A żeby nie było zbyt długo za spokojnie, eurokraci wymyślają coś nowego i zdecydowanie gorszego w "realu"...
>> http://korespondent.pl/index.php?x=artykul_r1&id=9537
Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE ma dać Służbie Celnej możliwość kontroli małych paczek przesyłanych z krajów pozaunijnych bez względu na to czy nadawca jest osobą fizyczną, czy przedsiębiorcą. W dodatku za naruszenie prawa własności intelektualnej będą mogli być pociągnięci do odpowiedzialności także przewoźnicy czy firmy kurierskie. Wystarczy, że celnicy odkryją, że przewożone towary to podróbki, a będą mogli zniszczyć takie przesyłki bez decyzji sądu.
[ Dodano: 21 lut 2012, o 16:13 ]
Szybki internet pod specjalnym nadzorem?
Każdy nasz ruch w internecie będzie w pełni kontrolowany. Powstanie archiwum stron, które odwiedzamy - taki czarny scenariusz kreśli "Dziennik Gazeta Prawna" w kontekście przygotowywanej przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji nowelizacji ustawy - Prawo telekomunikacyjne.
- Na wypadek ewentualnych reklamacji będziemy zmuszeni przez 12 miesięcy przechowywać szczegółowe informacje o tym, z jakimi stronami łączył się użytkownik oraz jakie pliki i skąd pobierał - mówi dziennikowi zastrzegający anonimowość przedstawiciel jednego z większych polskich dostawców internetu.
Ci providerzy coś przekombinowują. Wystarczyłby jakiś SpeedTest odpalany w dowolnym momencie.
[ Dodano: 27 lut 2012, o 15:00 ]
A w międzyczasie ludziska zbierają podpisy pod kolejne referendum... Które to już?
>> http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... e-podpisow
[ Dodano: 4 lip 2012, o 19:30 ]
ACTA przepadło raz na zawsze w Europejskim Parlamencie!
Ale eurokomisarze już knują, jak to przepchać pod przykrywką i między innymi ustawami.
Jeden już się nawet oficjalnie do tych planów przyznał.
[ Dodano: 21 lip 2012, o 17:55 ]
CETA, czyli tylne wejście dla ACTA!
Kurz po odrzuceniu ACTA przez Parlament Europejski już opadł. Teraz komisarze i europosłowie przyglądają się między innymi porozumieniu CETA (Canada-EU Trade Agreement), które prawie się od ACTA nie różni. W Internecie znalazły się wersje robocze kanadyjskiego porozumienia.