Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image





Czy jesteś za wprowadzeniem forumowej wiki?
Tak 89%  89%  [ 41 ]
Nie 11%  11%  [ 5 ]
Total votes : 46


Previous topic | Next topic
Page 1 of 6 [ 80 posts ]
Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Print view
Write comments Post new topic


[Pomysł] Wiki? Próbujemy ponownie? Wydanie drugie poprawione.

Post [Pomysł] Wiki? Próbujemy ponownie? Wydanie drugie poprawione. 21 Jun 2009, o 07:35

Male - Expert  Posts/Topics27/8  Reputation point 84 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Forum rozwija się prężnie i co chwila powstają nowe artykuły. Jednak forum to forum - ciężko w natłoku postów wołających o pomoc znaleść wszystkie informacje jakie by się chciało. Przyczyna jest prosta: forum jako takie zostało zaprojektowane do dyskusji, nieco gorzej działa jako baza artykułów/informacji.

Proponuję więc założenie forumowej wiki. Ten trend można zauważyć już na wielu stronach o podobnym charakterze (prowadzonych przez pasjonatów i poruszających tysiące zagadnień, np. wiki openWRT, wiki ipodlinuxa, wili openlinksys.info) i moim zdaniem jest krokiem we właściwym kierunku.

Oczywiście lądowały by tam informacje sprawdzone i przydatne (np. tabela crossflashera, "jaką aplikacją co otworzyć", jak flashować z użyciem różnych programów, etc.). Można tam też przenieść sekcje FAQ, co znacząco ułatwi wprowadzanie na bieżąco poprawek/uzupełnień.

Wydaje mi się, że takie podejście pozwoli na jeszcze lepsze zorganizowanie pracy naszej społeczności (nie każdy ma czas i siłę pisać własne całe artykuły, a chętnie sprostowałby/dodałby coś od siebie do innych). Ponadto wiki taka byłaby pierwszą chyba w polskim internecie traktującą o flashowaniu/moddingu i miałaby możliwość stać się centralnym źródłem informacji dla modderów z całej Polski.

Zdaję sobie sprawę, że głównym problemem dla niektórych może być fakt, że Wiki jest pracą zbiorową, podczas gdy niektórzy preferują samodzielną pracę od początku do końca pod własnym pseudonimem, dlatego poddaję pomysł publicznej debacie - co o tym sądzicie?

Admini - da się? :)

Last post
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Wiki? 21 Jun 2009, o 10:06

Male - Friend  Posts/Topics1002/268  Reputation point 2559 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Jestem za
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Wiki? 21 Jun 2009, o 11:37

Male - Sponsor  Posts/Topics1351/95  Reputation point 1711 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
w sumie to dość ciekawy pomysł, tylko kto by się zajął tym ; )
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Wiki? 21 Jun 2009, o 11:39

Male - User  Posts/Topics7/4  Reputation point 49 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Popieram...
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Wiki? 21 Jun 2009, o 11:52

Male - 80%  Posts/Topics317/23  Reputation point 248 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Jestem ZA
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Wiki? 21 Jun 2009, o 12:10

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Niegłupie to nawet. ;D

amras666 wrote:
Zdaję sobie sprawę, że głównym problemem dla niektórych może być fakt, że Wiki jest pracą zbiorową, podczas gdy niektórzy preferują samodzielną pracę od początku do końca pod własnym pseudonimem

Ale w końcu jesteśmy też wspólnotą, a nie zbiorem indywiduów. :P

amras666 wrote:
Admini - da się? :)

Jasne, że się da. Potrzeba tylko trochę czasu i paru obgadania spraw organizacyjnych. Myślę, że sam skrypt ruszy pod adresem wiki.nokiahacking.pl.

W takim razie potrzebujemy jeszcze grupy osób, które będą patrolować ostatnie zmiany itp.

[ Dodano: 2009-06-21, 12:13 ]
amras666 wrote:
Ponadto wiki taka byłaby pierwszą chyba w polskim internecie traktującą o flashowaniu/moddingu i miałaby możliwość stać się centralnym źródłem informacji dla modderów z całej Polski.

Można zastanowić się też nad tuningiem modeli innych producentów niż Nokia, ale to dopiero w późniejszym etapie. Najpierw zróbmy porządnie nasz rewir. ;)
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Wiki? 21 Jun 2009, o 12:26

Male - Expert  Posts/Topics27/8  Reputation point 84 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Kurde, same dobre pomysły mam ^^

Wydaje mi się, że na początku pracy najlepiej będzie, aby tylko ludzie z jakąś rangą (proponuję rangę Wikipedysta) mogli dokonywać edycji. Wtedy nie treba będzie jakoś usilnie zajmować się moderacją, bo większość ludzi wie co pisze. Nieliczne błędy wyłapie reszta.

W wakacje będzie dosyć czasu żeby każdy powoli przeniósł interesujące tematy, drugim etapem może być (powinno?) usunięcie tematów z forum i podmiana odnośników, np. FAQ do spisu treści na Wiki (proponuję stworzyć taką stronę specjalną, która będzie łączyła najczęstsze pytania i linki do stron z ospowiedziami).

Aż żałuję że to nie mój serwer bo zawsze chciałem założyć wiki. Czekam niecierpliwie i zgłaszam się na wikipedystę (może nie będzie tego dużo, ale to co wiem o flashingu na pewno się tam pojawi). Biorę na siebie artykuł o dead usb i Phoenixie :)

Plus, będzie można w kupie zebrać to co wiemy o flashu Nokii ;)

BTW: osoba głosująca na nie - nie zjemy Cię przecież, napisz czemu uważasz że to zły pomysł. Konstruktywna krytyka pozwoli lepiej przemyśleć ten pomysł.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Wiki? 21 Jun 2009, o 12:35

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
amras666 wrote:
Kurde, same dobre pomysły mam ^^

Ranga zobowiązuje, nie? xD

amras666 wrote:
Wydaje mi się, że na początku pracy najlepiej będzie, aby tylko ludzie z jakąś rangą (proponuję rangę Wikipedysta) mogli dokonywać edycji.

Na początek myślę, że będą to osoby z forum od rangi Helper. Na razie nie będziemy tworzyć osobnej grupy - zobaczymy, jak się to rozwinie.

amras666 wrote:
drugim etapem może być (powinno?) usunięcie tematów z forum

Nie, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby artykuły były umieszczane i tu, i tam.

amras666 wrote:
podmiana odnośników, np. FAQ do spisu treści na Wiki (proponuję stworzyć taką stronę specjalną, która będzie łączyła najczęstsze pytania i linki do stron z ospowiedziami).

Można zostawić FAQ, jakie jest w obecnej formie (w końcu trochę się nad nim napracowałem ;]), ale w pierwszym poście dać link do Wikiowskiego FAQ.

amras666 wrote:
Aż żałuję że to nie mój serwer bo zawsze chciałem założyć wiki.

Zawsze można się dogadać. ;)
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Wiki? 21 Jun 2009, o 12:54

Male - Expert  Posts/Topics27/8  Reputation point 84 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Oczywiście że nie uważam że Twoja praca powinna być wyrzucona do kosza - wręcz przeciwnie :) Uważam tylko że mogłaby zostać w całości przeniesiona na wiki :)

Jeśli chodzi o pozostawienie atrykułów/pomysłów na forum to po namyśle przyznaję Ci rację - większa szansa że ktoś trafi jeśli będzie miał to w dwóch miejscach. Boję się tyko, że wtedy nie zapanujemy nad aktualizowaniem wiki tym co pojawia się na forum. Wydawało mi się, że przerzucenie się w całości na wiki rozwiąże ten problem.

Nie, nie, wystarczy mi możliwość współtworzenia takiej wiki :)
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Wiki? 21 Jun 2009, o 13:04

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
amras666 wrote:
Uważam tylko że mogłaby zostać w całości przeniesiona na wiki :)

Tak, tylko trzeba by pozamieniać całe HTML / BBCode na WikiCode.

amras666 wrote:
Boję się tyko, że wtedy nie zapanujemy nad aktualizowaniem wiki tym co pojawia się na forum.

Albo na odwrót. ;] W każdym bądź razie wszelkie rewolucyjne artykuły na pewno będą zauważone, a kosmetykami nie ma się co przejmować.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Wiki? 21 Jun 2009, o 13:05

Male - Friend  Posts/Topics35/3  Reputation point 35 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Super pomysł :)
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Wiki? 21 Jun 2009, o 13:51

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Internet Explorer 8
Również jestem za.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Wiki? 21 Jun 2009, o 14:02

Male - Friend  Posts/Topics463/241  Reputation point 3621 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
I ja też.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Wiki? 21 Jun 2009, o 14:02

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
Ja tez ale głosujmy w ankiecie a nie w postach x ;D
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Wiki? 23 Jun 2009, o 02:31

Male - Administrator  Posts/Topics357/70  Reputation point 907 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
Jestem bardzo za
Teraz tylko kwestia przeskoczenia możliwości (brak kasy na serwer) zobaczę co powie sponsor :D

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 1 of 6 [ 80 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 2 guests