowy telefon - Kupno w internecie (allegro, sklepy internetowe) 11%  11%  [ 14 ]
akatsuki, boczkens, born2die, DAMI_PL, davvid, Inku, IuDeX, Krzychu_Polowin, LubiaK, Przemek.B, SileS, wook, Wunder Wungiel, zibi305
Nowy telefon - Otrzymanie w prezencie od znajomych, rodziny 5%  5%  [ 7 ]
emberdo, Grot, HitFan, Inku, IuDeX, Krzychu_Polowin, Qubi
Używany telefon - Kupno w komisie/lombardzie/sklepie GSM 8%  8%  [ 11 ]
adamke, davvid, HitFan, hubert123454, jesion, Krzysiek_PL, nemo333, pawelooss, Wunder Wungiel, zibi305, ZiomalMarcin
Używany telefon - Kupno na targu/giełdzie 3%  3%  [ 4 ]
Inku, jesion, Krzysiek_PL, nemo333
Używany telefon - Kupno od znajomego 16%  16%  [ 21 ]
adrian1991, Aero12, boczkens, bombel201, choinka176, diri91, EriX05, Grot, HitFan, hubert123454, Inku, jesion, Krzychu_Polowin, Krzysiek_PL, LubiaK, michalfc, nemo333, Qubi, ramzes234, Romland, SileS
Używany telefon - Kupno w internecie (allegro, sklepy internetowe) 16%  16%  [ 21 ]
1496, adamke, born2die, davvid, diri91, EriX05, Grot, hubert123454, Inku, IuDeX, Krzychu_Polowin, Krzysiek_PL, LubiaK, michalfc, nemo333, Qubi, ramzes234, Romland, SileS, wook, Wunder Wungiel
Używany telefon - Otrzymanie w prezencie od znajomych, rodziny 10%  10%  [ 13 ]
adamke, Aero12, born2die, choinka176, diri91, HitFan, Inku, Krzychu_Polowin, Krzysiek_PL, matishl, nemo333, Qubi, wook
Inne miejsce - jakie? Napisz w poście 1%  1%  [ 1 ]
Wunder Wungiel
Total votes : 132


Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 19 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


Zakup telefonu - źródła i stan, czym się kierujecie?

Post Zakup telefonu - źródła i stan, czym się kierujecie? 18 Jun 2012, o 22:59

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Siema :P

Z ciekawości zrobiłem taką ankietę. Gdzie, w jakim stanie kupujecie telefony? Co powoduje taką a nie inną decyzje?

Ja to prawie miałem już telefon z każdego wymienionego źródła. Głównie telefony używane, w większości z małymi usterkami kupione za małą kasę :P Pobawię się i sprzedaję dalej, ew naprawię i zmienię obudowę na ładniejszą. W życiu miałem tylko 5 nowych telefonów, 4 wzięte od operatora a jeden kupiony w komisie. Używki wolę dlatego że ceny nowych telefonów są chore w stosunku do możliwości finansowych Polaków ;P Nawet patrząc na abonament który mam nie najmniejszy to i tak jest to dość drogo ;P Głownie też ostatnimi czasy handluję na targach i giełdach, tam wymieniam się telefonami :)
Bywa też że dostaję od znajomych telefony które im zawadzają bo mają drobne usterki a oni już kupili nowsze i im nie potrzeba :P

Last post
Reply with quote 


Post Re: Zakup telefonu - źródła i stan, czym się kierujecie? 18 Jun 2012, o 23:42

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
w sklepie typu MM raz kupiłem, i o 1 raz za dużo. Ceny z kosmosu, zawsze te 2-3 stówki drożej niż za nówkę z komisu.
Raz kupiłem używkę na allegro od jakiejś babki, ale co nówka to nówka. Używki już raczej nie kupie =D
Reply with quote 


Post Re: Zakup telefonu - źródła i stan, czym się kierujecie? 19 Jun 2012, o 00:06

Male - Friend  Posts/Topics1211/48  Reputation point 801 
Offline  Profile   
Symbian Opera
Ja prawie zawsze kupuje używane. Wg mnie nie opłaca się kupować nowego bo za ta samą cenę można mieć lepszą używkę. Telefon lubię kupić w bardzo dobrym stanie od kogoś kto dba. Nigdy nie kupuje w komisach czy lombardach zawsze od prywatnej osoby.
Miałem 2 nowe telefony był to siemens a51 chyba i to był mój pierwszy tel. Drugi to nokia 5310 wzięta w mixie. Po tych dwóch kupuje same używane.
Last edited by ramzes234 on 19 Jun 2012, o 07:03, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Zakup telefonu - źródła i stan, czym się kierujecie? 19 Jun 2012, o 00:18

Male - Sponsor  Posts/Topics226/29  Reputation point 67 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Jeden telefon od operatora i jeden w MM, 3 tel od znajomych(w tym e52 i 6303c). Reszta używane na allegro. I jak kolega ramzes234, omijam lombardy i komisy. Za bardzo nie stać mnie na kupno nowego telefonu oraz wzięcia telefonu na abonament bądź mixa, którego raz miałem i nigdy nie wezmę.
Reply with quote 


Post Re: Zakup telefonu - źródła i stan, czym się kierujecie? 19 Jun 2012, o 09:42

Male - Friend  Posts/Topics1154/47  Reputation point 591 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
ja pierwszy swój telefon dostałem w prezencie a tak to kupuję telefony z komisu GSM lub z allegro ze względu na to że nie stać mnie na abonament za telefon ogólnie kupuję używane telefony ostatnie dwa to po pierwszych właścicielach mam (C702 i Xperię X8 oba są w bardzo dobrym stanie i w dodatku w 100 % sprawne).
Reply with quote 


Post Re: Zakup telefonu - źródła i stan, czym się kierujecie? 19 Jun 2012, o 09:50

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Ja zawsze mam telefony po tacie. Wyjątkiem była N95-2 kupiona od kumpla i C5 wzięta w abonamencie od początku moja. Wszystkie poprzednie fony od 6310i, przez 5140i, N70 itd. miałem po tacie :)
Reply with quote 


Post Re: Zakup telefonu - źródła i stan, czym się kierujecie? 19 Jun 2012, o 21:01

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
A ja przestałem już kupować używane telefony i wolę poczekać do końca umowy. Dlaczego ? Dlatego że mam pewność że to nowy telefon który nie był przez nikogo używany i że nie będę miał z nim żadnych problemów.
Reply with quote 


Post Re: Zakup telefonu - źródła i stan, czym się kierujecie? 19 Jun 2012, o 22:39

Male - Friend  Posts/Topics672/35  Reputation point 546 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Zawsze nówki,raz się skusiłem na używaną 5530,co była największym błędem.
Reply with quote 


Post Re: Zakup telefonu - źródła i stan, czym się kierujecie? 19 Jun 2012, o 23:02

Male - Sponsor  Posts/Topics643/227  Reputation point 817 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Nówka musi być! Nawet wolę tańszy/gorszy model, byle nowy. Internet, ewentualnie przy dobrej umowie i małych wymaganiach może być od operatora. W życiu raz kupiłem używany od znajomej i może nie narzekałem, ale to już nie to samo ;]
Reply with quote 


Post Re: Zakup telefonu - źródła i stan, czym się kierujecie? 19 Jun 2012, o 23:12

Male - Friend  Posts/Topics1573/235  Reputation point 1321 
Offline  Profile   
Symbian Opera
Ogólnie to nie bawię się w alegro,ale SE X Play była wyjątkiem :D (zamiana),raczej kupuję fon u opa/produ,bo wiem,że będzie czysty :) a w dodatku nie czekam :p
Reply with quote 


Post Re: Zakup telefonu - źródła i stan, czym się kierujecie? 19 Jun 2012, o 23:56

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Symbian Opera
ja to prawie zawsze biorę nowy telefon u operatora.dwa razy kupiłem telefon od znajomych i nie było jakoś z tymi tel problemów ale nie ma to jak nowka. ;)
Reply with quote 


Post Re: Zakup telefonu - źródła i stan, czym się kierujecie? 20 Jun 2012, o 09:54

Male - Sponsor  Posts/Topics346/70  Reputation point 360 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Prawię zawszę kupuje telefon od znajomych/kuzynów za dobrą cenę. Wyjątkiem jest E52, którą dostałem od taty ;D
Reply with quote 


Post Re: Zakup telefonu - źródła i stan, czym się kierujecie? 20 Jun 2012, o 11:07

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
Używany w komsie. Tylko i wyłącznie. Taniej i nie przejmuję się stanem wizualnym. Ma działać i robić to do czego producent go stworzył. :D
Reply with quote 


Post Re: Zakup telefonu - źródła i stan, czym się kierujecie? 27 Aug 2012, o 22:31

Male - 10%  Posts/Topics16/0  Reputation point 6 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Raz zdarzył się nowy wzięty z abonamentu. Teraz używane, często prawie nowe i jeszcze na gwarancji z serwisów aukcyjnych. Telefony kupuje raczej bez śladów użytkowania i w takim zazwyczaj stanie je utrzymuje aż do sprzedaży. Co zrobić, mam na tym punkcie chyba jakieś zboczenie bo aparat trzymam zawsze w kaburze, naklejam na wyświetlacz folie poliwęglanową itp.
Reply with quote 


Post Re: Zakup telefonu - źródła i stan, czym się kierujecie? 27 Aug 2012, o 22:58

Male - 70%  Posts/Topics292/33  Reputation point 7 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Niestety od operatora.Te w komisach mają pirackie IMEI z jakiś starych nokii...Nie ufam. :P

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 19 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests





cron