Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 30 posts ]
Go to page 1, 2  Next

Topic evaluate: Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.
Print view
Write comments Post new topic


Landscape w trybie gotowości i menu za pomocą RotateMe.

Post Landscape w trybie gotowości i menu za pomocą RotateMe. 6 Jul 2009, o 10:05

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Teraz na telefonach, które nie mogą obrócić ekranu w trybie gotowości, jest to możliwe!


Nokia N82

Image


Nokia E51

ImageImageImageImage
ImageImageImage



Instrukcja:


1. Pobierz załącznik zależnie od posiadanego telefonu. Możesz również spróbować wgrać pliki do innego modelu, choć nie ma gwarancji, że zadziała (tak właściwie wszystko zależy od pliku "wsini.ini").


/// 2. C_sys_hash_domainsrv.exe - zmień nazwę na domainsrv.exe i skopiuj do C:syshash.

/// 3. F_sys_bin_domainsrv.exe - zmień nazwę na domainsrv.exe i skopiuj do E:sysbin.

/// 4. Wejdź teraz do C:sysbin i zmień nazwę RPAutostart.exe na 0RPAutostart.exe (dopisujemy zero na początku pliku).

Uwaga! Punkty 2-4 możemy zastąpić zainstalowaniem patcha "C2Zbin".
c2zbin-aktywacja-patchy-podczas-startu-systemu-vt1900.htm


5. wsini.ini - skopiuj go do C:Systemdata.


/// 6. change WSini path.rmp - skopiuj patch do E:patches.

/// 7. Aktywuj w ROMPatcherze patch change WSini path i dodaj go do autostartu.

Uwaga! Zamiast punktów 6-7 możemy równie dobrze wykorzystać patch "C2Z", najlepiej w zmodyfikowanym przez "C2Zbin" ROMPatcherze. c2z-emulacja-plikow-z-dysku-z-na-dysku-c-vt1844.htm

8. Zrestartuj telefon.


9. Dla telefonów z akcelerometrem, np. N82, zainstaluj aplikację RotateMe 2.0 (click).
(Uwaga: Nie działa z wbudowaną opcją obrotu ekranu oraz ponoć nie chce działać z LandscapePro.)

Ekrany telefonów bez akcelerometru można obracać ręcznie za pomocą aplikacji RotateMe 1.5 (click).


10. Żeby wyłączyć możliwość uruchamiania trybu landscape, wyłącz patch change WSini path (lub C2Z) i zrestartuj telefon.


Poradnik by: iv727, Wojtaz, azi, madman77, pawelooss.


You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by pawelooss on 24 Jul 2009, o 16:13, edited 7 times in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Landscape w trybie gotowości i menu za pomocą RotateMe. 7 Jul 2009, o 23:10

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 1 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
Czy ten patch działa na nokii e51 z firmware 300.34.56 ??
Reply with quote 


Post Re: Landscape w trybie gotowości i menu za pomocą RotateMe. 7 Jul 2009, o 23:11

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Bartek107, dokładnie na tej go wykonywałem. Wrzuciłem również uwagi do instrukcji, opierające się na innych patchach, gdyby metoda ta nie chciała zadziałać.
Last edited by pawelooss on 8 Jul 2009, o 01:21, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Landscape w trybie gotowości i menu za pomocą RotateMe. 7 Jul 2009, o 23:12

Male - 30%  Posts/Topics61/11  Reputation point 20 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
jeśli aplikacja działa na nie złamanych symbianach to będzie ci działać

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 2009-07-24, 14:25 ]
Dr. House, nie, telefon musi być koniecznie shackowany, bo potrzebny jest dostęp do katalogu System.
Reply with quote 


Post Re: Landscape w trybie gotowości i menu za pomocą RotateMe. 24 Jul 2009, o 14:27

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Instrukcja i załącznik do E51 zaktualizowany. Teraz nie trzeba restartować telefonu, by wejść w tryb landscape - patch jest kompatybilny z RotateMe! :D

[ Dodano: 2009-07-24, 16:07 ]
Załącznik zaktualizowany - poprawka NaviKeya, rozmiaru wygaszacza i "skakania" interfejsu przy wpisywaniu cyfr, liter. Teraz już wszystko chodzi znakomicie jak marzenie. :D
Reply with quote 


Post Re: Landscape w trybie gotowości i menu za pomocą RotateMe. 24 Jul 2009, o 17:08

Male - Friend  Posts/Topics1419/120  Reputation point 1886 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Czy mam rozumieć, czy tam metoda przełącza zwykły tryb w landscape bez restartu i na odwrót ?
Reply with quote 


Post Re: Landscape w trybie gotowości i menu za pomocą RotateMe. 24 Jul 2009, o 18:04

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
patryk-88, instalujesz 2 patche, dajesz na autostart zmodyfikowany wsini.ini (instrukcja wszystko wyjaśnia) i dzięki temu masz możliwość obracania obrazu na życzenie w RotateMe bez żadnych restartów. Normalnie aplikacja wyświetla, że telefon jest niekompatybilny, ale dzięki tej metodzie możemy obejść to ograniczenie. ;)

[ Dodano: 2009-07-24, 19:12 ]
Ciekawostka: :D

madman77 wrote:
A teraz obraca mi się nawet bez RotateMe. Za pomocą MagicKey sobie przemapowałem klawisze i obracam ekran za pomocą bocznych przycisków dyktafonu i wybierania głosowego. :D
Sprawa jest prosta. Te "EKeyDeviceA" to jest po prostu kod przycisku aktywującego dany tryb ekranu.
Reply with quote 


Post Re: Landscape w trybie gotowości i menu za pomocą RotateMe. 24 Jul 2009, o 20:53

Male - Friend  Posts/Topics1419/120  Reputation point 1886 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
To zajeb*****
;)
Zaraz wypróbuję aplikację u mnie.
Reply with quote 


Post Re: Landscape w trybie gotowości i menu za pomocą RotateMe. 24 Jul 2009, o 21:22

Male - 10%  Posts/Topics11/2  Reputation point 2 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
Tylko że MagicKey nie ma KeyDeviceA i B, trzeba w pliku wsini zmienić na C i D, a potem tylko przemapować UnknownF2 i F6.
Reply with quote 


Post Re: Landscape w trybie gotowości i menu za pomocą RotateMe. 26 Jul 2009, o 13:57

Male - User  Posts/Topics3/0  Reputation point 1 
Offline  Profile   
Windows Vista Firefox
RotateMe dalej trąbi w e51, że telefon jest nie kompatybilny.
Reply with quote 


Post Re: Landscape w trybie gotowości i menu za pomocą RotateMe. 26 Jul 2009, o 14:02

Male - Sponsor  Posts/Topics1351/95  Reputation point 1711 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Battis wrote:
RotateMe dalej trąbi w e51, że telefon jest nie kompatybilny.


Coś źle robisz. Pafciowi działa.
Reply with quote 


Post Re: Landscape w trybie gotowości i menu za pomocą RotateMe. 26 Jul 2009, o 14:22

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Patche wrzucasz do folderu C2Zbin, a nie patches.
Reply with quote 


Post Re: Landscape w trybie gotowości i menu za pomocą RotateMe. 26 Jul 2009, o 21:39

Male - User  Posts/Topics3/0  Reputation point 1 
Offline  Profile   
Windows Vista Firefox
Patch C2Z.RMP i change Wsini patch.rmp są w folderze C2Zbin na karcie (na C nie ma takiego folderu).


Ok, zrestartowałem jeszcze raz telefon, włączyłem RotateMe nic nie głosił, że niekompatybilne daje Opcje > RatateMe ! i nic sie nie zmienia.

Tak btw. napiszcie jaki klawisz odpowiada Pen i C.
Reply with quote 


Post Re: Landscape w trybie gotowości i menu za pomocą RotateMe. 27 Jul 2009, o 08:24

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Mozilla
Skoro info, że niekompatybilny, to nie podmienia wsini.ini na starcie. Coś robisz źle.

Patch changewsini... nie jest potrzebny, gdy ustawiony jest autostart C2Z w C2Zbin.

W E51 chyba nie ma klawisza Pen.
Reply with quote 


Post Re: Landscape w trybie gotowości i menu za pomocą RotateMe. 27 Jul 2009, o 09:48

Male - User  Posts/Topics3/0  Reputation point 1 
Offline  Profile   
Windows Vista Firefox
Coś pozmieniałem i sie obraca. Tylko język zmienił mi sie na angielski i nie mogę zmienić powrotnie do polskiego.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 30 posts ]
Previous topic | Next topic

Topic evaluate: Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.Evaluations: 0, Average: 0.00.

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 5 guests