Oświata i usługi edukacyjne - system państwowy czy prywatny?

Aktualności ze świata, dyskusje światopoglądowe.

Jaki system usług edukacyjnych były lepszy?

Państwowy (czyli tak jak jest obecnie)
4
40%
 
Aero12, born2die, mar99, Wodnik Szuwarek
Prywatny (całkowita dowolność nauki)
4
40%
 
bugmenot, Filip, Podi, ZiomalMarcin
Mieszany (opisz go dokładnie w poście)
2
20%
 
davvid, pawelooss
 
Total votes : 10

Post by Filip » 18 Sep 2011, o 22:37

adrian219, a na co przydaje się wiedza nabyta w szkole?? Poza tym wraz z rozwojem technologicznym nawet analfabeci by chcieli się wykształcić, by zgarnąć większą kasę. A jak komuś nie zależy to już jego sprawa.
Filip Male
Sponsor
 
Offline
 
Operator: ----------

Joined: 23 Mar 2009
Online: 26d 39m 19s
Posts: 2168Topics: 282
Reputation point: 4745
    Windows 7 Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by adrian219 » 18 Sep 2011, o 22:44

Filip, ale czym głupsze społeczeństwo, tym głupsi ludzie, a czym głupsi ludzie tym głupsi politycy itd. Tylko nie mów, że do rządu po prostu nie dostaną się głupsi obywatele, bo teraz też niby tak jest, a realia takie a nie inne.
Image
Image

Moderator: 24.01.2011 - 24.01.2021

Na forum już <uwaga> 12 lat. :)
adrian219 Male
HydePark Mod
 
Offline
 
Telefon: Motorola Moto G
Soft: 4.4.4
Operator: Play
Age: 28
Location: Warszawa

Joined: 25 Mar 2009
Online: 220d 14h 51m 41s
Posts: 3755Topics: 345
Reputation point: 4123
    Windows 7 Opera

Post by Filip » 18 Sep 2011, o 22:59

adrian219, ale szkołą państwowa wcale nie sprawia, że ludzie są mądrzejsi. Przecież by mieć dobre oceny wystarczy się nauczyć na pamięć. A poza tym kto nie chce to i tak się nie będzie uczył, tylko odpierdzielał w szkole.
Filip Male
Sponsor
 
Offline
 
Operator: ----------

Joined: 23 Mar 2009
Online: 26d 39m 19s
Posts: 2168Topics: 282
Reputation point: 4745
    Windows 7 Firefox

Post by nemo333 » 18 Sep 2011, o 23:20

co do szkoły czekam na moment w którym będę potrzebował w życiu obliczania gęstości drewna ;) :D
Jestem obecnie w 3 klasie... za odrobinę ponad pół roku mam egzamin gimnazjalny... i do egzaminu powinienem być przygotowany dobrze... A co słyszę? Że nie wyrobimy się, że za mało lekcji i za dużo materiału... Musimy się spotykać na dodatkowe godziny... No ok... Po czym... Dostajemy plan... Godzina zajęć technicznych, 2 Godziny zajęć plastycznych(Normalna plastyka i zajęcia artystyczne, robimy to z tą samą nauczycielka i praktycznie to samo) 4 Godziny WFu :O 2 normalnego, 2 jakiś zajęć sportowych... I jakaś edukacja dla bezpieczeństwa, chyba najprzydatniejsza z tych wszystkich dziadostw... Teraz ja sie pytam po co to? na co mi zajęcia techniczne na którym uczę się znajomości znaków i przepisów drogowych?! WTF? To przerabiałem w 4 klasie przy egzaminie na karte rowerową, to przerabiałem na karte rowerową i będę przy egzaminie na prawo jazdy jak bedę robił więc na co mi tego uczyć się w szkole? Przecie podstawowe zasady poruszania się po ulicy znam skoro dożyłem wieku 3 gim nie wpadając pod auto... Poza tym można zgrupować to w Edukacje dla bezpieczeństwa, z tego co wiem to będzie tam pierwsza pomoc, wzywanie pogotowia do wypadku, sygnały alarmowe... Przecie można dorzucić do tego zachowania na drodzę, co wolno a czego nie pieszemu... A jak ktoś będzie chciał jeździć autem to na egzaminie na prawko dostanie w kija więcej opisów, reguł, znaków... I z doświadczenia wiem że z teorii mało rozumiem... Ktoś mi kiedyś opisał jak ruszać autem... Umiałem tyle co i przed... Kiedyś na placu tata wsadził mnie do auta i pokazał jak się rusza i dal samemu spróbować i pojąłem od razu... Wiec teorie mogą mi opowiadać a ja i tak mało zrozumiem...
Po co mi 2 godziny plastyki skoro większość to opisywanie jak mamy to zrobić a malujemy na szybko jakiś prosty obraz w 20 minut albo coś innego... a jak nie umiałem rysować tak nie umiem... A ci co chcą w przyszłości rysować cokolwiek więcej to już od dawna szkolą się w tym kierunku i chodzą na inne zajęcia...
4 Godziny WFu... Wiem że jest potrzebny bo trza się ruszać a my się podobno wcale nie ruszamy (taaa, tylko kto robi codziennie na piechotę conajmniej 4KM do szkoły i z powrotem bo bliżej szkoły nie ma bo zamkneli prawie pod moim domem...) Ale 4 godziny to też przesadza, 2 przecież całkowicie wystarczały... A jak ktoś się nie chce ruszać to sobie załatwi zwolnienie całoroczne albo będzie przynosił od rodziców i tak załatwi... A ci co chcą chodzić na jakąś piłkę, siatkę to już dawno chodzą i trenują...
Pozostaje jeszcze 2 godziny religii... na którą wszyscy mają "stosunek aseksualny", mogło by jej nie być bo od przedszkola do teraz uczą ciągle to samo...
Więc pozostaję nam wywalone jakieś 5-8 godzin... Na egzaminie mamy Polski, Historie, Matematykę, Fizykę, Geografię, Biologię, Wos i język obcy. Z większości podobno nie wyrobimy się z materiałem i będzie trzeba się umawiać na dodatkowe zajęcia powtórkowe... A jakby wywalić te kilka bezsensownych godzin? Pozbyć się zajęć technicznych? Pozbyć się drugiej plastyki? Pozbyć się religii na której i tak nic nie robimy bo mamy nawiedzoną mocherbabe? Zamiast tego dołączyć nam po godzinie z każdego przedmiotu na egzaminie? Czy nie lepiej byłoby zamiast namalować jeden bzdetny obrazek to powtórzyć filozofię i daty oświecenia czy innej epoki literackiej? Czy nie lepiej byłoby zamiast nicnierobienia na WFie/Religii powtórzyć daty panowania królów dynastii Piastów?
Wiosek pozostawiam wam do oceny...

Ale ja jestem zdania że lepiej wylać litry potu na wykuwaniu dat panowań królów niż na bezsensownym bieganiu za piłką albo podciąganiu się na drążku...
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 12h 20m 59s
Posts: 9190Topics: 98
Reputation point: 6525
    Windows 7 Chrome

Post by IuDeX » 19 Sep 2011, o 15:53

adrian219 wrote:Suwerenność to straciliśmy po wejściu w UE, którego dni tak i tak są policzone.
Policzone?
adrian219 wrote: (nie ośmieszajmy się, nie ma ludzi niezdolnych, są tylko leniwi).

Program jest tak ułożony, że nie tykając książek można z gimnazjum wyjść ze średnią np 4.4 napisać test na ponad 80%. Nie trzeba być do tego wybitnym.
Filip wrote:adrian219, a na co przydaje się wiedza nabyta w szkole??

Zależy o jakiej wiedzy mowa. 85% stuffu to niepotrzebny syf.
nemo333 wrote:4 Godziny WFu

To minimum. Jak dla mnie to za mało. A potem w wieku 25 lat ktoś kolan nie dosięgnie na prostych nogach, a do sklepu oddalonego o 15m będzie jeździć autem.
nemo333 wrote:Ale ja jestem zdania że lepiej wylać litry potu na wykuwaniu dat panowań królów niż na bezsensownym bieganiu za piłką albo podciąganiu się na drążku...
Dla Ciebie samego lepiej byłoby biegać niż kuć daty.
Bieganie wpłynie na Twoją przyszłość jakoś, a daty panowania królów? Oprócz "zaliczenia"?

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 19 września 2011, o 16:11 ]
A ja tam jestem akurat za (przynajmniej przejściowo) państwową edukacją do 15 roku życia. ;]
Image
IuDeX Male
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: SE XPERIA Tipo
Soft: Android 4.0.4
Operator: Play
Age: 30
Location: Poznań

Joined: 23 Aug 2009
Online: 155d 22h 42m 24s
Posts: 4081Topics: 125
Reputation point: 3661
    Windows 7 Chrome

Post by Filip » 19 Sep 2011, o 20:35

pawelooss wrote:A ja tam jestem akurat za (przynajmniej przejściowo) państwową edukacją do 15 roku życia. ;]

Ja jestem za innym przejściem - przekształcenie szkół w spółki akcyjne, wszystkie akcje na giełdę, zniesienie obowiązku nauki, początkowo fundusz dla wszystkich, po jakimś czasie zero dofinansowywania nauki przez państwo.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 19 września 2011, o 21:05 ]
Ale z tym lepiej jest przenieść się do innego tematu:
oswiata-i-uslugi-edukacyjne-system-panstwowy-czy-prywatny-vt17783.htm#p406943 ;)
Filip Male
Sponsor
 
Offline
 
Operator: ----------

Joined: 23 Mar 2009
Online: 26d 39m 19s
Posts: 2168Topics: 282
Reputation point: 4745
    Windows 7 Firefox

Post by nemo333 » 19 Sep 2011, o 22:56

IuDeX wrote:To minimum. Jak dla mnie to za mało. A potem w wieku 25 lat ktoś kolan nie dosięgnie na prostych nogach, a do sklepu oddalonego o 15m będzie jeździć autem.
to jego sprawa... uwierz mi że jak nie chcesz ćwiczyć to pomimo 30 godzin wfu w tygodniu nie będziesz ćwiczył na żadnym i to jeszcze będziesz miał usprawiedliwione, zwolnienie z wfu lekarskie nie jest trudno załatwić ;)
IuDeX wrote:Dla Ciebie samego lepiej byłoby biegać niż kuć daty.
Bieganie wpłynie na Twoją przyszłość jakoś, a daty panowania królów? Oprócz "zaliczenia"?
możliwość lepszego napisania egzaminu? możliwość zdobycia większej ilości punktów do nowej szkoły?
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 12h 20m 59s
Posts: 9190Topics: 98
Reputation point: 6525
    Windows 7 Chrome

Post by Filip » 19 Sep 2011, o 23:05

nemo333 wrote:możliwość lepszego napisania egzaminu? możliwość zdobycia większej ilości punktów do nowej szkoły?

Ale to jest już sztucznie wytworzona przez system korzyść.

Filip otrzymał za ten post 14 punkty reputacji od 2 użytkowników:
+pawelooss, IuDeX.
Filip Male
Sponsor
 
Offline
 
Operator: ----------

Joined: 23 Mar 2009
Online: 26d 39m 19s
Posts: 2168Topics: 282
Reputation point: 4745
    Windows 7 Firefox

Post by nemo333 » 19 Sep 2011, o 23:35

cała szkoła jest sztuczna, nie uczymy się przecież rzeczy potrzebnych do życia tylko rzeczy które nam się przydadzą na egzaminie. Dziś się spytałem przy zadaniu z potęg nauczycielki do czego nam się to w życiu przyda... po minucie powiedziała że to poszerzy nasze horyzonty... czyli w zasadzie do niczego nam to nie potrzebne...
Image

nemo333 otrzymał za ten post 3 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+Filip.
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 12h 20m 59s
Posts: 9190Topics: 98
Reputation point: 6525
    Windows 7 Chrome

Post by Ryan » 20 Sep 2011, o 00:15

adrian219 wrote:Adam, no ale co Ci nie pasuję w tych bliźniakach? Giertych, teraz to jest bóstwo, pozdrawiam rocznik 96 jak mój. Co mogło być nieodpowiedniego to mundurki, które wprowadził. Tylko chcę podkreślić, że sejm nie składał się wtedy z samego PiSu, inne partie też miały tutaj dużo wspólnego z wprowadzeniem tego człowieka do władzy.

inne partie miały właśnie nic do powiedzenia....koalicja wtedy zadecydowała czyli większość w sejmie

adrian219 wrote:Filip, bo każdy obywatel (czyt. dziecko) ma zagwarantowanie bezpłatnej nauki do 18 roku życia. Hm... no ale jeśli placówka stanie się prywatna to skąd pewność, że przejaw wpajania jakiś poglądów zniknie?

ta,bezpłatne prawo?,a przyjdziesz do sql 5zl na ksero xZł na ubezpieczenie,żeby się uczyć twoja mama musi Tobie kupić książki nie ma tak łatwo
Nokia 6210 -> Nokia 6310i ->Nokia 3100 -> Nokia 6020 -> Nokia 3110c -> Nokia N93 -> Nokia N73 -> Nokia 5130 XM -> Nokia 5530 XM^^->Sony Ericsson X8-> HTC Desire HD-> Sony Xperia S -> Nokia Lumia 625

Ryan otrzymał za ten post 3 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+Filip.
Ryan Male
Pronto!
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Iphone 5S
Soft: 9.2
Operator: Orange
Age: 30
Location: Wrocław

Joined: 29 Dec 2009
Online: 16d 19h 22m 27s
Posts: 672Topics: 35
Reputation point: 546
    Windows Vista Chrome

Post by michero » 20 Sep 2011, o 11:00

nemo333 wrote:Dziś się spytałem przy zadaniu z potęg nauczycielki do czego nam się to w życiu przyda

Moim zdaniem źle do tego podchodzicie. Jasne, że wiele czy może nawet większość rzeczy uczonych w szkole nie będzie przydatnych w życiu, ale może komuś jakieś zagadnienie się spodoba i zostanie wybitnym matematykiem? A już poza tym to pewnie takie ogólne kształcenie sprawia, że mózg się gimnastykuje czy powiększa swoją "pojemność". Jakkolwiek głupio to nie brzmi
Image
michero Male
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia E51 / Nokia 6300
Soft: 200.34.36 / 07.21
Operator: Plus
Age: 39
Location: Bytom

Joined: 28 Apr 2009
Online: 46d 20h 15m 23s
Posts: 1524Topics: 67
Reputation point: 3323
    Windows XP Firefox

Post by Filip » 20 Sep 2011, o 14:38

michero, to ja nie twierdzę, że ogólne nauczanie nie jest potrzebne, ale mogą je robić rodzice (z tego co wiem to w Ameryce XIX wiecznej sąsiedzi na wzajem uczyli swoje dzieci, tego, na czym kto się zna, przy okazji więzi między sąsiadami się wzmacniały) czy ewentualnie prywatne szkoły. Najbiedniejsi będą mogli korzystać z dobrowolnej pomocy. Na wolnym rynku najwartościowsza będzie umiejętność, a nie papier. Zniknie problem kierunków nieperspektywicznych.
Filip Male
Sponsor
 
Offline
 
Operator: ----------

Joined: 23 Mar 2009
Online: 26d 39m 19s
Posts: 2168Topics: 282
Reputation point: 4745
    Windows 7 Firefox

Previous

Return to Polityka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests