Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 2 of 2 [ 25 posts ]
Go to page Previous  1, 2
Print view
Write comments Post new topic


[C5-03] Zmiana softu aby obsługiwał widgety

Post [C5-03] Re: Zmiana softu aby obsługiwał widgety 14 Dec 2011, o 21:49

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
Nie wgrywaj. Walnąłem się uznając, że jak CFW to od razu jest na porcie (założyłem, że kto by robił cfw na domyślny system, jak można na port). Na moje nie ma sensu tego instalować, dodaje kilka bajerów, które na lajcie można dograć ręcznie. Wynika z tego, że C5-03 jest upierdliwym modelem, który ma problem przyjąć oprogramowanie od C6 (albo chłopaki z PNHT się opieprzają/lub olali próbę portu na ten model). Sorry jeszcze raz za pomyłkę.

Last post
Reply with quote 


Post [C5-03] Re: Zmiana softu aby obsługiwał widgety 14 Dec 2011, o 23:37

Male - 10%  Posts/Topics10/1  Reputation point 0 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
No to dobrze, że napisałem. Czyli co oni tak naprawdę zrobili, że każą używać Phoenixa i tych plików z C6? Napisałeś, że te kilka bajerów to można dograć ręcznie - mógłbyś to rozwinąć w wolnej chwili? Ogólnie to zauważyłem, że to moje C5-03 jest bardziej upierdliwe we wszystkim, niż mój poprzednik - 5230. Wziąłem C5-03 ze względu na to, że prócz tego co miała 5230 ma jeszcze dodatkowo WiFi (z czego bardzo często korzystam) sądząc, iż wybrałem lepszy model. Ale tutaj mam więcej problemów z pamięcią, można zapomnieć np o uruchomieniu nawigacji Nokii i słuchaniu radia (mega zawieszenie + kolorowy ekran + artefakty = restart samoczynny telefonu). Zaczynam myśleć nad sprzedaniem tego telefonu i kupnem C6...

Co do chłopaków z PNHT, to coś wyczytałem, że jest tam dwóch takich, którzy mogliby pomóc, ale nie bardzo się do tego kwapią. Ktoś z forumowiczów do nich pisał, ale pozostało to bez odzewu. Coś mi się wydaje, że chyba tutaj nie ma żadnego wyjścia z tej sytuacji.

Chciałem jeszcze wspomnieć, że gdzieś na sieci rzucił mi się jakiś program, który teoretycznie powinien zmieniać ekran główny. Nie chodzi mi tutaj o SPB czy pochodne, było to raczej coś na wzór schematu, motywu. Były 2 wersje, z ikonami Orange i z ikonami Nokii. Nazywało się to "Orange Tornado". Teoretycznie było na zupełnie inne telefony, ale ludzie próbowali wrzucać to na 5230 i niektórym działało, a niektórym nie. Zastanawiałem się wówczas, czy nie dało by się wrzucić tego na C5-03.

Tak naprawdę to utknąłem w martwym punkcie. W akcie desperacji może zacznę szukać na forach zupełnie orientalnych jak rosyjskie, niemieckie, może greckie ^^ ? A jeśli to nic nie da lub po prostu potwierdzi się informacja, że z C5-03 nic nie da się zrobić, to naprawdę rozejrzę się za C6. Nie ma ktoś tanio do sprzedania? :D
Reply with quote 


Post [C5-03] Re: Zmiana softu aby obsługiwał widgety 14 Dec 2011, o 23:38

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
wrzuć, spróbuj, jak nie zadziała to sflashujesz ją na nowo na czysty soft c5-03
Reply with quote 


Post [C5-03] Re: Zmiana softu aby obsługiwał widgety 15 Dec 2011, o 00:03

Male - 10%  Posts/Topics10/1  Reputation point 0 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
A masz pewność, że nie zamuruję tym telefonu na amen? Chodzi mi o to, czy po ewentualnym błędzie w patchowaniu będę mógł później w Phoenixa wrzucić normalny soft od C5-03 RM-697 i załadować z powrotem bez szkody na telefon? Swoją drogą gdzie jest ten oryginalny soft? Kiedy poszukiwałem Phoenixa to wlazłem na jakąś stronę, gdzie niby wybierało się telefon i był spis dostępnych wersji oprogramowania ale nie wiem czy to jest to samo, co mam obecnie na telefonie. Nie da się może zrobić kopii oprogramowania Phoenixem aby później wrócić do niej? Czy jednak muszę z sieci pobierać paczkę? (pytam z tego względu, że obecnie jestem w domu gdzie mam neta poprzez stary telefon z kartą Heyah i bardzo mały limit danych, a te duże paczki pobierałem u narzeczonej - jeśli teraz się zabiorę do patchowania to jeśli coś pójdzie nie tak to będę musiał czekać 2 dni bez telefonu a na to niestety przez pracę nie mogę sobie pozwolić)
Reply with quote 


Post [C5-03] Re: Zmiana softu aby obsługiwał widgety 15 Dec 2011, o 00:05

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Barterbly wrote:
Swoją drogą gdzie jest ten oryginalny soft?

faq-tu-znajduja-sie-odpowiedzi-na-twoje-pytania-vt11.htm#dz02pkt07

Barterbly wrote:
Nie da się może zrobić kopii oprogramowania Phoenixem aby później wrócić do niej?

A skompilowany zaszyfrowany program przetworzysz z powrotem w łatwy sposób na pliki źródłowe? ;)
Reply with quote 


Post [C5-03] Re: Zmiana softu aby obsługiwał widgety 15 Dec 2011, o 00:19

Male - 10%  Posts/Topics10/1  Reputation point 0 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
W łatwy sposób na pewno nie, chociaż programy zwykłe komputerowe na uczelni deasemblowaliśmy :D Zajmowało to dużo czasu i odbiegało trochę od oryginału ale to zupełnie inna bajka. A o tym linku nie pomyślałem Paweł, który podałeś, tak więc sorki za głupie pytanie.

Jak tak na to patrzę to szczerze chyba na razie odpuszczę. Skoro nie ma chociaż w 75% skutecznej metody na zmianę lub podmianę tego softu, to chyba nie warto się w to bawić jeśli potrzeba mieć sprawny telefon na drugi dzień. Jeśli już to odłożyć to na urlop...

Z drugiej strony zastanawiające jest też podejście Nokii do tych spraw. Dlaczego nie mogą dać każdemu możliwości wybrania co chce mieć ustawione a co nie, dlaczego tworzą softy ograniczane itp. Rozumiem że jest tu korzyść majątkowa - ktoś chce jakąś funkcję to weźmie model z wyższej półki. Logiczne. Ale takie utrudnianie modyfikacji softu? Przecież nawet jeśli ktoś coś spierniczy, to oni mogą mieć z tego kasę za przywracanie telefonu do stanu używalności. Dla mnie jest to dziwne i nie zrozumiałe, ale nie kontynuujmy wątku aby nie schodzić z tematu.
Reply with quote 


Post [C5-03] Re: Zmiana softu aby obsługiwał widgety 15 Dec 2011, o 00:26

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Pewnie dmuchają na zimne i boją się oskarżeń, nawet bzdurnych i wynikłych z twojej własnej winy.

Bo jak inaczej wytłumaczysz, że zaczęli kodować za pomocą RSA pliki PPM (zawierające tylko obrazki, teksty, czcionki) od najnowszych, zwykłych, bezsystemowych telefonów. ;]
Reply with quote 


Post [C5-03] Re: Zmiana softu aby obsługiwał widgety 15 Dec 2011, o 16:27

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Barterbly wrote:
W akcie desperacji może zacznę szukać na forach zupełnie orientalnych jak rosyjskie, niemieckie, może greckie ^^ ?


Niemieckie i greckie to nie. Rosyjskie, wietnamskie i indyjskie. :D

Na pnht.org nie znajdują się ludzie jedynie od grupy PNHT - są tam też zapaleńcy, którzy sami tworzą różne oprogramowania. Więc jak spotkacie jakąś wersję możliwe, że to nie od nich, a wykonane przez zwykłego cookera.

Code:
Please Login or Register, to see this Content


Sprawdzałeś? Tylko to jakaś stara wersja softu, więc jak masz nowszą to downgrade nie zrobisz.

[ Dodano: 15 gru 2011, o 15:27 ]
A tak w ogóle Nokia wprowadziła jakieś zabezpieczenia i chyba w C5-03 nie jest możliwa modyfikacja pliku uda. Jest prawdopodobieństwo, że jednak to stare info. :P
Reply with quote 


Post [C5-03] Re: Zmiana softu aby obsługiwał widgety 15 Dec 2011, o 19:06

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
adrian219 wrote:
A tak w ogóle Nokia wprowadziła jakieś zabezpieczenia i chyba w C5-03 jest możliwa modyfikacja pliku uda.


Chyba nie jest możliwa xD Z resztą tak sądzę po sensie zdania
Reply with quote 


Post [C5-03] Re: Zmiana softu aby obsługiwał widgety 26 Dec 2011, o 01:11

Male - 10%  Posts/Topics10/1  Reputation point 0 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
Raczej nie jest możliwa, bo właśnie ludzie z grupy pnth mieli problem żeby modyfikować jakieś tam pliki i to stanowi problem. Jest tam jakieś szyfrowanie i pewien plik którego jeszcze nikt nie zlokalizował. I tutaj jest pies pogrzebany.

Znalazłem już Nokie C6-00 za 600 zł, nowa, bez simlocka i z gwarancją na 24 miesiące. Czekam tylko aż koles mi to sprowadzi. I jeśli nie sprzedam C5-03 to będę się bawił.

A soft mam tu najnowszy więc downgrade nie wchodzi w grę.

[ Komentarz dodany przez: adrian219: 16 grudnia 2011, o 16:44 ]
Taa... oczywiście mój błąd. :D

[ Dodano: 26 gru 2011, o 00:11 ]
No więc poddaje się w tym temacie i nie szukam więcej, poza tym dorwałem inny telefon. Mam już teraz Nokię C7 czarną z najnowszym Symbianem (patrz info w profilu) za 850 zł. I powiem szczerze, że w końcu ten telefon mnie nie zawodzi i wszystko działa jak należy. Sterowanie mam nawet z poziomu systemu w komputerze. C5-03 jeszcze zatrzymam na jakiś czas, jeśli nic się nie zmieni to po prostu sprzedam go komuś, kto potrzebuje telefonu tylko i wyłącznie do rozmów i sms, a nie do poczty e-mail, synchronizacji danych między laptopem, Outlookiem i komputerem stacjonarnym do czego C5-03 zdecydowanie się nie nadaje. Może kiedyś go jakoś odchudzą, ale wg mnie ten model nie ma przyszłości a operatorzy na siłę próbują go teraz wciskać przy przedłużaniu abonamentu.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2
Page 2 of 2 [ 25 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

zmiana softu

Author: xxxpalazxxx (9 Sep 2012, o 12:32)

Views: 1262  •  Replies: 1

Last post: HitFan (9 Sep 2012, o 12:44) View the latest post



Zmiana softu.

Author: prosba (18 Aug 2011, o 22:55)

Views: 1950  •  Replies: 3

Last post: HitFan (20 Mar 2012, o 13:47) View the latest post



Problem ze zmianą softu

Author: PavlosPC (24 May 2012, o 06:31)

Views: 1590  •  Replies: 2

Last post: PavlosPC (24 May 2012, o 15:43) View the latest post



Problem ze zmianą softu

Author: grzesiek930307 (7 May 2012, o 20:46)

Views: 1064  •  Replies: 10

Last post: grzesiek930307 (7 May 2012, o 22:51) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 13 guests