Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 18 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


[<150] Nokia e51 - kupować czy nie?

Post [<150] Nokia e51 - kupować czy nie? 29 Nov 2014, o 13:03

Male - User  Posts/Topics8/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Cześć. Szukam telefonu do max. 150zl. Zastanawiam się nad nokią e51, czy oplaca się szukać tego telefonu w tej cenie, czy może lepiej poczekać i dolożyć trochę do czegoś lepszego.
Jak jest z wydajnością e51, czy uruchomię na niej jakieś sensowne gry z grafiką 3D?
I czy jest w miarę wygodna do przeglądania internetu? Slyszalem że umożliwia przeglądanie plików PDF, jest to w miarę wygodne (w sensie czytania książek w PDF)?

Last post
Reply with quote 


Post [<150] Re: Nokia e51 - kupować czy nie? 29 Nov 2014, o 13:46

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Android Opera
Cześć. Szukam telefonu do max. 150zl. Zastanawiam się nad nokią e51, czy oplaca się szukać tego telefonu w tej cenie, czy może lepiej poczekać i dolożyć trochę do czegoś lepszego.
Jak jest z wydajnością e51, czy uruchomię na niej jakieś sensowne gry z grafiką 3D?
I czy jest w miarę wygodna do przeglądania internetu? Slyszalem że umożliwia przeglądanie plików PDF, jest to w miarę wygodne (w sensie czytania książek w PDF)?

Gry będą jak zainstalujesz ngage 2.0 poza nim jest mały wybór. Snakes, Asphalt któryś, Assassin's Creed, Prince of Persia i chyba tyle xD na n-gage jest już ciekawiej bo masz Resident Evila, czy the One, który jest dobrą bijatyka na wzór Tekkena czy Mmortal Kombat. PDFy nie wiem jak na E51 ale na C5-00 dość ok się czytało. Sam przeczytałem parę e-booków przez Symbianoski PDFreader
Reply with quote 


Post [<150] Re: Nokia e51 - kupować czy nie? 29 Nov 2014, o 13:49

Male - User  Posts/Topics8/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
A jak jest z emulacją? Zależy mi glownie na emulacji GBC, GBA, NES, może DosBox (ale tutaj raczej cudów nie oczekuje).
I jeszcze jedno, czy nokia e52 będzie lepsza pod tym względem? Udalo mi się ją odszukać w miarę podobnej cenie.
Zależalo by mi też na jakości wykonania.
Reply with quote 


Post [<150] Re: Nokia e51 - kupować czy nie? 29 Nov 2014, o 14:12

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Android Chrome
Na pewno był NES. Reszty nie kojarzę. E52 na pewnie będzie lepsza bo szybszy procesor. Ale trzeba uważać bo jest dużo wadliwych sztuk
Reply with quote 


Post [<150] Re: Nokia e51 - kupować czy nie? 29 Nov 2014, o 14:28

Male - User  Posts/Topics8/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Ok. I jeszcze jedno, jak to jest z tym symbianem, aplikacje są latwo dostępne, czy muszę przeszukiwać internet aby odszukać jakąś konkretną aplikację. Tzn. jest jakiś sklep z aplikacjami lub coś w tym stylu?
Reply with quote 


Post [<150] Re: Nokia e51 - kupować czy nie? 29 Nov 2014, o 14:31

Male - Newsman  Posts/Topics370/76  Reputation point 162 
Offline  Profile 
Java Opera
ovi store
Reply with quote 


Post [<150] Re: Nokia e51 - kupować czy nie? 29 Nov 2014, o 15:15

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
No jest sklep, ale i tak lepiej polegać na znalezionych w necie instalkach.
Przynajmniej, jak Microsoft go w końcu wyłączy, to nie zostanie się z ręką w nocniku. :P
Reply with quote 


Post [<150] Re: Nokia e51 - kupować czy nie? 29 Nov 2014, o 16:32

Male - User  Posts/Topics8/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Ok, dzięki. Chyba jednak zdecyduje sie na e52 ^^,
Reply with quote 


Post [<150] Re: Nokia e51 - kupować czy nie? 29 Nov 2014, o 18:36

Male - Friend  Posts/Topics1517/98  Reputation point 733 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Zależy do czego chcesz wykorzystywać telefon, Jeżeli do tego co zostało w/w to E52. Jednak lepiej napisz czego oczekujesz od telefonu bo za 150zł idzie już co nieco nowszego znaleźć o lepszych parametrach ;)
Reply with quote 


Post [<150] Re: Nokia e51 - kupować czy nie? 29 Nov 2014, o 18:37

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
za 150zł to e52 kup
Mam e51, ale kurde 30zł za nią dałem to nie narzekam, neta sie słabo przeglada bo mały ekran :ehh:
Reply with quote 


Post [<150] Re: Nokia e51 - kupować czy nie? 29 Nov 2014, o 19:52

Male - User  Posts/Topics8/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
mikas1996 wrote:
Zależy do czego chcesz wykorzystywać telefon, Jeżeli do tego co zostało w/w to E52. Jednak lepiej napisz czego oczekujesz od telefonu bo za 150zł idzie już co nieco nowszego znaleźć o lepszych parametrach ;)


Generalnie najważniejsza dla mnie jest wydajność i możliwość bezproblemowego grania w trójwymiarowe gry oraz emulacje konsol jak nes gbc itp. oraz wifi do przegladania internetu bez konieczności placenia za pakiety internetowe. No i może jeszcze możliwość przeczytania jakiegoś ebooka i wytrzymalość (w sensie żeby telefon nie padl po miesiącu intesywnego użytkowania). No to by bylo na tyle, trochę tego jest :)
Reply with quote 


Post [<150] Re: Nokia e51 - kupować czy nie? 29 Nov 2014, o 20:18

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Jak zamierzasz telefonem rzucać albo ciorać po asfalcie albo wrzucać do piachu to odradzam E52. Ten telefon jest wykonany gorzej jak niektóre chińskie badziewia pokroju MyPhone albo innych Nokli... Jeśli nie szanujesz telefonu i zdarza się że upadnie albo leży gdzie popadnie to E52 nie przeżyje długo takiego użytkowania, jest po prostu zbyt delikatna.

Nie wiem jakie masz podejście do QWERTY. Jak będzie OK to poleciłbym E71. Perfekcyjnie wykonana, dobrze leży w ręce, bardzo ładny wygląd, S60v3 FP1 co daje sporo modów, dodatków, patchy itp. Dodatkowo praktycznie bezawaryjna, bardzo rzadko zdarza się żeby umarła bez powodu. Bateria też dość dobrze trzyma. Również kuzynka E66 (to samo ale slider zamiast QWERTY) jest ciekawą propozycją ale osiągnęła taki wiek że loterią będzie stan taśmy.
Ewentualnie E72, chyba wszystkie zalety E52 ale awaryjność trochę mniejsza i lepsze wykonanie chociaż moim zdaniem to jeden z brzydszych fonów z QWERTY od Nokii ;) No i trochę trudniej kupić za taką kwotę ładny egzemplarz. Musiałbyś polować po OLX albo Allegro lub trochę dorzucić kasy.

Przyjrzyj się też może N82 (klawiatura jest dość specyficzna i nie wiem czy Ci będzie odpowiadać), E5 (ale to bardziej telefon budżetowy i nie wiadomo jak spisuje się obudowa, musisz poczytać i pooglądać jak wygląda po dłuższym użytkowaniu, jeśli tak beznadziejnie jak w C5 to lepiej sobie darować) albo N79.
Reply with quote 


Post [<150] Re: Nokia e51 - kupować czy nie? 29 Nov 2014, o 20:25

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Android Opera
n95 8gb dobry telefon też pasuje do twoich wymagan
Reply with quote 


Post [<150] Re: Nokia e51 - kupować czy nie? 29 Nov 2014, o 21:02

Male - User  Posts/Topics8/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
nemo333 wrote:
Jak zamierzasz telefonem rzucać albo ciorać po asfalcie albo wrzucać do piachu to odradzam E52. Ten telefon jest wykonany gorzej jak niektóre chińskie badziewia pokroju MyPhone albo innych Nokli... Jeśli nie szanujesz telefonu i zdarza się że upadnie albo leży gdzie popadnie to E52 nie przeżyje długo takiego użytkowania, jest po prostu zbyt delikatna.


Co do tego intesywnego użytkowania to chodzilo mi o warunki gdzie telefon jest caly czas na pelnych obrotach czyli granie w gry w wolnych chwilach oraz serwowanie po internecie, zawsze gdy mam nowy telefon to go przez kilka miesięcy męcze go w ten sposób, co do rzucania nim gdzie popadnie to tylko raz zdarzylo mi się upuścić telefon i to przez nieuwagę :P

nemo333 wrote:
Nie wiem jakie masz podejście do QWERTY. Jak będzie OK to poleciłbym E71. Perfekcyjnie wykonana, dobrze leży w ręce, bardzo ładny wygląd, S60v3 FP1 co daje sporo modów, dodatków, patchy itp. Dodatkowo praktycznie bezawaryjna, bardzo rzadko zdarza się żeby umarła bez powodu. Bateria też dość dobrze trzyma. Również kuzynka E66 (to samo ale slider zamiast QWERTY) jest ciekawą propozycją ale osiągnęła taki wiek że loterią będzie stan taśmy.
Ewentualnie E72, chyba wszystkie zalety E52 ale awaryjność trochę mniejsza i lepsze wykonanie chociaż moim zdaniem to jeden z brzydszych fonów z QWERTY od Nokii ;) No i trochę trudniej kupić za taką kwotę ładny egzemplarz. Musiałbyś polować po OLX albo Allegro lub trochę dorzucić kasy.


QWERTY mi obojętne, może być, przyzwyczaję się. E72 wygląda kusząco z tym 600MHz procesorem i 126MB ramu, ile z tej pamięci zostaje po starcie telefonu dla użytkownika? Wygląd jest sprawą trzeciorzędną, nie zwracam na to aż takiej uwagi.

nemo333 wrote:
Przyjrzyj się też może N82 (klawiatura jest dość specyficzna i nie wiem czy Ci będzie odpowiadać), E5 (ale to bardziej telefon budżetowy i nie wiadomo jak spisuje się obudowa, musisz poczytać i pooglądać jak wygląda po dłuższym użytkowaniu, jeśli tak beznadziejnie jak w C5 to lepiej sobie darować) albo N79.


Co do serii N to slyszalem że telefony z tej serii dość często zamulają i są dość powolne, poza tym procesor jest wolniejszy od tego w e52, a zależy mi wlaśnie na nim i na pamięci ram.
Reply with quote 


Post [<150] Re: Nokia e51 - kupować czy nie? 30 Nov 2014, o 09:28

Male - Newsman  Posts/Topics370/76  Reputation point 162 
Offline  Profile 
Java Opera
E5 kupiłem za 80 zł i sprzedałem za 130 z nowym tyłem. Ogólnie to ma bardzo wygodną klawiaturę. Da się ją złamać nortonem. Nie tnie się. Ma dużo ramu , przez ngage 2.0 bardzo dużo gier.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 18 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

E51 vs. E52 - opłaca się kupować następcę legendy?

[ Go to pageGo to page: 1, 2, 3, 4 ]

Author: pawelooss (15 Nov 2009, o 15:01)

Views: 17775  •  Replies: 57

Last post: pawelooss (9 Sep 2010, o 00:00) View the latest post



Nokia X6 czy Nokia 5800 czy Nokia n97 czy SE Xperia X8 ?

Author: hubert123454 (28 Dec 2011, o 15:44)

Views: 2459  •  Replies: 14

Last post: hubert123454 (1 Jan 2012, o 14:50) View the latest post



Nokia 95 8GB vs Nokia 5800 XM vs Nokia E66 vs SE W995 vs ?

[ Go to pageGo to page: 1, 2, 3, 4 ]

Author: Ichibanboshi (12 Feb 2012, o 12:04)

Views: 6126  •  Replies: 49

Last post: Ichibanboshi (19 Feb 2012, o 23:21) View the latest post



Nokia 5130 Xpress Music vs . Nokia 6210 Navigator

Author: Dem00n (15 Jan 2011, o 12:41)

Views: 1841  •  Replies: 3

Last post: michalfc (27 Jan 2011, o 21:22) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 10 guests