Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 17 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


[Propozycja] Zmiana regulaminu odnośnie avatarów i sygnaturek.

Post [Propozycja] Zmiana regulaminu odnośnie avatarów i sygnaturek. 17 Apr 2012, o 17:48

Male - Friend  Posts/Topics631/42  Reputation point 430 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Na każdym normalnym forum jest ograniczenie - przeważnie avatar do 30KB, a sygnaturka 200KB. Dlaczego tutaj jest inaczej? Fakt, mam szybkie łącze, ale wymiotować się chce, od tych avatarów i sygnaturek animowanych, których waga u jednego usera to 1MB avatar i 1,2MB sygnaturka. To śmiech na sali.

Pomyślcie nad zmianą tego, bo to jest irytujące. Nie, nie oglądałem sygnaturek wszystkich userów, ale chyba ranga "sponsor" nie daje przyzwolenia na irytowanie innych użytkowników?

[ Komentarz dodany przez: sieman0: 18 kwietnia 2012, o 18:36 ]
Jeżeli to Ci aż tak przeszkadza to proszę... sprawdzaj po kolei użytkowników, których sygnaturki/avatary przeważają 'twoje normy'.

Powodzenia

Last post
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana regulaminu odnośnie avatarów i sygnaturek. 17 Apr 2012, o 17:50

Male - Friend  Posts/Topics1303/61  Reputation point 1244 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Podpisuję się, propsy.
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana regulaminu odnośnie avatarów i sygnaturek. 17 Apr 2012, o 18:17

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
A kto ma tutaj coś anonimowanego? :)
Kiciock wrote:
waga u jednego usera to 1MB avatar i 1,2MB sygnaturka. To śmiech na sali.
Kto tak ma? xD
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana regulaminu odnośnie avatarów i sygnaturek. 17 Apr 2012, o 18:18

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Quote:
Aktualny avatar:
Maksymalne rozmiary; szerokość: 160 pikseli, wysokość: 200 pikseli, wielkość pliku: 32.00 KiB.

Ale o co chodzi? Przecież jest ograniczenie.
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana regulaminu odnośnie avatarów i sygnaturek. 17 Apr 2012, o 18:58

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Co do ograniczenia podpisów to jestem za... na wolnym necie strona się ładuje dłuuuugo...
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana regulaminu odnośnie avatarów i sygnaturek. 17 Apr 2012, o 19:49

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Skrypt nie posiada możliwości ograniczania rozmiaru obrazków osadzonych.
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana regulaminu odnośnie avatarów i sygnaturek. 17 Apr 2012, o 20:14

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
pawelooss wrote:
Aktualny avatar:
Maksymalne rozmiary; szerokość: 160 pikseli, wysokość: 200 pikseli, wielkość pliku: 32.00 KiB.


Chyba da się to obejść, jak ktoś dodaje link do obrazka a nie wrzuca go na serwer :P Stestuj bo wydaję mi się że ktoś tak robił
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana regulaminu odnośnie avatarów i sygnaturek. 17 Apr 2012, o 20:36

Male - Friend  Posts/Topics631/42  Reputation point 430 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
A po uj Wam skrypt?

Suma obrazków w sygnaturze ma mieć powiedzmy max 150KB do tego 700px szeroka i 150 wysoka i basta. Przekroczysz? Kasowana jest Twoja sygnaturka. Inaczej robi się straszny syf i ciężko się czyta forum.

Animowane ma Maciek bodajże. Tak, ma wklejone linki do obrazków na hostingu, a w avku ma prawie 1MB animowany gif.

Imho sygnaturka powinna być prosta, skromna, a nie choinka. Wtedy się łatwiej przegląda forum.
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana regulaminu odnośnie avatarów i sygnaturek. 17 Apr 2012, o 21:30

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Kiciock wrote:
Suma obrazków w sygnaturze ma mieć powiedzmy max 150KB

A będziesz to ważył dla każdego użytkownika? Bo wtedy mogę o takim czymś pomyśleć.

Kiciock wrote:
do tego 700px szeroka i 150 wysoka i basta

Wysokość jest akurat ograniczona przez CSS. I całe szczęście.
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana regulaminu odnośnie avatarów i sygnaturek. 17 Apr 2012, o 23:54

Male - Friend  Posts/Topics631/42  Reputation point 430 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Jeśli nie potrafisz sprawdzić wagi obrazka to powodzenia.

W Firefoxie: Prawym klik na obrazku - pokaż informacje o obrazku

W każdej przeglądarce prawym klik i zapisz obraz jako. To trwa dosłownie kilka sekund.

http://userserve-ak.last.fm/serve/126/49118559.gif
http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2 ... 1bf34..gif

maciek-vu5.htm 2,22MB brawo.
Last edited by Kiciock on 17 Apr 2012, o 23:56, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana regulaminu odnośnie avatarów i sygnaturek. 18 Apr 2012, o 00:07

Male - Uploader Mod  Posts/Topics2783/1425  Reputation point 6311 
Offline  Profile  WWW 
Android Chrome
Jakoś mi to nie przeszkadza.
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana regulaminu odnośnie avatarów i sygnaturek. 18 Apr 2012, o 01:24

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Kiciock wrote:
Jeśli nie potrafisz sprawdzić wagi obrazka to powodzenia.

Ale ja nie o tym...
Skoro uważasz, że:
Kiciock wrote:
A po uj Wam skrypt?

To spytałem się:
pawelooss wrote:
A będziesz to ważył dla każdego użytkownika?

___

Kiciock wrote:
maciek-vu5.htm 2,22MB brawo.

OK, poproszę go o zmianę na Twój wniosek. :)
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana regulaminu odnośnie avatarów i sygnaturek. 18 Apr 2012, o 02:39

Male - Friend  Posts/Topics631/42  Reputation point 430 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Po prostu to forum przypomina choinkę. Ci co pracują w rozdzielczości Full HD pewnie wiedzą o czym pisze. Forum zajmuje połowę ekranu, wyśrodkowaną połowę. Pierdół jest za dużo i jest po prostu mało czytelne. Punkty reputacji, jakieś ikonki gg/skype/system do tego każdy ma w sygnaturce nawalone tyle, że głowa mała.

Czytając takie forum, masz przed oczami zlepek migających i kolorowych pierdół na ilu? 900px?

Nie chodzi tu o mój wniosek, ale forum czytelne jest tylko dla osób, które siedzą tu non stop i ich oczy same, odruchowo omijają sygnaturki itd. Mnie tu nie ma kilka dni i wracając dostaje nerwicy przy czytaniu tematów, a co dopiero nowy użytkownik. Pomyślcie nad tym. Poszerzyć forum to raz, a postawić na przejrzystość to dwa.

Paweł nie zrozum mnie źle, ale ja czasami nie wiem, czy chcesz prowadzić poważne forum o telefonach, czy zamknięte kółko wzajemnej adoracji.

Imho Administrator powinien świecić przykładem, a tu co? Userbar NH - forum na którym aktualnie jestem - świetnie. To tak jakby podpisywać się pod każdym postem "mam konto na nokiahacking.pl!" . Do tego ta animacja, grr. I dlatego właśnie te forum wygląda jak choinka.

Możesz ten post skasować, możesz go wziąć do serca, a możesz go olać. Mi akurat chciało się pisać to wyraziłem swoje zdanie, a teraz udaje się na spoczynek. Dobranoc ;)
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana regulaminu odnośnie avatarów i sygnaturek. 18 Apr 2012, o 06:11

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
Idealny materiał na użytkownika Metro UI! ;D

Odpowiadając, ten userbar jest tak właściwie dla innych, by ludziska często widząc go przy moich postach umieszczali se go także w swoich sygnaturkach na różnych forach. A "poszerzyć" styl to praktycznie stworzyć go od nowa. Oraz przecież na każdym Przemie jest tyle samo ikonek pełniących różne funkcje. W końcu to forum.

Ale chyba znalazłem panaceum na te wszystkie jednostkowe skargi o "zbędnych" awatarach, podpisach i nie dopasowującej się szerokości: styl mobilny http://m.nokiahacking.pl niweluje wszystkie w/w problemy. Cieszę się, że mogłem pomóc. :)
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Zmiana regulaminu odnośnie avatarów i sygnaturek. 18 Apr 2012, o 12:00

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Moje lacze ma predkosc 120 kb/s i jakos nie przezywam jak co nie ktorzy przy stalych laczach 3, 4 mb/s gdzie strony im sie wczytuja w ulamek sek... :/
Ogolnie mi to nie przeszkadza... xD

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 17 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Nierestrykcyjne przestrzeganie Regulaminu Spamboksa.

Author: adrian219 (5 Mar 2010, o 23:29)

Views: 665  •  Replies: 7

Last post: pawelooss (7 Mar 2010, o 23:44) View the latest post



nowy pkt do zasad Bazaru albo całego Regulaminu

Author: jojo87 (24 Dec 2009, o 03:16)

Views: 1222  •  Replies: 14

Last post: kurupt (24 Dec 2009, o 23:19) View the latest post



Zbieram propozycje odnośnie nowego instalatora

Author: amras666 (15 Jun 2009, o 14:58)

Views: 2023  •  Replies: 8

Last post: pawelooss (13 Jul 2009, o 21:01) View the latest post



Propozycje i luźne zamysły odnośnie rozwoju serwisu.

[ Go to pageGo to page: 1, 2, 3, 4, 5 ]

Author: pawelooss (27 Apr 2012, o 19:00)

Views: 8822  •  Replies: 61

Last post: WojtekGr (19 Jan 2013, o 20:51) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 8 guests