Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image





Czy zgadzasz się z treścią tematu?
Tak 50%  50%  [ 2 ]
Nie 50%  50%  [ 2 ]
Total votes : 4


Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 7 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[Pomysł] Kolorowe informacje o edycji postów przez ekipę.

Post [Pomysł] Kolorowe informacje o edycji postów przez ekipę. 29 Nov 2009, o 00:25

Male - Friend  Posts/Topics797/74  Reputation point 1467 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
Chciałbym na coś zwrócić uwagę, mianowicie chodzi o informacje o edycji postów przez modów i adminów. Kilka takich dla przykładu:

Image

Image

W pierwszym przypadku chodzi o małą widoczność edycji, co prawda drugiego przypadku to już (w takim stopniu) nie dotyczy ale chodzi o rangi. Wszyscy, którzy mają uprawnienia moderatorskie używają tego samego koloru.

Skoro admini mają rangę w czerwieni, modzi w zieleni a junior admini są na pomarańczowo to może by ich uczestnicy używali w takich sytuacjach barw odpowiednich dla swoich grup? Żeby była jasność, nie proponuje w jaki sposób moglibyście dodawać odpowiednie notki ale przez ten zabieg niektóre edity byłyby bardziej widoczne i od razu byłaby wiadoma ranga tego, który dokonał edycji.

Oczywiście jeśli by to weszło w życie to można byłoby zabronić regulaminowo używania tych trzech kolorów.

EDIT

down, załatwione.
Last edited by jojo87 on 29 Nov 2009, o 01:17, edited 2 times in total.

Last post


Post [Pomysł] Re: Kolorowe informacje o edycji postów przez ekipę. 29 Nov 2009, o 00:29

Male - Friend  Posts/Topics1684/27  Reputation point 1055 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
W sumie. Mi to bez różnicy :D Komentarz to komentarz. Walnij może ankietę :D


Post [Pomysł] Re: Kolorowe informacje o edycji postów przez ekipę. 29 Nov 2009, o 00:58

Male - Sponsor  Posts/Topics1524/67  Reputation point 3323 
Offline  Profile 
Java Opera
Jak przeczytałem nazwę tematu to myślałem, że chodzi ci o podawanie powodu edycji, co nawet nie byłoby takie złe, sam o tym myślałem. Ale po prostu zmiana kolorów? Bez złośliwości oczywiście:) pawelooss jest adminem, to chyba wszyscy wiedzą (kamilloi wpada incydentalnie), filip i maciekbronkz to jr admini, reszta modzi, więc w sumie 3 osoby do zapamiętania;)


Post [Pomysł] Re: Kolorowe informacje o edycji postów przez ekipę. 29 Nov 2009, o 01:03

Male - Friend  Posts/Topics797/74  Reputation point 1467 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
Ale mi tu raczej chodzi o nowych użytkowników, aby nie musieli sprawdzać autora edycji na kilku listach.

PS. Z tego co mi wiadomo to modów jest czterech a nie trzech :P


Post [Pomysł] Re: Kolorowe informacje o edycji postów przez ekipę. 29 Nov 2009, o 01:07

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Jeśli chodzi o pierwszy obrazek w temacie, to takie rzeczy robię incydentalnie, na tym forum nie było chyba nawet z 5 edycji w takiej formie. Dlaczego więc wtedy? Nie chciałem po prostu dopisywać tego standardowo na dole, by nie "wcinać się" w dyskusję wydzielonego tematu.

jojo87 wrote:
Skoro admini mają rangę w czerwieni, modzi w zieleni a junior admini są na pomarańczowo to może by ich uczestnicy używali w takich sytuacjach barw odpowiednich dla swoich grup?

Niewykonalne, choćbym nawet bardzo chciał. Żadnego takiego modu nie widziałem, a programistą skryptu Przema nie jestem. Na nowym phpBB3 i tak zapewne będzie inaczej, jeszcze szukam odpowiedniego rozwiązania (to jest właśnie najcięższy mod do wykombinowania ze wszystkich innych na Trójce).


BTW: W jednym poście na forum sytuacja koloryzowania miała miejsce, ale to tylko przez zwykłą edycję postu. ;) http://nokiahacking.pl/na-co-patrzymy-p ... .htm#11205
Last edited by pawelooss on 29 Nov 2009, o 01:19, edited 2 times in total.


Post [Pomysł] Re: Kolorowe informacje o edycji postów przez ekipę. 29 Nov 2009, o 01:10

Male - Sponsor  Posts/Topics1524/67  Reputation point 3323 
Offline  Profile 
Java Opera
Tak, ale wystarczy, że zapamiętasz paweloossa, filipa i maćka i będziesz wiedział, że reszta to modzi;)
Twój pomysł uważam za taki sobie, mój za średni, głównie dlatego, że nikt się nie skarżył, że nie wiedział kto albo po co edytował.
I przy okazji. Jeśli ktoś zobaczy, że edytowałem jego post, a chciałby wiedzieć czemu, to może śmiało napisać pw z linkiem do tematu i wyjaśnię:)


Post [Pomysł] Re: Kolorowe informacje o edycji postów przez ekipę. 29 Nov 2009, o 01:15

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
jojo87 wrote:
Oczywiście jeśli by to weszło w życie to można byłoby zabronić regulaminowo używania tych trzech kolorów.

Jeszcze jedno, przenigdy bym takiego śmiesznego zapisu nie wprowadził. :)
Na przykład jeśli w poradniku jest ważna kwestia, by przypuśćmy nie robić tego a tego, bo uwali się telefon, to jak to inaczej ją wyróżnić niż przez użycie większej czcionki, ewentualnego pogrubienia lub... czerwieni? Właśnie mózg najlepiej reaguje na kolorki. ;)

Top

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 7 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Oceń użytkowników i ekipę.

[ Go to pageGo to page: 1, 2, 3 ]

Author: pawelooss (11 Oct 2009, o 19:07)

Views: 4771  •  Replies: 34

Last post: ryba (4 Nov 2011, o 18:06) View the latest post



Edycja postów w SpamBoxie

Author: adamke (8 Jul 2009, o 16:05)

Views: 1372  •  Replies: 1

Last post: pawelooss (8 Jul 2009, o 16:56) View the latest post



zwiększenie limitu nie przeczytanych postów?

Author: jojo87 (14 Nov 2009, o 23:10)

Views: 1940  •  Replies: 6

Last post: pawelooss (16 Nov 2009, o 03:03) View the latest post



Kwestia własności postów opublikowanych na forum.

Author: pawelooss (11 Jun 2021, o 18:00)

Views: 3715  •  Replies: 0

Last post: pawelooss (11 Jun 2021, o 18:00) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 6 guests