Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 2 of 3 [ 31 posts ]
Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


[Pomysł] Pomysły na możliwe kierunki rozwoju NokiaHacking

Post [Pomysł] Re: Pomysły na możliwe kierunki rozwoju NokiaHacking 13 Mar 2011, o 18:16

Male - Patcher  Posts/Topics2810/173  Reputation point 1827 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Ale content to tylko jeden jest na forum kosmity1993.

Last post
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Pomysły na możliwe kierunki rozwoju NokiaHacking 13 Mar 2011, o 18:22

Male - Friend  Posts/Topics840/175  Reputation point 1288 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
zibi305, Nie tylko. Poszukaj trochę.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Pomysły na możliwe kierunki rozwoju NokiaHacking 13 Mar 2011, o 18:27

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Mozilla
czaro1514, eee, ale to jego telefon i może se tam wszystko wgrywać, by sprzedawać. Wszelkie ograniczenia wolności zwykle sprzeniewierzają się ich twórcom. :] W tym przypadku byłby to spam na forum.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Pomysły na możliwe kierunki rozwoju NokiaHacking 13 Mar 2011, o 20:49

Male - Friend  Posts/Topics1113/192  Reputation point 2644 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Quote:
A najlepiej to jakby dział [S40] Patche graficzne (PPM) był pokazywany dla użytkowników posiadających co najmniej 10 mądrych postów na swoim koncie

Co miałeś na myśli pisząc "10 mądrych postów" ? Trzeba będzie pisać wnioski o dostęp do tych działów, wiersze, eseje, rozprawki...?
Quote:
A dlatego że patcherzy robiąc patche graficzne ciężko pracują a przyjdzie sobie taki ziomek , wpierdzieli patcha na telefon w 5 min i wystawia na allegro nie wspominając o autorze. A tam ludzie kupują o jakieś 50 zł więcej niż za zwykły telefon z oryginalnym softem.

Sprzedają ziemniaki zamiast telefonów, to dlaczego nie mogą sprzedawać zmodyfikowanych telefonów? Zawsze to jakiś powód do podwyższonej ceny :)

[ Dodano: N, 13 marca 2011, 19:49 ]
Quote:
tylko później ktoś za nasze pieniądze by se nokie tuningował.

A co niby zrobiono z SE? Taka sama sytuacja i z tego co mi wiadomo, nikt tam nie rozpacza z tego powodu, ale to już powinien mnie ktoś sprostować, kto dokładnie siedzi w tym biznesie.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Pomysły na możliwe kierunki rozwoju NokiaHacking 13 Mar 2011, o 20:56

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
kurupt wrote:
wiersze, eseje, rozprawki...?

Wiersze na cześć ekipy forumowej.

Są 2 opcje. Umieramy albo dalej się rozwijamy. Co będzie? Czas pokaże.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Pomysły na możliwe kierunki rozwoju NokiaHacking 13 Mar 2011, o 21:47

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
To co ja sądzę o złamaniu MCU:

adrian219 wrote:
Tak i tak jak zostanie złamane MCU (zacznijmy od tego, że nikt nad nim nie pracuje, tutaj maciek coś może powiedzieć) to żeby napisać/zmodyfikować odpowiednie oprogramowanie trzeba jakiegoś dobrego (w sensie, dobrze obeznanego) programisty C/C++ (znowu odwołuję się do maćka, nie zgłębiałem całkowicie struktury MCU). A następnie, ażeby znaleźć odpowiedniego programistę trzeba się trochę naszukać i jestem przekonany, że tylko zwykły (czyt. programista) "maniak nokii" zrobił by coś takiego za darmo.

Więcej mówić? Bo szczerze to mi się nie chcę, wierzcie sobie w kogo chcecie - my nawet nie wiemy jak podmienić głupią informacje w sofcie, co tak naprawdę wiąże się z zamianą 10 liter.

Co mamy? Nic nie mamy.


Trzeba zainteresować się S40v6 - to powinien być priorytet Naszych działań. Następnie WP7 - to coś co ludzie z Naszego forum (modderzy) powinni zejść z Symbiana. Ja oczywiście nie chcę nic nikomu zarzucać, tylko daję taką propozycję do społeczności. :P

Proponuję zainteresować się większą reklamą, promocją. Zawsze możemy na jakimś forum o telefonie S40 zaszpanować/pokazać modyfikację - z pewnością przyciągnie to osoby. Idealny przykład to np. forum Nokii 6300.

Forum nie jest skazane na porażkę. Jest już taka banda osób, która na pewno do tego nie dopuści, tylko trzymać się dalej, zarabiać pieniądze i robić konkursy z większymi nagrodami. :D

Pozdrawiam
adrian219
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Pomysły na możliwe kierunki rozwoju NokiaHacking 13 Mar 2011, o 22:52

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
adrian219 wrote:
to coś co ludzie z Naszego forum (modderzy) powinni zejść z Symbiana.

Popieram, na ipmart-forum jest dużo modyfikacji na S60, właściwie co widzę jakieś forum, na którym lezą mody do S60, to wszędzie praktycznie te same. A my powinniśmy się głównie skupić na S40, choć ciągle tworzymy same PPMy, a z MCU nikt nic nie robi, bo nikt nie jest na tyle ekspertem, żeby cokolwiek z tym zrobić. Jak na razie to stoimy, trzeba czekać na cud ze złamaniem MCU i na Nokię, aż wyda jakiś wynalazek z WP7.

[ Dodano: 13 mar 2011, o 21:52 ]
adrian219 wrote:
Trzeba zainteresować się S40v6 - to powinien być priorytet Naszych działań

Z S40v6 dużo raczej nie zdziałamy, dalej te same klocki, PPMy, PPU i to by było na tyle...
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Pomysły na możliwe kierunki rozwoju NokiaHacking 13 Mar 2011, o 23:17

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
adrian219 wrote:
Zawsze możemy na jakimś forum o telefonie S40 zaszpanować/pokazać modyfikację - z pewnością przyciągnie to osoby. Idealny przykład to np. forum Nokii 6300.

Ja już dawno o to apelowałem. Wtajemniczeni, pamiętacie Fawkes Project? Proponowałem zrobienie patcha NH "robiącego duże wrażenie" (wyjaśnienie pewnego słowa wg słownika PWN :D), w którym przerobiłoby się wszystko, co się da, przeportowanie go na jak największą ilość modeli i powypuszczaniu takiego promo z instrukcjami wgrania na różne fora. :]
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Pomysły na możliwe kierunki rozwoju NokiaHacking 14 Mar 2011, o 16:51

Male - Friend  Posts/Topics840/175  Reputation point 1288 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Quote:
Z S40v6 dużo raczej nie zdziałamy, dalej te same klocki, PPMy, PPU i to by było na tyle...

I tu się mylisz. Właśnie S40v6 to platforma na którą można napierdzielać cały czas patche. Dlaczego ?
1. Ponieważ Ikony NIF można zastąpić zwykłymi ikonami PNG. Jak jest w przypadku ikon Baterii. W S40v6/v5 telefon potrzebował pliku .Nif a tutaj co innego.
2. Gdy usuniemy Nif'a system przesunie pozycję innego Nif'a a nie tak jak to miało miejsce w S40v3/v5 że wszystkie nify maja określone miejsce.
3. Telefony szybko się flashują czyli by telefon działał wystarczy flash do momentu odliczania później jak już będzie odliczało można swobodnie wyjąć kabel USB lub odłączyć zasilanie.

Jak już jedziemy po całości do weźmy Emaila do Nokii napiszmy z prośbą o pomoc z rozkodowaniem MCU :E
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Pomysły na możliwe kierunki rozwoju NokiaHacking 14 Mar 2011, o 17:36

Male - Friend  Posts/Topics1113/192  Reputation point 2644 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Quote:
Jak już jedziemy po całości do weźmy Emaila do Nokii napiszmy z prośbą o pomoc z rozkodowaniem MCU

Czekam na wyniki :). A tak poważnie - oni by dostali mocno po du*** za takie coś, ale z biegiem czasu może by im się to zwróciło...
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Pomysły na możliwe kierunki rozwoju NokiaHacking 14 Mar 2011, o 21:05

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Swego czasu napisałem na ich tablicy na FB prośbę o odszyfrowane MCU do 6300 hyhyhyh

Otrzymałem wiadomość czysto ironiczną, że śmiało sam to sobie mogę zrobić, bo dawno nie zmieniali nic w zabezpieczeniach.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 14 marca 2011, o 20:30 ]
Screenuj. :E
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Pomysły na możliwe kierunki rozwoju NokiaHacking 15 Mar 2011, o 17:47

Male - Friend  Posts/Topics840/175  Reputation point 1288 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Adam, teraz trzeba tylko poprosić ich o programy które będą potrzebne do złamania. A jeśli będą się opierać naszemu pomysłowi złamania mcu w celu większych modyfikacji, przedstawimy im dowody a konkretniej to że SE można bardziej zmodyfikować a Nokii nie bo są zabezpieczenia i ludzie wolą SE bo tam są pogramy i wszystko jest łatwe do zrobienia.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 15 marca 2011, o 19:06 ]
To jak już chcesz ich o to prosić, to załatw od razu coś do SIM-Locków. xD
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Pomysły na możliwe kierunki rozwoju NokiaHacking 28 Mar 2011, o 19:47

Male - Friend  Posts/Topics1573/235  Reputation point 1321 
Offline  Profile   
Java Opera
Ok,mogę cały czas robić patche i na wszystkie modele.I tak nie mam co patchować...


Może jakoś bardziej reklamujmy,np. Dać obrazek na peb.pl ?? Niestety kosztuje... Darmowym wyjściem jest klikanie w rankingu na telix... Rzadko ktoś na to patrzy.Musimy być przygotowani na WP7 - będzie to nowość na rynku,pewnie jakieś błędy będą i ktoś odnajdzie nasze forum.Piorytetem powinno być robienie patchy na S40 do czasu wyjścia WP7 - potem skupimy się na tym.Taka moja opinia.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Pomysły na możliwe kierunki rozwoju NokiaHacking 28 Mar 2011, o 20:35

Male - 70%  Posts/Topics258/74  Reputation point 52 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Ja bym proponował dodać jakiś dział z tuningiem szajsungów. Tego g... jest masa na rynku np. avilla.
Może też coś z SE

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 28 marca 2011, o 22:00 ]
A może jeszcze modding: Accetio, Acer, Aeg, Airis, Airness, Airo Wireless, Ajanta, Ak Mobile, Ak Telecom, Akai, Alcatel, Aligator, Allview, Alphacell, Altek, Always, Amoi, Amsam, Amstrad, Anextek, Anycool, Anydata, Apbw, Apple, Arcoa, Ares, Arima, Ascom, Ase Telekom, Asus, At Mobile, At&T, Athesi, Audiovox, Aux, Avrock, Axess Telecom , Axia, B & O, Bando, Barel, Basicom, Bbk, Beaucom, Bellpepper, Bellperre, Bellwave, Beltel, Beluga, Benefon, Benq, Benq-Siemens, Best Wisdom, Binatone, Bird, Blackberry, Bliss, Blu, Bluebird, Bosch, Boway, Bsmart, Bsquare, Capitel, Casio, Cect, Cellvic, Changhong, Cheacomm, Coolpad, Cosun, Cricket, Cryptophone, Curitel, Cyberbank, D-Link, Daewoo, Dallab, Dancall, Danger, Datalogic, Daxian, Dbtel, Dealmakers, Dell, Desay, Digicel, Diman, Dnet, Docomo, Dopod, Doro, Drin.It, E28, Eastcom, Elite, Elitek, Elson, Emgeton, Emol, Emporia, Enol, Era, Ericsson, Eten, Evolve, Ezio, Fic, Firefly, Fly, Fonek, Fujitsu-Siemens, G-Plus, Gaoxinqi, Garmin-Asus, General Mobile, Getek, Gigabyte, Gionee, Gnet, Google, Gospell, Gradiente, Gresso, Grundig, Gtran, Gupp, Hagenuk, Haier, Hainuo, Handyuhr, Hantel, Hedy, Helio, Hisense, Hitachi, Hkc, Hongzi, Hop-On, Hp, Htc, Huawei, Hummer, Hyundai, I-Mate, I-Mobile, Ido, Iglo, Ikomo, Innostream, Inq, Intex, Itt, Itteki, Jbc, Just5, K-Touch, Karbonn, Kempler & Strauss, Kenned, Kenwood, Kenxinda, Kogan, Konka, Krome, Ktf, Kyocera, Latte, Lava, Lenovo, Levis, Lg, Lobster, Magcom, Manta, Mastone, Matsunichi, Maxcom, Maxfield, Maxon, Maxx, Medion, Meiling, Meizu, Micromax, Microsoft, Mitac, Mitsubishi, Mivvy, Mobiado, Mobile-Systech, Mobit, Modottel, Modu, Momodesign, Motorola, Mtc, Mwg, Myphone, Nautiz, Nba, Nec, Neo, Neonode, Newgen, Nintaus, Nixxo, Nokia, Nortel, Noto-Tech, O2, Okwap, Olive, Onda, Opticon, Orange, Orbitel, Orsio, Palm, Palmssion, Panasonic, Pantech, Paragon Wireless, Pcd, Pharos, Philips, Phoenix, Pirelli, Play, Plus, Premier, Primus, Privileg, Pulid, Qigi, Qool, Qtek, R-Way, Rexpower, Road, Rolex, Rolsen, Roverpc, Sagem, Samsung, Sanyo, Saygus, Sed, Seekwood, Sendo, Sertec, Sewon, Sharp, Siemens, Simoco, Simvalley-Mobile, Sitronics, Sky, Skype, Skyvox, Softbank, Sonim, Sony, Sony Ericsson, Soutec, Soyea, Spectronic, Spice, Spyker, Synertek, T-Mobile, Tag Heuer, Tcl, Tel.Me., Telepong, Telit, Telsda, Telson, Tendak, Terrestar, Tes, Texet, Thuraya, Tinno, Toplux, Torq, Toshiba, Trak, Treecon, Trigiants, Trolltech, Typhoon, Ubiquam, Unimobile, Usha-Lexus, Utstarcom, Velocity, Veon, Verizon Wireless, Vertu, Verzio, Veva, Virgin, Vita, Vitelcom, Viva, Vk Mobile, Vodafone, Voxtel, Vtech, Withus, Wnd, Wonu, Xcute, Xplore, Yakumo, Yingtailong, Zakang, Zapp, Zetta, Zhongyi, Zii, Zikom, Zonda, Ztc, Zte, Ztt? ;>
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Pomysły na możliwe kierunki rozwoju NokiaHacking 28 Mar 2011, o 21:00

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Chłopcze... tj. c.ronaldo

Jak już masz coś pisać to pisz z głową... Nie ma czegoś takiego jak AVILLA jest Avila...

A co do samego pomysłu, może by tak zmienić "Pochwal się swoją Nokią" na "pochwal się swoim telefonem"?

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3 [ 31 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Propozycje i luźne zamysły odnośnie rozwoju serwisu.

[ Go to pageGo to page: 1, 2, 3, 4, 5 ]

Author: pawelooss (27 Apr 2012, o 19:00)

Views: 8823  •  Replies: 61

Last post: WojtekGr (19 Jan 2013, o 20:51) View the latest post



NokiaHacking na Facebook`u

Author: ktos99.9 (27 Feb 2010, o 18:02)

Views: 1388  •  Replies: 1

Last post: pawelooss (27 Feb 2010, o 18:42) View the latest post



NokiaHacking.pl - Kanał RSS

Author: daniek1 (29 Dec 2010, o 17:30)

Views: 1359  •  Replies: 2

Last post: NieznanyBoTak (29 Dec 2010, o 18:42) View the latest post



Jak dowiedzieliście się o NokiaHacking.pl?

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: kacper5 (27 Nov 2009, o 17:01)

Views: 2816  •  Replies: 29

Last post: Marek12 (28 Nov 2009, o 21:39) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 10 guests