Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 21 posts ]
Go to page 1, 2  Next

Topic evaluate: Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.
Print view
Write comments Post new topic


Zmiana czcionki systemowej - nawet bez hackowania telefonu!

Post Zmiana czcionki systemowej - nawet bez hackowania telefonu! 10 Jun 2009, o 18:46

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenie telefonu lub utratę danych w nim zawartych!

Symbian S60v3: Zmiana czcionki systemowej


Potrzebujemy:
  • Aplikację FontRouter (do pobrania na dole artykułu).
  • Shackowanego systemu w telefonie lub własnego certyfikatu aby podpisać aplikację (Jak stworzyć własny certyfikat?)
  • Czcionki w formacie 'TrueTypeFont' (TTF). Z aplikacją FontRouter wrzucam dla przykładu czcionkę Sony Sketch Bold.


1. Pobieramy aplikację i instalujemy ją w telefonie (jeśli nie mamy shackowanego systemu - aplikację podpisujemy własnym certyfikatem). Zalecam zainstalować aplikację i czcionki na karcie pamięci aby można było odpalić telefon w przypadku uwalania go przez złą czcionkę, oraz jeżeli zachce się nam zmienić czcionkę.

2. Na karcie pamięci tworzymy foldery: 'data/fonts/' (na 99% katalogi powinny się stworzyć same). Do katalogu Fonts wgrywamy czcionkę i restartujemy telefon. Po ponownym włączeniu telefon powinien uruchomić się z nową czcionką.

3. Jeżeli rozmiar czcionki nam nie pasuje, na karcie pamięci w folderze data/fonts znajduje się pliczek fontrouter.ini. Otwieramy go Windowsowym notatnikiem po USB i zmieniamy wielkość w linijce: ZoomRatio=100 (domyślna wartość), zapisujemy zmiany i restatujemy telefon. Jest to procentowa wielkość czcionki.

4. Jeżeli czcionka znudziła nam się, uruchamiamy telefon bez karty pamięci aby czcionka się nie załadowała i po uruchomieniu telefonu wkładamy kartę pamięci i zmieniamy czcionkę (przez USB lub po menedżerze plików).


Jeżeli telefon po zmianie czcionki nie chce wystartować lub świruje inne kwiatki postępujemy zgodnie z punktem 4. Dlatego warto zainstalować ten program na karcie pamięci ponieważ jeśli uwalimy tak telefon przez pamięć telefonu - uratuje nas hard format telefonu i potracimy wszystko co było w pamięci telefonu.

Pobierz FontRouter i Czcionkę SonySketchBold (97,9kb):

OdSiebie.com:

Code:
Please Login or Register, to see this Content

4shared.com(sam FontRouter)
Code:
Please Login or Register, to see this Content



Tak wygląda czcionka SonySketchBold.
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image



by Ziomal 2009 ;)
Last edited by ZiomalMarcin on 13 Dec 2009, o 09:34, edited 4 times in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Zmiana czcionki systemowej - nawet bez hackowania telefonu! 10 Jun 2009, o 19:46

Male - Friend  Posts/Topics111/52  Reputation point 1545 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
dopisz przy punkcie 4, ze wchodzimy w x-plore w data/fonts/fontrouter.ini - naciskamy klawisz 8 , zjezdzamy kawalek nizej i bedzie enable - 1 , wpisujemy 0 , zapisujemy , restart i mamy czcionke oryginalna , pozniej mozna ja zmienic z poziomu telefonu , aby uaktywnic ja zpowrotem wchodzimy przez x-plore do data/fonts/fontrouter.ini - naciskamy na klawiaturze 8, zjezdzamy nizej , widzimy enable - 0 , wpisujemy 1 , zapisujemy , restart i juz mamy zmieniona czcionke :) chyba lepsze niz co chwilowe wyciaganie karty pamieci :)
Reply with quote 


Post Re: Zmiana czcionki systemowej - nawet bez hackowania telefonu! 3 Sep 2009, o 22:14

Male - 20%  Posts/Topics27/5  Reputation point 1 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Przy instalowaniu pliku FontRouter Opensigned podaje mi informacje ze plik nie jest kompatybilna z telefonem :(
Jaki jest tego powod?
Mam nokie 5630 XM

[ Dodano: 2009-09-04, 20:58 ]
Temat zakonczony wszystko dziala mialem uszkodzony plik FontRouter pobralem nowy i wszysko jest ok :)
Reply with quote 


Post Re: Zmiana czcionki systemowej - nawet bez hackowania telefonu! 8 Nov 2009, o 14:22

Male - Friend  Posts/Topics423/50  Reputation point 1211 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
a czy ma może ktoś motyw co jest na screenie? bardzo bym prosił

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 2009-11-08, 13:25 ]
Ziomal już go wrzucał...
Reply with quote 


Post Re: Zmiana czcionki systemowej - nawet bez hackowania telefonu! 9 Nov 2009, o 17:19

Male - User  Posts/Topics4/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
chyba orginalny z noki jakiejs x-music :D
Reply with quote 


Post Re: Zmiana czcionki systemowej - nawet bez hackowania telefonu! 9 Nov 2009, o 17:27

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Ehh... Chwila szukania: http://nokiahacking.pl/s60v3-touch-red-vt1301.htm
Reply with quote 


Post Re: Zmiana czcionki systemowej - nawet bez hackowania telefonu! 9 Nov 2009, o 18:05

Male - Friend  Posts/Topics423/50  Reputation point 1211 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
pawelooss, szukałem chyba 3 razy i nie znalazłem dzięki

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 2009-11-09, 17:10 ]
Autor postu: ZiomalMarcin, Dział: Motywy Symbian OS, Wyniki pokaż jako: Tematy.
Znaleziono 2 wyniki. Lekcja używania Szukajki. :P
Reply with quote 


Post Re: Zmiana czcionki systemowej - nawet bez hackowania telefonu! 25 Nov 2009, o 18:44

Female - User  Posts/Topics4/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
LINK IS DEAD!! moze ktos podac nowy link bo tamten wygasl :/ :/
Reply with quote 


Post Re: Zmiana czcionki systemowej - nawet bez hackowania telefonu! 25 Nov 2009, o 20:06

Male - Friend  Posts/Topics473/17  Reputation point 1117 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
A czy czcionki działające w patchach na s40 będą się nadawały??
Wnioskuję że tak....

[ Komentarz dodany przez: ZiomalMarcin: 2009-11-25, 20:50 ]
Dobrze myślisz. ;]
Reply with quote 


Post Re: Zmiana czcionki systemowej - nawet bez hackowania telefonu! 3 Dec 2009, o 23:52

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
tylko nie wrzucajcie czcionek z polskimi znakami w nazwie :D ja tak zrobiłem świeżo po ustawieniu wszystkiego po formacie :/ i wrzuciłem na telefon :/ dopiero format pomógł :/
Reply with quote 


Post Re: Zmiana czcionki systemowej - nawet bez hackowania telefonu! 12 Dec 2009, o 22:51

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
reupek by sie przydał...

[ Komentarz dodany przez: Adam: 2009-12-13, 08:36 ]
// wrzuciłem FontRouter'a na 4shared, link w 1 poście
Reply with quote 


Post Re: Zmiana czcionki systemowej - nawet bez hackowania telefonu! 13 Dec 2009, o 01:53

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
zaraz zuploaduje bo akurat mam na dysku i dorzuce jeszcze kilka czcionek ;P

[ Dodano: 2009-12-13, 01:09 ]
Code:
Please Login or Register, to see this Content
prosze bardzo ;P czcionki mają wszystkie znaki używane w nokii czyli nutka przy milczym, wszystkie znaki przy klawiszu * polskie znaki itp itd :P

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 2009-12-13, 10:48 ]
Czcionki wrzucaj tutaj! inne-vf64.htm
Reply with quote 


Post Re: Zmiana czcionki systemowej - nawet bez hackowania telefonu! 27 Dec 2009, o 21:16

Male - Friend  Posts/Topics840/175  Reputation point 1288 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
a nie wiecie czy to działa na nokii e50 ?? wiem ze to tez s60v3 ale nie chce czegos popsuc
Reply with quote 


Post Re: Zmiana czcionki systemowej - nawet bez hackowania telefonu! 27 Dec 2009, o 21:18

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
czaro1514 wrote:
a nie wiecie czy to działa na nokii e50 ?? wiem ze to tez s60v3 ale nie chce czegos popsuc
działa :] sam miałem :]
Reply with quote 


Post Re: Zmiana czcionki systemowej - nawet bez hackowania telefonu! 11 Jan 2010, o 13:39

Male - 30%  Posts/Topics67/10  Reputation point 10 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Zainstalowanie aplikacji w pamieci telefonu nic nie dalo ... Nie moge sie polaczyc przez USB z kompem ...
Last edited by K4liber on 11 Jan 2010, o 20:06, edited 3 times in total.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 21 posts ]
Previous topic | Next topic

Topic evaluate: Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 3 guests