Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 28 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


[RM-237] Nokia 3110c - ogólne dyskusje o modelu.

Post [RM-237] Nokia 3110c - ogólne dyskusje o modelu. 12 Feb 2010, o 11:06

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Nokia 3110 classic

Prawie jak telefon.
Prawie jak iPod.

[Slogan by: amras666 ;D]


Image


Co można powiedzieć o telefonie? Ogólnie wspominam go (niestety nie widzę już go na co dzień, choć się go nie pozbyłem ;p) bardzo dobrze. Jest to bardzo prosty, ładny, tani i dość funkcjonalny model - ot tak, posiada wszystko to, co powinien posiadać telefon w prawdziwym tego słowa znaczeniu oraz dodatkowo ma kilka współczesnych bajerów: BT, MP3, FOTO. ;)

Największą wadą jest niedopracowany soft, co w gruncie rzeczy okazało się zaletą, gdyż gdyby nie to, prawdopodobnie dużo później narodziłaby się polska scena modyfikacji i patchy. ;] Wszyscy, którzy mieli "szatańskie" 05.50 lub wcześniejsze pamiętają ciągłe resety i rosnącą popularność Phoeniksa. :D
Od softu 06.60 w górę Nokia poprawiła zdecydowaną większość błędów i telefon można już uznać za stabilny, choć ostatnio ktoś na socjum raportował, że nawet na najnowszym 07.21 jest problem z MMS-ami z załącznikami zawierającymi polskie znaki i wysyłanymi z najnowszych Nokii. ;P Czyli "szatan" nadal siedzi, choć dostał po łbie. ;)



OffTopic - Po kiego ten dział? ;]

Jako, że założyłem niedawno ten dział, chciałbym wyjaśnić, o czym tutaj można pisać. Otóż jest to kącik całkowicie poświęcony poszczególnym modelom Nokii. Tutaj można napisać, dlaczego daną komórką "loffciamy", co nam się w niej nie podoba i ogólnie o niej podyskutować czy zapytać, jak się spisuje konkretna funkcja. Oczywiście to nie miejsce na pomoc techniczną, dlatego też wszystkie posty typu "a mi nie działa, pomocy!" będą z miejsca kasowane.

Dłuższe opisy proszę zamieszczać w poddziale "Własne recenzje", a próbki fotek z kamery dla zainteresowanych, jakie zdjęcia robi dany telefon, w odpowiednim drugim poddziale. We wszystkich tych miejscach obowiązuje zasada 1 model = 1 temat, a nazwa tego wątku niech służy za wzór dla następnych.

Poddział "Pochwal się swoją Nokią" nie jest ściśle określony, więc można tam wrzucać dowolne zdjęcia czy filmy swojej komórki, ale należy pamiętać, że tematy typu "wstawiam dwie fotki telefonu niczym niewyróżniającego się wśród innych" nie są mile widziane. ;]

Można powiedzieć ogólnie, że działy te powstały na cześć całych forów, m.in.: nokia3110c, n5200.yoyo.pl, 5300.pl, nokia6300.pl itd., by ich użytkownicy mieli tu również miejsce dla siebie. Mam nadzieję, że pomysł się spodoba. Have Fun! ;D

Last post
Reply with quote 


Post Re: [RM-237] Nokia 3110c - ogólne dyskusje o modelu. 12 Feb 2010, o 11:30

Male - Friend  Posts/Topics672/35  Reputation point 546 
Offline  Profile   
Windows Vista Firefox
no pamiętam te resy cholery można było dostać ;) ale za jego cene oferował sobą bardzo dużo jak na tamte czasy kiedy wyszedł na rynek ;D
Reply with quote 


Post Re: [RM-237] Nokia 3110c - ogólne dyskusje o modelu. 27 Feb 2010, o 18:56

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Wyszła nowa wersja oprogramowania! 7.30 na pierwszy rzut oka nie ma różnicy w porównaniu do softu 7.21. Euro-B są tylko w brandach (Era i Orange) oraz niebrandowane Euro-C. :) No i dalej obsługa starych FONTów :(
Reply with quote 


Post Re: [RM-237] Nokia 3110c - ogólne dyskusje o modelu. 27 Feb 2010, o 19:57

Male - Friend  Posts/Topics1684/27  Reputation point 1055 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Czyli niema jakiś wielkich zmian ?
Reply with quote 


Post Re: [RM-237] Nokia 3110c - ogólne dyskusje o modelu. 27 Feb 2010, o 20:04

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
SileS wrote:
Czyli niema jakiś wielkich zmian ?


niee ogólnie to się nie opyla wgrywać go chyba że ktoś kce branda
Reply with quote 


Post Re: [RM-237] Nokia 3110c - ogólne dyskusje o modelu. 5 Mar 2010, o 22:00

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
_NeedSpeed_, nigdy nie będzie Fontów TTF ( Chyba dobrze ? ), bo za mała rozdzielczość ;)

Pozdro
Reply with quote 


Post Re: [RM-237] Nokia 3110c - ogólne dyskusje o modelu. 5 Mar 2010, o 22:36

Male - 50%  Posts/Topics173/26  Reputation point 108 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
telefon był super i ciągle jest,tyle że co 3 miesiące musiałem go dawać na gwarancji z powodu softu.Mój był fabrycznie felerny bo ma luźne wejście usb.Wg mnie jego wady to szybko rysująca się szybka przynajmniej moją bardzo szanuję a i tak jest porysowana,niedawno pękła mi szybka od aparatu(ani razu mi nie upadł ani nic) jednak gdy znalazłem to forum w necie sam wgrywam na nią softa(gdzieś 2 razy w tygodniu xD )Chciałbym żeby ten tel miał aparat 2MP i lepszy wyśw. to byłby chyba najlepszy fon
Reply with quote 


Post Re: [RM-237] Nokia 3110c - ogólne dyskusje o modelu. 3 Jul 2010, o 13:16

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
adrian219 wrote:
Chyba dobrze ?


chyba jednak źle :D

espresso wrote:
Chciałbym żeby ten tel miał aparat 2MP


Chyba nie chciał byś xD Widział pan jak 6300 robi fotki? troszku ino lepsze ;P i tak po zachodzie słońca jeden szum. ;P

Wyświetlacz jak dla mnie dobry, na pewno lepszy o 5200 ^^,
Reply with quote 


Post Re: [RM-237] Nokia 3110c - ogólne dyskusje o modelu. 3 Jul 2010, o 13:57

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Wyświetlacz jak dla mnie dobry, na pewno lepszy o 5200 ^^,

Przecież te wyświetlacze są takie same... Najgorsza rzecz w tym telefonie jak dla mnie... No i aparat, ale to jest tradycja u nokii w takich modelach.... ;D
Last edited by Rafciu517 on 3 Jul 2010, o 13:58, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: [RM-237] Nokia 3110c - ogólne dyskusje o modelu. 3 Jul 2010, o 14:05

Male - Sponsor  Posts/Topics778/33  Reputation point 1510 
Offline  Profile   
Java Opera
Rafciu517, masz rację. Propo aparatów w takich modelach:
Dają takie, bo raczej marnował by się aparat np. 5 mpx w telefonie z takim słabym wyświetlaczem (mówię o rozdzielczości)
Zresztą nie byłoby to opłacalne, bo wyświetlacze o tak niskiej rozdzielczości są montowane przeważnie tylko w tańszych modelach. Pozdro.
Reply with quote 


Post Re: [RM-237] Nokia 3110c - ogólne dyskusje o modelu. 3 Jul 2010, o 14:10

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Agentix, W sumie to tak, no ale przecież przyjrzyjmy się np SonyEricssonom... chociażby k550. rozdzielczość 176x220, a aparat 2 i to jeszcze z flashem... I jakoś zdjęć jest fajna, w porównaniu do nokii z 3,2px chociaż... Czemu nokia nie robi czegoś takiego...
Reply with quote 


Post Re: [RM-237] Nokia 3110c - ogólne dyskusje o modelu. 3 Jul 2010, o 14:14

Male - Sponsor  Posts/Topics778/33  Reputation point 1510 
Offline  Profile   
Java Opera
Bo SE bierze pod uwagę to, że użytkownik chciałby jeszcze te zdjęcia obejrzeć na komputerze :p ;]
Reply with quote 


Post Re: [RM-237] Nokia 3110c - ogólne dyskusje o modelu. 3 Jul 2010, o 14:18

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Chyba, że tak myśleć. Ale wydaje mi się że SE stawia głównie na multimedialną stronę telefonu, czyli te wszystkie aparaty, oprogramowania w telefonie do zdjęć, wideo i takie tam... Nokia skupia się na tworzeniu po prostu telefonów jako telefonów, bez jakiś takich szczególnych bajerów...
Reply with quote 


Post Re: [RM-237] Nokia 3110c - ogólne dyskusje o modelu. 3 Jul 2010, o 14:49

Male - Sponsor  Posts/Topics778/33  Reputation point 1510 
Offline  Profile   
Java Opera
Też tak myślę. Ale za to Nokia robi według mnie bardziej solidne telefony, które mają lepsze oprogramowanie i są bardziej "przyjazne użytkownikowi"
Reply with quote 


Post Re: [RM-237] Nokia 3110c - ogólne dyskusje o modelu. 3 Jul 2010, o 15:03

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Rafciu517 wrote:
Przecież te wyświetlacze są takie same


A nie różnią się paletą kolorów? kiedyś bawiłem się 5200 i wydawało mi się że obraz był nieco "gorszy" w porównaniu z 3110c ;)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 28 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 5 guests