Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 2 of 4 [ 52 posts ]
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Print view
Write comments Post new topic


RP, czyli Ruch Poparcia – Janusza Palikota (dawniej Nowoczesna Polska).

Post Re: [Polityka] Dyskusje o partiach, Ruch Poparcia Palikota "Nowoczesna Polska". 8 Oct 2010, o 20:10

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
adrian219, tzn. co? Ma chodzić pod krawatem, mówić pod nosem fufufufufu i być takim jak 460 innych nie-indywiduów? A teraz co takiego niecywilizowanego robił ostatnio? Bo wydaje mi się, że jednak na poważnie zainteresował się problemami. :P

BTW: Przyszłe stowarzyszenie będzie nazywać się oficjalnie "Ruch Poparcia", bo "Nowoczesna Polska" kolidowało z już istniejącą organizacją digitalizującą polskie książki.

Last post
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Dyskusje o partiach, Ruch Poparcia Palikota "Nowoczesna Polska". 8 Oct 2010, o 22:39

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Nie, lecz wymachiwanie wibratorem bardziej pasuję do dziecka, które chcę zwrócić na siebie uwagę w najdziwniejszy sposób.

Pozdrawiam
adrian219
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Dyskusje o partiach, Ruch Poparcia Palikota "Nowoczesna Polska". 8 Oct 2010, o 23:12

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
adrian219, oceniasz tylko formę? Akurat jestem bardziej w temacie doinformowany i wiem, że żadne inne próby interwencji nie dawały rezultatów, a dopiero forma prowokacyjna zwróciła uwagę mediów. Większość zapamiętała to oczywiście jako błazenadę jakiegoś ekscentryka, w rzeczywistości była to realna pomoc pokrzywdzonej rodzinie pozostawionej samej sobie.

[ Dodano: 8 paź 2010, o 23:12 ]
Nie mówię, że każdy powinien wiedzieć z góry wszystko na każdy temat, dlatego też podsyłam informacje, od których winno zaczynać się budować własną opinię, a nie np. że dopalacze są złe, bo pan Tusk i 91% społeczeństwa tak mówi, więc muszą mieć rację i nie trzeba samemu osądzać. Żeby nie było, to niedawno sam jeszcze nie byłem zbytnio zainteresowany różnymi sprawami, tak więc ze zdwojoną siłą powtarzam, że warto sobie przemyśleć niektóre utarte już poglądy, czy aby są właściwe.

Oto te przykładowe fakty z życiorysu Palikota: http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/palikot-wcale-nie-jest-taki-gupi_85945.html.

Może nie jest to najwłaściwsze porównanie, ale... ;)
Józef Piłsudski wrote:
Naród wspaniały, tylko ludzie ku***.

– Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ku*** i złodziei, mości hrabio.

Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to ku***!
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Dyskusje o partiach, Ruch Poparcia Palikota "Nowoczesna Polska". 8 Oct 2010, o 23:32

Male - Sponsor  Posts/Topics1524/67  Reputation point 3323 
Offline  Profile 
Java Opera
adrian219 wrote:
pawelooss, lecz według mnie robi to w sposób niecywilizowany. Dopóki przestanie robić z siebie błazna na arenie politycznej nie poprę go za 5 lat...


To popieraj sobie tych, którzy błaznów z siebie nie robią. Bo w ogóle nic nie robią
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Dyskusje o partiach, Ruch Poparcia Palikota "Nowoczesna Polska". 9 Oct 2010, o 10:44

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
michero, dlatego nie popieram nikogo. :)

pawelooss wrote:
Większość zapamiętała to oczywiście jako błazenadę jakiegoś ekscentryka, w rzeczywistości była to realna pomoc pokrzywdzonej rodzinie pozostawionej samej sobie.


Bo to wyglądało na błazenadę, a jak się mówi: "Tak Cię piszą, jak Cię słyszą" (czy tam na odwrót :D). ;) TYlko szkoda, że ta zasada nie działa na innych polityków.

Józef Piłsudski wrote:
Naród wspaniały, tylko ludzie ku***.

– Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ku*** i złodziei, mości hrabio.

Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to ku***!


Widać, więc... dużo się nie zmieniło. :hihi:

Pozdrawiam
adrian219
Last edited by adrian219 on 9 Oct 2010, o 10:48, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Dyskusje o partiach, Ruch Poparcia Palikota "Nowoczesna Polska". 9 Oct 2010, o 10:57

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Mozilla
adrian219, pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Kobieta była molestowana przez funkcjonariuszy prawa(!), zgłosiła się więc do Palikota, który starał się pomóc się "cywilizowanie". Nic innego nie dało rezultatu, aż dopiero coś się ruszyło po zwróceniu uwagi mediów. Jak dla mnie to jest odwaga głośno mówić o różnych sprawach tabu, za które nikt się nie chce brać, bo ma spokojny stołek i stały dochód. ;P To jak to ludzie zapamiętali, to wina własnej ignorancji i "sensacyjności" mediów. Ja doszukałem sie kontekstu i wiem przez to, że jest on jak na polityka niezwykle słowny i skuteczny.
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Dyskusje o partiach, Ruch Poparcia Palikota "Nowoczesna Polska". 9 Oct 2010, o 11:43

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
pawelooss wrote:
Kobieta była molestowana przez funkcjonariuszy prawa(!), zgłosiła się więc do Palikota


Wiadomo, że to pewnie jest prawda, ale ciężko w to uwierzyć, że "zajął" się tą sprawą z dobrej duszy.

pawelooss wrote:
Jak dla mnie to jest odwaga głośno mówić o różnych sprawach tabu, za które nikt się nie chce brać, bo ma spokojny stołek i stały dochód.


To mi się podoba.

Tylko chcę podkreślić, że to nie była jedyna sprawa z wibratorem, żeby "przykuć na siebie uwagę", więc jeśli nie potrafi zrobić to w sposób słowny, to wynika, że jest kiepskim mówcą.

Pozdrawiam
adrian219
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Dyskusje o partiach, Ruch Poparcia Palikota "Nowoczesna Polska". 9 Oct 2010, o 12:04

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
adrian219 wrote:
Wiadomo, że to pewnie jest prawda, ale ciężko w to uwierzyć, że "zajął" się tą sprawą z dobrej duszy.

Nikt tego nie wie - może wkurzył się na policję, a może chciał zabłysnąć - co z tego? Mój przykładowy sąsiad założył firmę i zarobił w ciągu roku 30 milionów złotych, dając tym pracę 5000 ludziom. "Pewnie zarobił pieniądze w jakiś podejrzany sposób." Po pierwsze, może jest jednak dobrym biznesmenem? (Czemu nikt tego nie bierze pod uwagę jako podstawowy powód - polska zawiść. :P) Po drugie, co z tego - czy nie jest w ogóle ważne, że dał tylu ludziom możliwość zarobienia pieniędzy? Ta sama sytuacja.

adrian219 wrote:
Tylko chcę podkreślić, że to nie była jedyna sprawa z wibratorem, żeby "przykuć na siebie uwagę", więc jeśli nie potrafi zrobić to w sposób słowny, to wynika, że jest kiepskim mówcą.

A może bo niewiele chce go słuchać? Spróbuj wziąć ten warunek pod uwagę. ;) Poza tym co bardziej oddziałuje na wyobraźnię? Monolog czy happening? To nie musi się wykluczać, a wręcz jedno drugie powinno uzupełniać.

Żaden mówca nie zwrócił uwagi mediów na ten konkretny problem molestowania, on to zrobił na konferencji w 5 minut. Nie wiem, jak innym, ale dla mnie jakimś cudem (może jestem dziwny) najważniejszy jest jednak efekt. ;]

Tusk jest charyzmatycznym mówcą - i co zrobił? Jako lider rządu liberalnego, podwyższył podatki. Ale przynajmniej zrobił to w sposób "cywilizowany", bo ubrał to w cukierkowe przemówienia. ;)
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Dyskusje o partiach, Ruch Poparcia Palikota "Nowoczesna Polska". 9 Oct 2010, o 12:22

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
pawelooss, Tuska i Kaczyńskiego to w ogóle bym nie brał pod uwagę. Tusk nie umie się wysłowić w niektórych sprawach, a Kaczyński wszystko nawija z kartki, życie.

pawelooss wrote:
A może bo niewiele chce go słuchać? Spróbuj wziąć ten warunek pod uwagę. Poza tym co bardziej oddziałuje na wyobraźnię? Monolog czy happening? To nie musi się wykluczać, a wręcz jedno drugie powinno uzupełniać.


Jedno przemawia przez drugie, za kiepską reputację sobie załatwił jak na ten czas, żeby ktoś go chciał słuchać, dlatego mówię, poczekam.

pawelooss wrote:
Żaden mówca nie zwrócił uwagi mediów na ten konkretny problem molestowania, on to zrobił na konferencji w 5 minut. Nie wiem, jak innym, ale dla mnie jakimś cudem (może jestem dziwny) najważniejszy jest jednak efekt.


Media lubią sensacje, więc teraz to już nawet nie dziwi. :E

pawelooss wrote:
Nikt tego nie wie - może wkurzył się na policję, a może chciał zabłysnąć - co z tego? Mój przykładowy sąsiad założył firmę i zarobił w ciągu roku 30 milionów złotych, dając tym pracę 5000 ludziom. "Pewnie zarobił pieniądze w jakiś podejrzany sposób." Po pierwsze, może jest jednak dobrym biznesmenem? (Czemu nikt tego nie bierze pod uwagę jako podstawowy powód - polska zawiść. ) Po drugie, co z tego - czy nie jest w ogóle ważne, że dał tylu ludziom możliwość zarobienia pieniędzy? Ta sama sytuacja.


Dziwne porównanie, lecz do mnie w pewnym regułkach przemówiło. :)

Pozdrawiam
adrian219
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Dyskusje o partiach, Ruch Poparcia Palikota "Nowoczesna Polska". 9 Oct 2010, o 12:39

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
adrian219 wrote:
Jedno przemawia przez drugie, za kiepską reputację sobie załatwił jak na ten czas, żeby ktoś go chciał słuchać, dlatego mówię, poczekam.

Pewnie, że tak. Mam nadzieję, że to było na poczet budowania swojej popularności (pogląd "nieważne, jak mówią, byle mówili"), a teraz mając to zaplecze i będąc znanym, będzie miał szansę na wybicie się ze swymi merytorycznymi argumentami.

adrian219 wrote:
Media lubią sensacje, więc teraz to już nawet nie dziwi. :E

Dokładnie, a więc czemu nie wykorzystać tego faktu i swoich atutów? Tylko po to, by być do bólu poważnym? Od tego będzie miał innych ludzi, których zapewne zbierze w rocznym objeździe po kraju. A jak na razie sensacją sam pozałatwiał kilka spraw.

PS: Czemu inni nie dyskutują? :D Temat zaczyna się rozwijać i dobrze, bo to dotyczy nas wszystkich, a kto tego nie widzi, wychodząc z założenia "i tak nie będzie lepiej, nie głosuję, nic nie zmieniam" jak dla mnie jest naiwny. Jeśli niczego się nie robi, to i nie będzie szansy na zmiany. ;)
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Dyskusje o partiach, Ruch Poparcia Palikota "Nowoczesna Polska". 9 Oct 2010, o 13:15

Male - Redaktor  Posts/Topics736/109  Reputation point 1589 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Chrome
pawelooss wrote:
PS: Czemu inni nie dyskutują?

Czemu nie dyskutujemy? Hmm, myślę, że ja swoją opinie wyraziłem kilka postów wcześniej, mogę ja jedynie odświeżyć.


ryba wrote:
O, temat polityczny to coś co lubię. Palikot, najprościej można go opisać jako świetnego businessmana, który w ramach swojego hobby zajmuje się polityką. Już ta skrócona biografia stawia go przed większością dzisiejszych karierowiczów-polityków.

Sytuacja polityczna w Polsce w tym momencie jest bardzo ciekawa. PO po wygranych wyborach prezydenckich, po zniknięciu krzyża, po otwartej krytyce posłów PiS-u działań swojego Wielce Oświeconego Prezesa ma bardzo mocną pozycje wśród przeciętnych, nieco interesujących się polityką obywateli.

Oczywiście bardziej zainteresowana osoba na pewno zauważy opieszałość i brak aktywności prezydenta, na pewno poprze słowa założyciela PO - Pawła Piskorskiego - "Donek osiągnął w tym kraju władze absolutną, będzie jej bronił do ostatniej kropli krwi." (rozmowa z w.w. Piskorskim w programie "Piaskiem po oczach" w TVN24).

Teraz warto rozważyć to co robi pan Palikot, z jednej strony może to być celowe działanie na korzyść aktualnie rządzących (umyślnie mówię o politykach a nie partii), z drugiej strony może jednak ten wielce popularny polityk swym iście winkelriedycznym czynem stara się zamieszać na hermetycznie zamkniętej polskiej scenie politycznej. Postulaty postulatami, myślę, że sytuacja wyklaruje się kiedy dowiemy się kto zacznie dołącząć do tego ruchu/partii/organizacji.

Warto także pamiętać, że Polska będzie sprawować w roku 2011 prezydencje w radzie Unii Europejskiej. Temat praktycznie nie widoczny w polskich mediach, w innych krajach europejskich już kilkukrotnie poruszany w prasie codziennej jak i specjalistycznej.

Do całej sytuacji warto dodać, że spada drastycznie poparcie dla PiS'u. IMHO swoje zdanie zmieniają osoby wierzące, inteligentne, wcześniejsi przeciwnicy liberalizmu, zwolennicy konserwatyzmu. Może nie jest to liczebnie wielka grupa ale na pewno posiada ona wpływy we wszystkich grupach społecznych.


[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 9 października 2010, o 14:00 ]
Nie mówiłem akurat o Tobie, tylko bardziej o userach, którzy jeszcze ani razu nie zabrali głosu, gdyż uważam, że warto. ;)
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Dyskusje o partiach, Ruch Poparcia Palikota "Nowoczesna Polska". 9 Oct 2010, o 20:43

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Opera
Owszem popieram ten ruch. :) Bardzo zaciekawiło mnie rozwinięcie sieci darmowego internetu w kraju. Może ten kraj jakoś się rozwinie, biedne gminy będą miały łączność z Internetem. To duży plus. Wiem również, że Palikot jest za legalizacją miękkich narkotyków (osobiście również jestem za tym, ale wolałbym określone limity np. do 5 - 10 gram zielonego), tylko obawiam się wtedy manifestacji o legalizacji reszty syfu.
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Dyskusje o partiach, Ruch Poparcia Palikota "Nowoczesna Polska". 31 Dec 2010, o 22:21

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Orędzie Noworoczne! :E

Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Dyskusje o partiach, Ruch Poparcia Palikota "Nowoczesna Polska". 1 Jan 2011, o 05:50

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
"Polityka nie musi być tak "wku**iająca" (2 minuta) - to mi się podoba, bez żadnego ę i ą. :P

Pozdrawiam
adrian219
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Dyskusje o partiach, Ruch Poparcia Palikota "Nowoczesna Polska". 16 Jan 2011, o 00:26

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
adrian219, a mnie właśnie ten fragment wku**ił. :] Dopóki tego nie powiedział, był to świetny, zgrabny pastisz wystąpienia "Do przyjaciół Rosjan", a przez to wyszła z tego zwykła chamska parodia niskich lotów. ;]

[ Dodano: 1 sty 2011, o 13:46 ]
BTW, minęło już parę miesięcy, a RP nadal nie przedstawiła swojego programu gospodarczego. Oj, kiepsko to idzie...

[ Dodano: 3 sty 2011, o 16:02 ]
Quote:
15 stycznia 2011 roku w hali Międzynarodowych Targów Katowickich odbędzie się II Kongres Stowarzyszenia Ruch Poparcia Palikota. Kongres będzie podzielony na dwie części - o godzinie 12.00 odbędzie się część wyborcza - Walne Zebranie Członków, przeznaczona wyłącznie dla członków stowarzyszenia (członkowie zainteresowani udziałem proszeni są o kontakt z właściwym dyrektorem RPP w regionie do dnia 6.01 br.), natomiast o godzinie 16.00 rozpocznie się część programowa, obejmująca wystąpienia zaproszonych gości i zaprezentowanie programu RPP. O godzinie 16.00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych; wejście po okazaniu zaproszenia, które można otrzymać po przesłaniu maila na skrzynkę biuropalikot@wp.pl (w tytule: zaproszenie). Porządek obrad Walnego Zebrania, program i inne dokumenty zostaną przesłane wraz z zaproszeniem na Kongres. Do zobaczenia 15go stycznia!

W końcu...

[ Dodano: 15 sty 2011, o 23:26 ]
Szkoda, że nie było transmisji wideo, bo jednak nie udało mi się pojechać. :( Jest krótka relacja z tvn24.pl:
Quote:
W wystąpieniu programowym Palikot wymienił nowe postulaty gospodarcze Ruchu. Polityk mówił m.in.: o wprowadzeniu podatku 3x18 proc. (PIT, CIT i VAT) i obniżeniu w ciągu czterech lat o połowę deficytu finansów publicznych.

Miałoby to nastąpić poprzez "wstrzymanie misji w Afganistanie", ograniczenie wydatków na armię, wycofanie się państwa z finansowania Kościoła, a także lepsze zarządzanie administracją i zarządzanie państwowymi przedsiębiorstwami (m.in. reforma kolei i połączenie ZUS i KRUS).

Wśród szans na przychody dla państwa Palikot wymienił m.in.: rozwój turystyki (potrzebna dobra kampania marketingowa Polski, tak turystyczna, jak i gospodarcza). Akcentował, że Ruch Poparcia chce być "pierwszą w Polsce partią małych przedsiębiorstw".

- Gospodarka jest najważniejsza. Bez gospodarki, bez wzrostu gospodarczego, bez realnego skoku pod tym względem, Polska nie będzie w stanie nigdy zbudować obiecanych autostrad, naprawić służby zdrowia, zbudować godziwego dla ciężko pracujących w kraju ludzi systemu emerytalnego. Gospodarka jest najważniejsza, a tymczasem premier Donald Tusk przez trzy lata swego urzędowania ani razu nie spotkał się z przedstawicielami biznesu - przekonywał Palikot.

Wskazał też m.in. na "nieodpowiednią kwalifikację rządzących", z powodu których właśnie gospodarka nie jest zdolna do finansowania inwestycji. Odpowiadając na pytania z sali, m.in. o pomysł na reformę służby zdrowia, ocenił że Narodowy Fundusz Zdrowia, jako instytucja niekonkurencyjna, jest "niepotrzebnym wydatkiem".

Jedynie obcinanie armii nie bardzo mi pasuje, jak i brak wzmianek o prywatyzacji edukacji / służby zdrowia, ale jak na razie zarys programu jest o wiele lepszy niż innych partii. Hmm chociaż chyba tak samo było w kampanii PO w 2005/2007...

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4 [ 52 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests