Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 2 of 2 [ 27 posts ]
Go to page Previous  1, 2
Print view
Write comments Post new topic


Tuning sprzętowy W660i:)

Post Re: Tuning sprzętowy W660i:) 9 Nov 2011, o 13:07

Male - Friend  Posts/Topics842/216  Reputation point 856 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Ja polece jeszcze wgrać jakiś patch, ażeby klawiatura świeciła się w rytm muzyki. :D fajnie to wygląda.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Tuning sprzętowy W660i:) 9 Nov 2011, o 16:39

Male - 60%  Posts/Topics224/62  Reputation point 46 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Quote:
Co ty mu z głupoty wciskasz SE to nie nokia po drugie widziałem jak gość wstawił jeden głośnik z dwóch stereo do SE W810i to dla czego miał by źle działać w W660i po drugie jak się wgra dobrą akustykę to głośniczek jeden ze stereo głośników od E398 potrafi lepiej grać.



Sony ericssonami zajmuje sie od 5 lat i nie mow, ze sie nie znam bo bylem jednym z pierwszych (k800) ktorzy wymieniali buzzery na te od e398. Sprawdz sobie impedancjie tych glosnikow, to moze zrozumiesz. Glosnik od e1 sklada sie jakby z 2, basowy i cos w stylu syczka. Bass trzesie telefonem, ale soprany nie maja mocy zeby glosno grac. Po 2 jak mozesz sie sugerowac nagraniem z taka jakoscia dzwieku, to wyglada jakby bylo bagrywane telefonem, a tzn, ze kodek jest niskiej jakosci.

[ Dodano: 9 lis 2011, o 15:39 ]
to nie patch, tylko elf i nie dziala na wszystkich platformach, chyba ze masz juz specjialne diody do tego. Mailem tak w moim s500@w580 zobacz:
Reply with quote 


Post Re: Tuning sprzętowy W660i:) 9 Nov 2011, o 16:52

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Siwiak gdybyś widział to w w660 podczas słuchania muzyki klawiatura zmienia podświetlenie na pomarańczowe i gra w rytm muzyki i to już w oryginale:) Dzisiaj popołudniu zobacze to z tym głośniczkiem i zobaczymy co z tego wyjdzie:)
Reply with quote 


Post Re: Tuning sprzętowy W660i:) 9 Nov 2011, o 20:19

Male - Sponsor  Posts/Topics9189/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
mikas1996, obudowa na bank oryginał bo ta 3 to telefony z 3 UK najprawdopodobniej i tam jest taki branding na fonach, jak z orange :P
Reply with quote 


Post Re: Tuning sprzętowy W660i:) 9 Nov 2011, o 20:58

Male - Friend  Posts/Topics625/62  Reputation point 771 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
sonyman wrote:
Tez uważam ze kolory będą się gryzły.
Co do głośników od e1/e398 nie rób tego. E1/E398 generuje ok 6V na wyjście każdego z głosnika, a se 2-3v. Musiałbyś mały wzmacniacz wsadzić, ale się nie zmieści, najmniejszy ma gabaryty 5zl.

Ale dowalił... Robiłem kilka modów tego typu, i motorolla generuje około 1.9V a se jakieś 1.2V... a nie 3 czy 6, i po wgraniu odpowiedniej akustyki, nawet z takiego napięcia można uzyskać fajny efekt, i co do tej obudowy, ona jest jak najbardziej oryginalna, porostu jest z demonatrzu , a telefon był z zagranicznej sieci "3".

sonyman wrote:
Sony ericssonami zajmuje sie od 5 lat i nie mow, ze sie nie znam bo bylem jednym z pierwszych (k800) ktorzy wymieniali buzzery na te od e398. Sprawdz sobie impedancjie tych glosnikow, to moze zrozumiesz. Glosnik od e1 sklada sie jakby z 2, basowy i cos w stylu syczka. Bass trzesie telefonem, ale soprany nie maja mocy zeby glosno grac. Po 2 jak mozesz sie sugerowac nagraniem z taka jakoscia dzwieku, to wyglada jakby bylo bagrywane telefonem, a tzn, ze kodek jest niskiej jakosci.

Czyli widać że sie nie znasz... Mimo tego że może wymieniałeś je jako "pierwszy" co jest nie możliwe, bo pierwsi byli ruscy... Od nich to się wzięło, a po za tym co kogo obchodzi z czego się składa? To ma grać, nikt nie będzie rozbierał i zaglądał, doszukiwał się.
Reply with quote 


Post Re: Tuning sprzętowy W660i:) 9 Nov 2011, o 21:26

Male - 60%  Posts/Topics224/62  Reputation point 46 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Quote:
Czyli widać że sie nie znasz... Mimo tego że może wymieniałeś je jako "pierwszy" co jest nie możliwe, bo pierwsi byli ruscy...


Ja tym co zrobie nie chwale sie wszedzie na necie...

Quote:
motorolla generuje około 1.9V a se jakieś 1.2V.


Chyba nie miales voltomierza w rece. Motorola 2.6-3 v na 1 glosniki (a ma ich 2), se max 1,9 na 1 glosnik. Po 2 nie ma wyjscia od basu i te glosniki albo beda zle grac, albo sie szybko zje... Wszystko zrobi cisnienie oddzialowywujace na membrane. Z rezystancjia telefon sobie powinien poradzic, bo w tych od motoroli nie jest ona zbyt wyskoa, dlatego to jakos dzialalo.

Chces wkladaj buzzery od e398, ale nigdy nie osiagniesz tego co w e1 rokr. Sagem tez mial tagie glosniki, i jakos nie graly tak glosno, jeszcze masz jakies watpliwosci?

Mam gdzies w pudle moja e1, jak bedzie bateria naladowana to ci moge udowodni w postaci zdjiec napiecia na wyjsciu, bo widze ze...

Jeszcze ci podam temat na elektrodzie.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1622794.html#7891738
Reply with quote 


Post Re: Tuning sprzętowy W660i:) 9 Nov 2011, o 21:43

Male - Friend  Posts/Topics625/62  Reputation point 771 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
sonyman wrote:
Quote:
Czyli widać że sie nie znasz... Mimo tego że może wymieniałeś je jako "pierwszy" co jest nie możliwe, bo pierwsi byli ruscy...


Ja tym co zrobie nie chwale sie wszedzie na necie...

Quote:
motorolla generuje około 1.9V a se jakieś 1.2V.


Chyba nie miales voltomierza w rece. Motorola 2.6-3 v na 1 glosniki (a ma ich 2), se max 1,9 na 1 glosnik. Po 2 nie ma wyjscia od basu i te glosniki albo beda zle grac, albo sie szybko zje... Wszystko zrobi cisnienie oddzialowywujace na membrane. Z rezystancjia telefon sobie powinien poradzic, bo w tych od motoroli nie jest ona zbyt wyskoa, dlatego to jakos dzialalo.

Chces wkladaj buzzery od e398, ale nigdy nie osiagniesz tego co w e1 rokr. Sagem tez mial tagie glosniki, i jakos nie graly tak glosno, jeszcze masz jakies watpliwosci?

Mam gdzies w pudle moja e1, jak bedzie bateria naladowana to ci moge udowodni w postaci zdjiec napiecia na wyjsciu, bo widze ze...

Jeszcze ci podam temat na elektrodzie.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1622794.html#7891738


On daje jeden głosnik, wiec pisze sie że około 2,6-3V a nie 6V... Ja mam e398.. Ale powiem Ci tak, na głosniku, bo mam dwa z demontarzu, sa 3"piny" z czego tylko dwa funkcjonują. ;) + i -, ten środkowy jest bo jest. :)
Reply with quote 


Post Re: Tuning sprzętowy W660i:) 10 Nov 2011, o 09:08

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
No to powiem że obudowa zamówiona i będzie jak dobrze pójdzie w poniedziałek:) Co to tego głośniczka to wczoraj go zamontowałem a dziś będę składał telefon w całości. Gra o tak ok.40-50% głośniej w porównaniu do oryginalnego głośnika więc powiem że było warto:) Dzisiaj jeszcze będę testował akustyki żeby to wszystko jakoś ładnie grało bo narazie na tej co mam teraz to trochę szumi jeszcze:]
Reply with quote 


Post Re: Tuning sprzętowy W660i:) 10 Nov 2011, o 10:17

Male - Friend  Posts/Topics1154/47  Reputation point 591 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
jak wybierasz akustykę to ona nie musi być najgłośniejsza ale też musi czysto (bass teraz będzie na każdej akustyce dzięki temu głośnikowi od e398) grać.

Gość z CSE poleca akustykę np.Einsthein mix.
Last edited by hubert123454 on 10 Nov 2011, o 10:20, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Tuning sprzętowy W660i:) 16 Nov 2011, o 16:54

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Wiem o tym wiem ;D Co do akustyki Einsthein mix miałem ją na oryginalnym głośniku W660 i była bardzo dobra ale na tym od motoroli właśnie troche szumiało podczas odtwarzania piosenek.

[ Dodano: środa, 16 listopada 2011, 15:54 ]
Żeby nie zakładać nowego tematu mam pytanie czy jest jakiś patch żeby podczas robienia zdjęcia żeby zamiast daty był jakiś napis??
Reply with quote 


Post Re: Tuning sprzętowy W660i:) 17 Nov 2011, o 09:20

Male - Friend  Posts/Topics1154/47  Reputation point 591 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
datę da się wyłączyć w ustawieniach aparatu bez wgrywania żadnego patcha.
Reply with quote 


Post Re: Tuning sprzętowy W660i:) 17 Nov 2011, o 19:11

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
datę da się wyłączyć w ustawieniach aparatu bez wgrywania żadnego patcha.


A może następnym razem przeczytasz o co mi chodzi!! Wiem jak włączyć/wyłączyć date ale chodzi mi o to czy zamiast daty po przez patch lub elfa da rade wstawić w to miejsce jakiś napis i żeby zamiast daty na zdjęciu zapisywało tą nazwe

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2
Page 2 of 2 [ 27 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests