Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 21 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


Nokia N95 czyli najlepszy telefon jaki do tej pory miałem

Post Nokia N95 czyli najlepszy telefon jaki do tej pory miałem 7 Jun 2010, o 18:36

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
Tak jak w temacie: do tej pory byłem posiadaczem n95 z simlockiem, a teraz już BEZ SIM-LOCK'A. Jakiś czas temu byłem w kilku serwisach i w żadnym nie udało się go ściągnąć> Byłem pewny że to wina zalania telefonu (i chyba się nie myliłem).

Dzisiaj z głupa poszedłem do serwisu w którym poprzednio koleś bawił się ponad godzinę w rozlokowanie telefonu i mu się to nie udało. A dzisiaj wstąpiłem tam zapytać się czy dysponują wanienką ultradźwiękową i czy by mogli mi telefon wykąpać. No i koleś zapytał się jaki mam telefon. Gdy mu odpowiedziałem przypomniał sobie że kiedyś już byłem u niego. Zaproponował mi że ściągnie mi Sim-Locka. Jak się okazało przygotował sobie zmodyfikowaną kostkę (coś z rezystancją grzebał - z kilkoma innymi n95 też miał problemy) i od kopa ściągnął mi Sim-Locka. :yeah:

Wybaczcie, musiałem się pochwalić.

Aha, i jeszcze nie miałem przy sobie kasy to zrobił mi to na krechę. =D (w piątek mam mu zapłacić).


Krótko o telefonie: kupiłem go przez allegro od jakiegoś gościa z północno-wschodniej polski za 400zł netto. Telefon po zalaniu, bateria trzyma od 24 do 36 godzin. Nie działa GPS, poza ty wszystko OK. Obudowa lekko porysowana i poobijana ale szczerze mówiąc nie bardzo mi to przeszkadza. Raz go już rozbierałem, wymieniłem wyświetlacz na HQ (High Quality - kto wymyślił w ogóle ten skrót!?). Ostatnio zaktualizowałem soft do wersji 35.0.002, przy okazji pozbyłem się brandu. Telefon oczywiście zhackowany, zmieniony ekran startowy na boot screen :lol-sweat: . Motyw Windows Vista. Wrzuciłem też kilka patchy. Telefonu używam głównie do przeglądania internetu i słuchania muzyki, czasem też do zrobienia ładnej fotki. Mam nadzieję że posłuży mi jeszcze przez jakiś czas. xD


Sorki za jakość zdjęć xP . Aparatem n95 wyszły by lepiej ;P

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


EDIT: Teraz opiszę jakie modyfikacje przeszedł mój telefon. Zacznę od HW bo jest ich najmniej xD :

Hardware:
- wyłączenie czerwonej diody aparatu poprzez zaklejenie jednego styku taśmą izolacyjną na płycie głównej
- i to tyle. ;P

Patche:
1) dla dla C2ZBIN (czyli startujące już podczas startu systemu):
- Zmiana splashscreena (białby napis nokia na białym tle zamieniony na niebieski napis nokia hacked na czarnym tle) :yeah:
- Zmiana nazwy operatora - jeżeli zobaczycie n95 z operatorem "kosmita1993" to będę to ja.
- Kastor UI - o tym trochę później.
2) dla RP+ (dodam że posiadam RP 2.3 wersja bez popup przy starcie):
- c2z (w sumie tylko po to żeby zmienić znaczek aktywnej aplikacji),
- AllowRenameFolders - zmiana nazw aplikacji, folderów i wiele więcej,
- Change Shutdown Image - zmiana ekranu wyłączania,
- ClosedContentListOf - wysyłanie jar, jad, sis, sisx,
- Disable Popup Fader - czyli brak białej poświaty za wyskakującymi oknami,
- Disable Camera Sounds - aparat nie wydaje dźwięków,
- No Profile Name - Data zamiast nazwy profilu.
3) Oprócz tego:
- AIPluginDefinition (usunięcie wpisów ATG);
- Czionka Aurelius dla FontRouter;
- Memory Card Indicator;
- Opera Mobile pod klawiszem "0";
- Poprawa jakości robionych zdjęć - mniej szumów i lepsza ostrość;
- Przyśpieszenie odtwarzacza (E:\Music);
- Usunięte ikony "My Nokia", "Udostępnianie Online", "Sklep muzyczny";
- WlanSnifferPlugin;
- Zmiana dźwięku startowego;
- Zmiana ekranu startowego;
- Zwiększenie pamięci telefonu o 5MB.
No i klawisz Galeria odpala Image Exchange, a przycisk multimedia - X-Plore.

A tutaj zaznaczone niektóre modyfikacje:
Image Image Image
Image Image


Co do wyżej wymienionego Kastora to połączyłem sobie najprostszy efekt kursora (tylko delikatne przejścia, bez żadnego wciskania itd) z gwiazdkami z efektu Infinity. Teraz czekam na pełne odblokowanie efektów Kastora.


Aplikacje jakie mam na telefonie:
- Xlator - słownik;
- X-Plore - menedżer plików;
- rotateMe - autorotacja ekranu;
- Psiloc World Traveler - pogoda;
- Screenshot - screeny ekranu;
- MobilHex - edycja plików zasobów;
- MemCheck - info o pamięci;
- JBak TaskMan 1.36 - menedżer zadań;
- Image Exchange - przeglądarka zdjęć;
- Font Router - zmiana czcionki;
- ATG-OnOff - wyłączanie pozycji ATG;
- Opera Mobile 10 Final - przeglądarka internetowa;
- DivX Player - oglądanie plików .avi;
- RomPatcher - aktywacja patchy;
- MapDrives - mapowanie folderów na dyski;

Natomiast jeżeli chodzi o motywy: sprawa wygląda tutaj dokładnie tak samo jak w moim poprzednim telefonie - 6300. No więc wszystkie motywy jakich używam są zrobione przeze mnie. ;P


Mogę się również również pochwalić że dzięki C2ZBIN udało mi się odpalić JBaka pod ładowarką - efekt: 35 MB wolnego ramu na starcie. :D
Last edited by kosmita1993 on 22 Jul 2010, o 20:43, edited 10 times in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Nokia N95 - w końcu bez Sim-Lock'a!!! 7 Jun 2010, o 19:21

Male - Expert  Posts/Topics1576/61  Reputation point 3148 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Zaproponował mi że ściągnie mi simlocka. Jak się okazało przygotował sobie zmodyfikowaną kostkę (coś z rezystancją grzebał - z kilkoma innymi n95 też miał problemy) i od kopa ściągnął mi Sim-Locka. :yeah:

bo w n95 ciezko z rezystencja, czasem idzie na 7,5k czasem na 10k, a czasem 15k. sam przez to przechodzilem, sa rozne sposoby odlaczenie wyswietlacza etc. można dodatkowo podłączać zasilanie zewnętrzne
Reply with quote 


Post Re: Nokia N95 - w końcu bez Sim-Lock'a!!! 7 Jun 2010, o 20:18

Male - 30%  Posts/Topics80/16  Reputation point 46 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
a ile płaciles?
Reply with quote 


Post Re: Nokia N95 - w końcu bez Sim-Lock'a!!! 7 Jun 2010, o 21:00

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
Dudi91, za zdjęcie blokady - 30zł. A kiedyś za tę godzinę roboty nie wziął ani grosza (chociaż wykorzystał tam kilka kredytów z mx keya - nie pamiętam już na co).
Last edited by kosmita1993 on 8 Jun 2010, o 08:22, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Nokia N95 - w końcu bez Sim-Lock'a!!! 7 Jun 2010, o 22:42

Male - Friend  Posts/Topics706/36  Reputation point 2325 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
kosmita1993, popraw screeny
Reply with quote 


Post Re: Nokia N95 - w końcu bez Sim-Lock'a!!! 8 Jun 2010, o 18:11

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows XP Internet Explorer 8
leo20, poprawię wieczorem jak wrócę do domu.

PS: znacie jakiś darmowy hosting obrazków na którym szybko nie wygasną? Bo imageshack mi nawala... :/

EDIT: Fotki poprawione.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 8 czerwca 2010, o 18:47 ]
http://nokiahacking.pl/lista-darmowych-hostingow-grafiki-vt1988.htm
Reply with quote 


Post Re: Nokia N95 - w końcu bez Sim-Lock'a!!! 8 Jun 2010, o 21:16

Male - Friend  Posts/Topics473/17  Reputation point 1117 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Fajnie ci się trzyma :) Ta obudowa z tyłu w tym kolorze jest rzadkością (no chyba że ja coś z widzeniem "nie tego" :))
Reply with quote 


Post Re: Nokia N95 czyli najlepszy telefon jaki do tej pory miałem 22 Jul 2010, o 20:44

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
Zaktualizowałem opis. Mile widziane komentarze. :)
Reply with quote 


Post Re: Nokia N95 czyli najlepszy telefon jaki do tej pory miałem 5 Aug 2010, o 12:48

Male - 60%  Posts/Topics243/63  Reputation point 289 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Wczoraj robiłem n95 8GB i szczerze mówiac bardzo spodobał mi się ten telefon. Za wgranie nowego softu i aplikacji do czujnika ruchu wziąłem 40zł. ;)
Reply with quote 


Post Re: Nokia N95 czyli najlepszy telefon jaki do tej pory miałem 29 Aug 2010, o 20:52

Male - 10%  Posts/Topics10/3  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Fajny fajny niech służy wieki ;D
Reply with quote 


Post Re: Nokia N95 czyli najlepszy telefon jaki do tej pory miałem 7 Sep 2010, o 11:02

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Telefon fajny bardzo mi się podoba... Ale nie mogę zrozumieć jednego... Kto wymyślił położenie gniazda audio? Jak dla mnie jest to nie za wygodne np podczas trzyma telefonu w kieszeni...
Reply with quote 


Post Re: Nokia N95 czyli najlepszy telefon jaki do tej pory miałem 7 Sep 2010, o 15:06

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
Rafciu517 wrote:
Jak dla mnie jest to nie za wygodne np podczas trzyma telefonu w kieszeni

Ale za to świetne rozwiązanie jeśli chodzi o tryb landscape. Kabel mamy puszczony w dół i gitara. Z resztą w pionowej orientacji gdy trzymamy telefon w prawej ręce to też jest super - kabelek w niczym nie przeszkadza.

W kieszeni może rzeczywiście nie jest fajnie (czasami wtyczka zawadza gdy wsuwamy telefon do kieszeni), ale ogólnie dobre rozwiązanie. A już na pewno lepsze niż gniazdo jack u góry telefonu (dla mnie to jest kompletna porażka).
Reply with quote 


Post Re: Nokia N95 czyli najlepszy telefon jaki do tej pory miałem 7 Sep 2010, o 15:14

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
A już na pewno lepsze niż gniazdo jack u góry telefonu (dla mnie to jest kompletna porażka).

Dlaczego niby? Przecież tak wygodniej.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 7 września 2010, o 15:48 ]
De gustibus non est disputandum.
Reply with quote 


Post Re: Nokia N95 czyli najlepszy telefon jaki do tej pory miałem 7 Sep 2010, o 15:32

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
IuDeX, dla tego że gdy zwyczajnie włożymy telefon do kieszeni, to telefon "leży" na wtyczce. Żeby było OK trzeba odwrócić telefon przed włożeniem do kieszeni. Poza tym trzymając telefon w pozycji pionowej wtyczka razem z kabelkiem niefajnie sterczy w górę.

Nie będę się wykłucał bo to pewnie kwestia przyzwyczajenia do konkretnego rozwiązania, ale dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest:
1. Gniazdo z dołu telefonu (czyli jak w 6300), albo...
2. Gniazdo po lewej stronie telefonu.
Reply with quote 


Post Re: Nokia N95 czyli najlepszy telefon jaki do tej pory miałem 7 Sep 2010, o 16:39

Male - 30%  Posts/Topics50/1  Reputation point 6 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Kosmita dałeś czadu :D gratuluje listy modów w telefonie ale jak dla mnie do symbiana nie pasuje trochę motyw z visty kolor obudowy też raczej unikatowy Sand - piaskowy :)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 21 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest