Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 11 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[Ogłoszenie] Przymusowe prace konserwacyjne na forum.

Post [Ogłoszenie] Przymusowe prace konserwacyjne na forum. 18 May 2010, o 00:00

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Witam!

Hosting zmusił mnie do postawienia forum od nowa, bez dodatków, a następnie stopniowego ich dodawania, by sprawdzić, które z nich obciążają najbardziej. :/
Niestety przez to przez najbliższe może 2 tygodnie forum może działać niestabilnie lub nie mieć wszystkich udogodnień. Postaram się uwinąć jak najszybciej, ale z uwagi na ogromny dla mnie wymiar prac, nie będzie to proste zadanie. Przepraszam i proszę o zrozumienie.


Pozdrawiam,
pawelooss

Last post
Reply with quote 


Post [Ogłoszenie] Re: Przymusowe prace konserwacyjne na forum. 18 May 2010, o 00:35

Male - Expert  Posts/Topics1576/61  Reputation point 3148 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
bez forum też można żyć:D
Reply with quote 


Post [Ogłoszenie] Re: Przymusowe prace konserwacyjne na forum. 21 May 2010, o 23:39

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Za kilka minut wyłączam forum, w razie czego myślę jednak, że czat będzie czynny.

[ Dodano: 18 maja 2010, o 19:07 ]
OK, forum zostało postawione na nowo na czysty, wgrałem także część modyfikacji. Wiem, że wielu udogodnień jeszcze nie ma (np. reputki), ale wszystko w swoim czasie. Postaram się skończyć wszystko w ciągu kilku najbliższych dni.

[ Dodano: 21 maja 2010, o 23:39 ]
Ufff... Miejmy nadzieję, że to już koniec niedogodności i forum wytrzyma jutrzejszy dzień. :lol-sweat:

Co zostało usunięte:
- modyfikacja "Kto tu był przez 24h",
- liczniki postów nowych i nieprzeczytanych (zawsze są jeszcze w portalu),
- licznik zgłoszonych postów (to dla moderatorów),
- licznik osób przesiadujących na czacie (tak, adrian219, najprawdopodobniej właśnie to *%^#$#$ najbardziej obciążało). :]

Jeśli sytuacja okaże się stabilna, liczniki postów może wrócą. Na razie cały czas jesteśmy w wersji Beta. Trzymać! :thumbup:
Reply with quote 


Post [Ogłoszenie] Re: Przymusowe prace konserwacyjne na forum. 22 May 2010, o 21:59

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
pawelooss wrote:
- licznik osób przesiadujących na czacie (tak, adrian219, najprawdopodobniej właśnie to *%^#$#$ najbardziej obciążało)


Naprawdę to fajny dodatek był, no ale szkoda :(

Jak najszybciej wracajcie do zdrowia xP

Pozdrawiam
adrian219
Reply with quote 


Post [Ogłoszenie] Re: Przymusowe prace konserwacyjne na forum. 25 May 2010, o 17:56

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
No cóż, chyba dalej nie możemy być niczego pewni. Ponoć nadal są jakieś tam problemy... :/
Reply with quote 


Post [Ogłoszenie] Re: Przymusowe prace konserwacyjne na forum. 25 May 2010, o 17:59

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Tak... Dziś już dwa razy mi się zdarzyło że serwer forum nie odpowiadał przez jakiś czas...
Reply with quote 


Post [Ogłoszenie] Re: Przymusowe prace konserwacyjne na forum. 23 Jun 2010, o 18:50

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Na razie chwilowo usunąłem wyświetlanie reputek pod danymi postami.

[ Dodano: 25 maja 2010, o 21:33 ]
Oj, i chyba długo nie będzie to uruchomione, gdyż wyłączenie poprawiło szybkość wczytywania tematów aż dwukrotnie.
Na razie więc można sprawdzać, czy i kto wystawił reputkę, poprzez link "Punkty reputacji: 8495" z lewej strony postu.

[ Dodano: 26 maja 2010, o 00:14 ]
OK, wpadłem na jeszcze jedno wyjście, które chyba zostanie już na stałe. Od teraz po prostu, gdy ktoś przyzna reputkę, pod tym danym postem pojawi się napis "Za ten post pawelooss otrzymał/a punkty reputacji." z linkiem do szczegółowej rozpiski, włącznie z komentarzami. Przynajmniej dzięki temu znikną te całe "strony piw". ;)

[ Dodano: 23 cze 2010, o 18:50 ]
Witam! Niestety znów czekają nas małe niedogodności. Z powodu wyczerpywania się limitu transferu danych jesteśmy zmuszeni zamknąć stronę na najbliższy weekend. Liczymy, że w wakacje będzie mniejsze zużycie, co pozwoli nam pozostać jeszcze ten miesiąc lub dwa dłużej na tańszym planie taryfowym.

Przez ten okres będzie czynny czat, wiki oraz strona zastępcza (http://www.nokiahacking.yoyo.pl/), na której userzy będą mogli tymczasowo się rejestrować, by prosić o udzielenie pomocy technicznej. W związku z tym proszę o wstrzymanie się z planami weekendowego uploadu, a także gorąco apeluję, by wykorzystać ten czas na rozbudowę naszej wiki, np. poprzez kopiowanie do niej tutoriali z forum, by każdy mógł je poprawiać zgodnie z ideą WikiWiki.

Przepraszamy za problemy techniczne i dziękujemy za zrozumienie.
Reply with quote 


Post [Ogłoszenie] Re: Przymusowe prace konserwacyjne na forum. 23 Jun 2010, o 19:11

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
W wakacje mniejsze zużycie? Wielu będzie siedzieć właśnie więcej ;p
Jeśli chodzi o chat to np. ciągle wizdzę hoppka, nemo333 i NeedSpeed'a ;D
Reply with quote 


Post [Ogłoszenie] Re: Przymusowe prace konserwacyjne na forum. 23 Jun 2010, o 19:52

Male - Sponsor  Posts/Topics643/227  Reputation point 817 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
IuDeX wrote:
W wakacje mniejsze zużycie? Wielu będzie siedzieć właśnie więcej ;p


Ciężko powiedzieć, np. ja na pewno będę miał więcej czasu niż tak w ciągu roku, ale może być różnie. Nie prowadziłem nigdy forum, więc nie wiem jak to jest w wakacje.

Jak trzeba to trzeba, poczekamy :P
Reply with quote 


Post [Ogłoszenie] Re: Przymusowe prace konserwacyjne na forum. 11 Jul 2010, o 23:28

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
IuDeX wrote:
W wakacje mniejsze zużycie? Wielu będzie siedzieć właśnie więcej ;p

Nie wiem, może, w każdym bądź razie ani ja, ani Kamil nie mamy obecnie czasu ani możliwości, by przeprowadzać operację przenosin tak naprawdę 3 serwisów w 1 dzień. Stąd staramy się choćby tak zabezpieczyć przed sytuacją przekroczenia limitu.

A jeśli chodzi o czat, to nie przez niego wzrasta to użycie, tylko właśnie przez popularność forum.

[ Dodano: 11 lip 2010, o 23:28 ]
Niestety nie udało nam się zorganizować nowego serwera, a tym bardziej przenosiny utrudnia fakt, że jako admini jesteśmy w rozjazdach. Mamy 1/3 miesiąca, a transfer osiągnął 17.907 / 50, czyli znów trzeba będzie zrobić wkrótce 3-dniową przerwę.
Reply with quote 


Post [Ogłoszenie] Re: Przymusowe prace konserwacyjne na forum. 12 Jul 2010, o 16:25

Male - Sponsor  Posts/Topics778/33  Reputation point 1510 
Offline  Profile   
Java Opera
Jednak myślę że takie kilkudniowe przerwy nie są zbyt przyszłościowe. Sądzę że bez przenosin się nie obędzie. Fakt że nie wiadomo kiedy, ale przenosiny będą. A tak propo kosztów utrzymania serwisu... Są jakieś dochody z tych reklam? (bo ja się staram jak najczęściej klikać, ale tylko ja to raczej chyba za mało)

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 12 lipca 2010, o 00:11 ]
Nie, nie, nie chodzi o koszta, bo finanse mamy zabezpieczone, tylko w wakacje po prostu nie ma kiedy przy tym wspólnie usiąść. Ale planujemy to na koniec sierpnia.
Co do reklam - zyski z nich nie są takie natychmiastowe, na ich uzbieranie trzeba czekać kilka miesięcy (próg).


[ Komentarz dodany przez: kamilloi: 12 lipca 2010, o 16:24 ]
Dzięki za klikanie bo jak się okazuje to one dość wydatnie podnoszą wpływy. Nie mogę powiedzieć o ile - to tajemnica.

[ Dodano: 12 lip 2010, o 15:25 ]
To ja kliknę jeszcze kilka razy ;D

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 11 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Podziękowania za pracę na forum.

[ Go to pageGo to page: 1, 2, 3 ]

Author: pawelooss (10 Oct 2014, o 22:00)

Views: 11375  •  Replies: 36

Last post: nywi3 (1 Jan 2022, o 11:23) View the latest post



Przymusowe dodawanie do reputacji negatywnej komentarza.

Author: adrian219 (30 Apr 2010, o 22:05)

Views: 1455  •  Replies: 9

Last post: jojo87 (22 Jun 2010, o 11:47) View the latest post



Prace domowe

Author: adrian219 (7 Sep 2009, o 15:54)

Views: 1386  •  Replies: 7

Last post: pawelooss (7 Sep 2009, o 18:10) View the latest post



Autorski konkurs na 2 prace graficzne z hasłami. :)

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: michero (4 Nov 2009, o 03:51)

Views: 2737  •  Replies: 20

Last post: michero (17 Nov 2009, o 02:11) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 3 guests