Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 22 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


Pomoc w wybraniu Szkoły :D

Post Pomoc w wybraniu Szkoły :D 7 May 2011, o 14:02

Male - 20%  Posts/Topics41/2  Reputation point -18 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Witam wiem mam jeszcze rok do ukończenia gimnazjum (ale matka mnie ściga xD). I tu mam pytanie jaką mam wybrać szkołe ??:D interesuje mnie naprawianie telefonów komórkowych sprzedaż czy coś takiego chciał bym w przyszłości dobrze zarabiać . I do jakiej szkoły mam iść??:D o jakim profilu Technikum??:)

Last post
Reply with quote 


Post Re: Pomoc w wybraniu Szkoły :D 7 May 2011, o 14:40

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Infomatyka to raczej nie, bo to czego dziś uczą to jest żal. Elektronik? No nie wiem, niby bliższy telefonom, ale zakres nauczania całkiem inny.. U mnie w szkole wprowaili w tym roku coś takiego jak teleinformatyk, więc może coś takiego by było najlepsze...
Reply with quote 


Post Re: Pomoc w wybraniu Szkoły :D 7 May 2011, o 14:44

Male - Friend  Posts/Topics1303/61  Reputation point 1244 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Ja się wybieram do mechatronicznej klasy (mechanika, elektronika, informatyka, robotyka i automatyka) i byłby to chyba najlepszy wybór ;)
Reply with quote 


Post Re: Pomoc w wybraniu Szkoły :D 7 May 2011, o 14:46

Male - Friend  Posts/Topics824/56  Reputation point 501 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
A ja wybieram się do elektronika samochodowego. Na twoim miejscu bym poszedł do mechatronika, albo jak pisał Rafciu517, teleinformatycznej.
Reply with quote 


Post Re: Pomoc w wybraniu Szkoły :D 7 May 2011, o 15:03

Male - 20%  Posts/Topics41/2  Reputation point -18 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
A wiecie może jakie trzeba mieć oceny? :sweet: i ile punktów minimum z testu? ;]
Reply with quote 


Post Re: Pomoc w wybraniu Szkoły :D 7 May 2011, o 15:20

Male - Friend  Posts/Topics1136/115  Reputation point 888 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Vavamuffin, Jeżeli sprzedaż to może technikum o profilu handlowym lub ekonomicznym czyli technikum handlowe lub technikum ekonomiczne
Reply with quote 


Post Re: Pomoc w wybraniu Szkoły :D 7 May 2011, o 15:30

Male - 20%  Posts/Topics41/2  Reputation point -18 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
W technikum najbliżej mnie jest cos takiego

• technik ochrony środowiska
• technik elektryk
• technik mechanik
- obsługa i naprawa pojazdów samochodowych
- operator obrabiarek sterowanych numerycznie
• technik informatyk
• technik ekonomista
.
A też jest rzut kamieniem o de mnie takie technikum

technikum informatyczne
Technik Informatyk
Technik-Handlowiec
zarzadzanie informacja


i które najlepsze??:D

[ Dodano: 7 maja 2011, o 15:30 ]
Bardziej mnie interesuje naprawa telelefonów :P bo chyba więcej kasy? :]
Reply with quote 


Post Re: Pomoc w wybraniu Szkoły :D 7 May 2011, o 16:09

Male - Redaktor  Posts/Topics736/109  Reputation point 1589 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Chrome
Zależy co rozumiesz przez wysokie zarobki. Ani sprzedaż ani naprawianie telefonów nie da Ci wyższych zarobków niż 2000-3000 złotych na ręke.
Reply with quote 


Post Re: Pomoc w wybraniu Szkoły :D 7 May 2011, o 16:42

Male - 20%  Posts/Topics41/2  Reputation point -18 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Zależy na jakim stanowisku??:D
A jakie znacie zawody które wiążą się z telefonami komórkowymi??:D dobrze płatne
Reply with quote 


Post Re: Pomoc w wybraniu Szkoły :D 7 May 2011, o 17:17

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
ryba wrote:
Ani sprzedaż ani naprawianie telefonów nie da Ci wyższych zarobków niż 2000-3000 złotych na ręke.

Skąd wiesz?

[ Dodano: 7 maja 2011, o 17:17 ]
Vavamuffin wrote:
A jakie znacie zawody które wiążą się z telefonami komórkowymi??:D

Elektronik.
Reply with quote 


Post Re: Pomoc w wybraniu Szkoły :D 7 May 2011, o 17:17

Male - Redaktor  Posts/Topics736/109  Reputation point 1589 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Chrome
Po technikum raczej trudno znaleźć świetnie płatną pracę. Po studiach i kilku latach pracy to już zupelnie inna historia. Ja pracowałem w firmie informatycznej, byłem tam "Młodszym Inżynierem Urządzeń Mobilnych" i zajmowałem się wszystkimi telefonami w firmie i supportem dot. naszych produktów związanych z telco.

Praca w serwisie czy komisie to jak pisałem wcześniej to praca, za która nie dostaniesz więcej niż 3k na ręke. W momencie kiedy chcesz sam rozkręcić taki bizness to potrzebujesz +/- 100.000 na początek. Przy dobrym prosperity będziesz miał wtedy zysk do 8-9 tysięcy na ręke. Mówię tutaj o sprzyjających warunkach na prowadzenie biznesu, małej konkurencji, etc.

Co rozumiesz przez zawód związany z telefonami? Możesz pracować w firmach telco, w których jest masa różnych stanowisk. Rozpoczynając od montera przez PR a kończąc na dyrektorskich stanowiskach w finansach.

Jesli po studiach znajdziesz prace w koproracji i utrzymasz niezłe tempo awansu to po 5-6 latach spokojnie będziesz zarabiał 10.000 na ręke i dostaniesz auto służbowe. Niestety trudno dostać się na wyższe stanowsika dyrektorskie, większość dużych firm została w ciągu ostatnich lat scentralizowana i o takie stanowsika walczą nalepsi ludzie z całej Europy. Istny wyścig szczurów.

Skąd wiesz?

Znajomy pracował w sporym serwisie/komisie w Krakowie, według właścicieli to najwyższe możliwe zarobki pracownika w tej branży. Nie mówie o właścicielach takich biznesów.
Reply with quote 


Post Re: Pomoc w wybraniu Szkoły :D 7 May 2011, o 17:26

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Skoro u kogoś pracował, to jest oczywiste, że zarobi 2k z groszami.
Najlepiej zajmować się czymkolwiek we własnym zakresie, tutaj już mamy dużo większe możliwości zarobkowe plus nie musimy tyrać przy okazji poniżając się dla jakiegoś analfabety, który ma skończoną zawodówkę, ale jest prezesem, bo akurat idealnie kiedyś wstrzelił się ze swoim interesem, kiedy akurat był na to czas, czyli w latach 90-tych.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 7 maja 2011, o 22:28 ]
Ale Cię to boli, że już któryś raz wypominasz. :D Do Zuckerberga pewnie zioniesz jeszcze większą zawiścią. ;D

Mnie to nie boli, tylko wk***ia.
Last edited by Wodnik Szuwarek on 7 May 2011, o 22:30, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Pomoc w wybraniu Szkoły :D 7 May 2011, o 17:48

Male - 20%  Posts/Topics41/2  Reputation point -18 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Wodnik Szuwarek, Ty chyba pracujesz w komisie??:D czy w czymś z telefonami. to może mi opowiesz jak do tego doszłeś??:] chodzi mi o to że jakie technikum wybrałeś potem jakie studia :D
Reply with quote 


Post Re: Pomoc w wybraniu Szkoły :D 7 May 2011, o 18:00

Male - 20%  Posts/Topics25/2  Reputation point 12 
Offline  Profile 
Linux Firefox
Najlepiej zajmować się czymkolwiek we własnym zakresie,


Tylko na to trzeba mieć pomysł i siłę przebicia. Teraz, w 2011 roku przy ogromnej konkurencji i rozwiniętym marketingu ciężko taki interes utrzymać. Chyba że odłoży niezły kapitał i wydzierzawi budkę firmy typu Teletorium. Oczywiście trzeba dużo szczęścia.

Każdy by chciał zarabiać dobrze a znam ludzi co po Politechnice są na bezrobotnym, życie daje kopa. Jeden cham sponsorowany przez rodziców przejdzie szkołę na łapówkach i dostanie robotę w biurze a drugi zacisnie poślady, skonczy liceum i policealne szkoły po czym wyląduje w pośredniaku z niezbyt przyjemnymi wizjami.
Last edited by Shimmy on 7 May 2011, o 18:01, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Pomoc w wybraniu Szkoły :D 7 May 2011, o 19:06

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Vavamuffin wrote:
Wodnik Szuwarek, Ty chyba pracujesz w komisie??:D czy w czymś z telefonami. to może mi opowiesz jak do tego doszłeś??:] chodzi mi o to że jakie technikum wybrałeś potem jakie studia :D

Nie pracuję w żadnym komisie, bo on nie ma racji bytu. Poza tym, po co mam płacić podatki :lol:
Skończyłem LO, potem Politechnika: Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, kierunek Informatyka.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 22 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 2 guests





cron