Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 24 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


Jest źle z Windows 8. Radzi sobie gorzej niż Vista!

Post Jest źle z Windows 8. Radzi sobie gorzej niż Vista! 31 Dec 2012, o 17:04

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 8 Firefox
Mijają dwa miesiące od premiery najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoftu, a dane z rynku nie nastrajają optymistycznie.

Kto by pomyślał, że Windows 8 pod względem liczby użytkowników poradzi sobie gorzej niż niesławna Vista. Według danych Net Applications zebranych do 22 grudnia udział komputerów z Windows 8 w rynku wynosił symboliczne 1,6%.

Dla porównania, po dwóch miesiącach od premiery Windows Vista wskaźnik ten znajdował się nieco wyżej - na poziomie 2,2%.

Image

Co prawda między 22 grudnia, a końcem roku jest jeszcze kilka dni, ale sytuacja raczej drastycznie się nie zmieniła. Rynek dość chłodno przyjmuje najnowszą zoptymalizowaną pod kątem ekranów dotykowych wersję Windows. I póki co nic nie zapowiada wyraźnego przełamania tego trendu.

Zabawa sylwestrowa w Redmond będzie w tym roku raczej dość ponura.

komputerswiat.pl

Last post
Reply with quote 


Post Re: Jest źle z Windows 8. Radzi sobie gorzej niż Vista! 31 Dec 2012, o 17:15

Male - Patcher Mod  Posts/Topics695/71  Reputation point 1664 
Offline  Profile 
Macintosh Firefox
Co drugi system Microsoftu to porażka (licząc od Xp) :D
Reply with quote 


Post Re: Jest źle z Windows 8. Radzi sobie gorzej niż Vista! 31 Dec 2012, o 17:27

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Na Vistę był bum, bo długi czas nie było żadnego nowego systemu, więc normalne, że tak wysoko wskaźnik podleciał do góry. Windows 7 dobrze się trzyma i się będzie trzymał, bo nie ma powodu, żeby drastycznie spadał. Ludzie z MIcrosoftu aktualnie liczą na ludzi z systemem XP, żeby się przenieśli z niego raz na zawsze. Taka jest misja ósemki. :)
Reply with quote 


Post Re: Jest źle z Windows 8. Radzi sobie gorzej niż Vista! 31 Dec 2012, o 17:50

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Symbian Opera
dziwne? Nie sądzę.vistę skopali, ale za to 7 im nie najgorzej wyszła :P nie da się ukryć, że xp zniknie całkowicie na rzecz win7 i będzie się też tak długo trzymać jak xp te x lat ;) poza tym w ms muszą siedzieć naprawdę nie ogarnięci ludzie.mogli zajarzyć po tym, że ich kafelkowe smartphone'y schodza jak chleb sprzed tygodnia ze sklepowej półki to nie da się ukryć, że ich kafle ludzie mają gdzieś i win8 też nie będzie świetnie schodzić... Ale co tam lepiej trwonić kasę w błoto... :/
Reply with quote 


Post Re: Jest źle z Windows 8. Radzi sobie gorzej niż Vista! 31 Dec 2012, o 21:12

Male - Friend  Posts/Topics768/110  Reputation point 758 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
z drugiej strony xp nie zniknie gdyż dużo jest komputerów, które nawet nie mają wymagań aby poszły na nich nawet vista a jak to xp nigdy nas nie zawodzi ;D (tylko czasami :))
Reply with quote 


Post Re: Jest źle z Windows 8. Radzi sobie gorzej niż Vista! 31 Dec 2012, o 21:24

Male - Friend  Posts/Topics1573/235  Reputation point 1321 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Vista,przynajmniej jakoś wygląda.A Windows8 na ekranie 2xFullHD to przesada...Nie jestem niedowidzący...
Reply with quote 


Post Re: Jest źle z Windows 8. Radzi sobie gorzej niż Vista! 2 Jan 2013, o 08:26

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
LubiaK wrote:
z drugiej strony xp nie zniknie gdyż dużo jest komputerów, które nawet nie mają wymagań aby poszły na nich nawet vista a jak to xp nigdy nas nie zawodzi ;D (tylko czasami :))



Nie zgadzam się. Jeśli komputer służy tylko do przeglądania internetu, bądź programów biurowych to nie ma sensu instalować sevena który zżera więcej pamięci niż XP. Większość komputerów z siódemkami które naprawiałem służy graczom bądź osobom które 7 instalowały dlatego że gracz powiedział że jest lepsza. Osobiście narazie 7 nie przekonała mnie niczym ciekawszym niż XP, a naprawde zużywa tyle pamięci że bezsensownym jest dla mnie 7 ;)

Wojtek ;]
Reply with quote 


Post Re: Jest źle z Windows 8. Radzi sobie gorzej niż Vista! 2 Jan 2013, o 10:09

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
www556 wrote:
Jeśli komputer służy tylko do przeglądania internetu, bądź programów biurowych to nie ma sensu instalować sevena który zżera więcej pamięci niż XP.

No bo lepiej wówczas Linuksa. :P

www556 wrote:
naprawde zużywa tyle pamięci

Przecież te gigabajty pamięci są już tanie. No chyba że do bardzo starej płyty głównej...
Reply with quote 


Post Re: Jest źle z Windows 8. Radzi sobie gorzej niż Vista! 2 Jan 2013, o 11:18

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
MUsk wrote:
Co drugi system Microsoftu to porażka (licząc od Xp)
Gówno prawda. Sprawdź sobie dokładnie :3
Reply with quote 


Post Re: Jest źle z Windows 8. Radzi sobie gorzej niż Vista! 2 Jan 2013, o 12:13

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Mylisz się Wojtuś, 7 jest wiele wydajniejszy. Szczególnie na nowych kompach do których nie ma sterowników do 7 i trzeba kombinować żeby wszystko działało i często nie są to najnowsze wersje. Sam próbowałem na netbooku najpierw XP a później 7 Ultimate i zdecydowanie został tam 7 ze względu na lepsze zarządzanie słabymi podzespołami i poprawne działanie wszystkich sterowników itp ;]

[ Dodano: 2 stycznia 2013, o 11:13 ]
Zresztą, czy ty w ogóle korzystałeś na dłużej z 7? Bo zwykle słabe opinie biorą się z tego że kumpel sobie tam zainstalował na sprzęcie na którym XP chodził słabo i ktoś się pobawił i mówi że to syf ;]

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 2 stycznia 2013, o 11:51 ]
To tak raczej przy Viście było.
Reply with quote 


Post Re: Jest źle z Windows 8. Radzi sobie gorzej niż Vista! 2 Jan 2013, o 13:04

Male - Friend  Posts/Topics1211/48  Reputation point 801 
Offline  Profile   
Symbian Opera
Dla mnie w8 jest lepszy od w7. Mój komputer nie jest demonem wydajności i gry na w8 chodzą dużo lepiej niż na w7. W8 jest jeszcze szybszy niż 7 oraz szybciej się włącza. A kafle mi wcale nie przeszkadzają.
Reply with quote 


Post Re: Jest źle z Windows 8. Radzi sobie gorzej niż Vista! 2 Jan 2013, o 14:23

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
nemo333 wrote:
Zresztą, czy ty w ogóle korzystałeś na dłużej z 7?


Korzystałem 6,5 miesiąca i tylko teraz kiedy mam 4 wirusy na komputerze chodzą wolniej. Ale przyznaje rację znacznie wydajniejszy jest Linux, tyle że nie wiem jak z współpracą sieciową Linux - Win2000.


Wojtek ;]
Reply with quote 


Post Re: Jest źle z Windows 8. Radzi sobie gorzej niż Vista! 2 Jan 2013, o 14:58

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
też się przesiadłem z xp na 7 na swoim mulącym netbooku (procesor to jakiś VIA C7 1600 MHz, 2GB DDR2) - działa nieco szybciej i dłużej trzyma na baterii
Reply with quote 


Post Re: Jest źle z Windows 8. Radzi sobie gorzej niż Vista! 2 Jan 2013, o 18:37

Male - Friend  Posts/Topics1303/61  Reputation point 1244 
Offline  Profile   
Windows 8 Chrome
www556 wrote:
Ale przyznaje rację znacznie wydajniejszy jest Linux

Mój Fiat jeździ szybciej niż Twój :CCC
Porównaj sobie Ubuntu 9 z Ubuntu 12.


Nie, nie naprawiam fachowo komputerów :C
Pozdrawiam, Michał.
Peace.
Reply with quote 


Post Re: Jest źle z Windows 8. Radzi sobie gorzej niż Vista! 5 Jan 2013, o 20:00

Male - Patcher Mod  Posts/Topics695/71  Reputation point 1664 
Offline  Profile 
Macintosh Firefox
IuDeX wrote:
MUsk wrote:
Co drugi system Microsoftu to porażka (licząc od Xp)
Gówno prawda. Sprawdź sobie dokładnie :3

Ehh... 1. Win Xp - ok, 2. Vista - porażka, 3. Win 7 - ok, 4. Win 8 - porażka.
Wg. moich subiektywnych odczuć. Miałem styczność z każdym z nich dłużej niż miesiąc. ;P

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 5 stycznia 2013, o 19:28 ]
A Millenium? Także porażka. ;]

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 24 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest