Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 3 [ 37 posts ]
Go to page 1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


Czy system Android wymaga aż 6 GB RAM? LeTV Max 2 z taką pamięcią nadchodzi!

Post Czy system Android wymaga aż 6 GB RAM? LeTV Max 2 z taką pamięcią nadchodzi! 1 Oct 2015, o 16:46

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Windows 10 Chrome
Image

LeTV pracuje na sequelem swojego flagowca o nazwie LeTV Max. Wcześniej w tym miesiącu, producent opublikował zwiastun pokazujący, że chipset Snapdragon 820 zostanie umieszczony w telefonie. Jednocześnie doniesienia wskazują, że słuchawka będzie posiadała mniejszy, 5,7-calowy ekran, w porównaniu do 6,33 cali stosowanych w modelu poprzednim. Wyświetlacz prawdopodobnie zaoferuje rozdzielczość 1440 x 2560.

Ponadto dzisiejsze plotki wskazują, iż w urządzeniu zobaczymy aż 6 GB RAM! Przypomnijmy, że niedawno pojawiły się również informacje, że Samsung pracuje nad 12 GB LPDDR4 RAM. Możliwe, że szykuje nam się bitwa na te podzespoły i w Galaxy S7 zobaczymy podobną ilość, co w chińskim flagowcu.

Wracając do LeTV Max 2, oczekuje się, że posiadać on będzie aparat 23 MP (czujnik Sony IMX300). Obudowa będzie wykonana ze szkła (z przodu i z tyłu) z bardzo cienkimi ramkami. Przypomnijmy, że ich szerokość w modelu LeTV Max wynosiła zaledwie 1,6 mm! Ponadto prezes firmy na stronie Weibo zaproponował $ 1 milion dla kogoś, kto znajdzie węższą ramkę na ekranie QHD. Póki co, nikomu się to nie udało.

Prawdopodobna data premiery urządzenia to koniec pierwszego kwartału 2016 roku. Czy uważacie, że system Android wymaga aż 6 GB RAM? Takie podzespoły są jeszcze bardziej kosztowne, co na pewno odbije się na cenach produktów.

źródło: phonearena, android.com.pl

Last post
Reply with quote 


Post Re: Czy system Android wymaga aż 6 GB RAM? LeTV Max 2 z taką pamięcią nadchodzi! 1 Oct 2015, o 18:14

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Android Chrome
Na ch** to ku*** komu? 1.5GB starcza, na tylu już Andro z touchwizem działa dobrze
Reply with quote 


Post Re: Czy system Android wymaga aż 6 GB RAM? LeTV Max 2 z taką pamięcią nadchodzi! 1 Oct 2015, o 21:42

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Android Firefox
2 GB działa OK, ale rozumiem jeszcze potrzebę 3 GB, bo czasem może się przydawać, gdy wymagania rosną.

Cóż, kiedyś miało wystarczyć nawet 640 kB RAM-u. xD
Reply with quote 


Post Re: Czy system Android wymaga aż 6 GB RAM? LeTV Max 2 z taką pamięcią nadchodzi! 1 Oct 2015, o 21:57

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
nemo333 wrote:
Na ch** to ku*** komu?

Bo można i kto bogatemu zabroni?

Teraz już jest parę modeli z 4 GB RAM, więc 6 to w sumie tylko o 2 więcej.
Reply with quote 


Post Re: Czy system Android wymaga aż 6 GB RAM? LeTV Max 2 z taką pamięcią nadchodzi! 1 Oct 2015, o 21:59

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
no i git. następne androidy będą już z takimi wodotryskami, że te 6giga to będzie mało :puppyeyes:
synchronizacja ze wszystkim dookoła + ciągła inwigilacja i potajemnie wysyłane dane w tle. Jakoś trzeba to pociągnąć
Reply with quote 


Post Re: Czy system Android wymaga aż 6 GB RAM? LeTV Max 2 z taką pamięcią nadchodzi! 2 Oct 2015, o 02:09

Male - Friend  Posts/Topics42/4  Reputation point 66 
Offline  Profile 
Linux Safari
Przypomniał mi się dowcip z czasów Windowsa Visty:

- Ile pamięci RAM wymaga Windows Vista?
- Ile znajdzie, tyle zajmie…

Dowcip ten był powtarzany wielokrotnie, też pod względem przestrzeni dyskowej :)
Reply with quote 


Post Re: Czy system Android wymaga aż 6 GB RAM? LeTV Max 2 z taką pamięcią nadchodzi! 2 Oct 2015, o 02:43

Male - Friend  Posts/Topics1303/61  Reputation point 1244 
Offline  Profile   
Windows 10 Chrome
hehe
Reply with quote 


Post Re: Czy system Android wymaga aż 6 GB RAM? LeTV Max 2 z taką pamięcią nadchodzi! 2 Oct 2015, o 07:13

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Android Chrome
Hehe, nieśmieszne. Szkoda że nie wiesz jak działa zarządzanie RAMem w systemach powyżej XP, wtedy ten żart przestaje być śmieszny
Reply with quote 


Post Re: Czy system Android wymaga aż 6 GB RAM? LeTV Max 2 z taką pamięcią nadchodzi! 2 Oct 2015, o 07:20

Male - Friend  Posts/Topics42/4  Reputation point 66 
Offline  Profile 
Linux Safari
nemo333 wrote:
Szkoda że nie wiesz jak działa zarządzanie RAMem w systemach powyżej XP


Skąd możesz wiedzieć, że nie wiem?
Po prostu przytaczam dowcip, który był swego czasu popularny. Przypominam też, że owszem - zarządzanie pamięcią wygląda inaczej w NT5.1/5.2, a inaczej w NT6.0/6.1, ale zupełnie inaczej wygląda w Android/Dalvik i Android/ART :)
Ale chcesz zrobić z tego tematu tyradę na temat prefetchingu, swapfiles, MMU, schedulerów i tym podobnych? Bo mnie się nie wybitnie dzisiaj nie chce :D
Reply with quote 


Post Re: Czy system Android wymaga aż 6 GB RAM? LeTV Max 2 z taką pamięcią nadchodzi! 2 Oct 2015, o 09:08

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
_skrzyp_ wrote:
- Ile pamięci RAM wymaga Windows Vista?
- Ile znajdzie, tyle zajmie…

U mnie 7 po uruchomieniu potrafi zajmować 2-3 GB RAM, w innym kompie Vista tylko 1,1 GB.
Reply with quote 


Post Re: Czy system Android wymaga aż 6 GB RAM? LeTV Max 2 z taką pamięcią nadchodzi! 2 Oct 2015, o 19:51

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
wook, bo im więcej masz RAMu tym więcej system używa. W Windowsach to normalne :)
A co do Androida, to 1GB to stanowczo za mało.
Reply with quote 


Post Re: Czy system Android wymaga aż 6 GB RAM? LeTV Max 2 z taką pamięcią nadchodzi! 2 Oct 2015, o 21:31

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
HitFan, wiem że im więcej jest tym bardziej system się rozpycha.
HitFan wrote:
A co do Androida, to 1GB to stanowczo za mało.

Jakbym miał kupować coś z androidem to z minimum 2/3 GB RAM.
Reply with quote 


Post Re: Czy system Android wymaga aż 6 GB RAM? LeTV Max 2 z taką pamięcią nadchodzi! 3 Oct 2015, o 14:03

Male - Friend  Posts/Topics1303/61  Reputation point 1244 
Offline  Profile   
Windows 10 Chrome
_skrzyp_ wrote:
Ale chcesz zrobić z tego tematu tyradę na temat prefetchingu, swapfiles, MMU, schedulerów i tym podobnych? Bo mnie się nie wybitnie dzisiaj nie chce

Gościu jesteś świetny w manipulacji, ale na tym forum debila z nikogo nie zrobisz XD
Reply with quote 


Post Re: Czy system Android wymaga aż 6 GB RAM? LeTV Max 2 z taką pamięcią nadchodzi! 8 Nov 2015, o 16:29

Male - 10%  Posts/Topics23/1  Reputation point 90 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
6 gb ramu?w kompie mam 4 gb.Mnie wystarcza spokojnie 1 gb
Reply with quote 


Post Re: Czy system Android wymaga aż 6 GB RAM? LeTV Max 2 z taką pamięcią nadchodzi! 8 Nov 2015, o 19:31

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Android Chrome
ziutek1212 wrote:
6 gb ramu?w kompie mam 4 gb.Mnie wystarcza spokojnie 1 gb

Nie wiem co Ty robisz, że 1GB RAMu starcza Ci w androidzie. Ja ku%wicy dostaje przy 1GB ;/
No chyba, że 3x na dzień restartujesz :)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3 [ 37 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest





cron