Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 2 of 3 [ 31 posts ]
Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


[Uwaga] [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę.

Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 4 Jul 2010, o 20:17

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Hmm... nie. :P Jak pisałem, możesz go jedynie poprosić o umieszczenie swojego nazwiska (nicku) przy Twoim elemencie, który wykorzystał.

Licencja rozwiązałaby sprawę w takim sensie, że można byłoby dochodzić swoich praw... na drodze sądowej. xP

Last post
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 5 Jul 2010, o 02:50

Male - Sponsor  Posts/Topics1524/67  Reputation point 3323 
Offline  Profile 
Java Opera
Chłopaki, spokojnie i bez przesady:) jasne, fajnie by było, gdyby ktoś kto pożyczy sobie coś od was wspomniał o autorze, ale to, jak napisał pawelooss, taka dobra wola pożyczającego, czy raczej dobry smak. Ostatecznie nic nie tracicie, poza jakąś satysfakcją. A wy jeszcze trochę i byście do sądu podawali. No i przyznać się, kto z was ciągnie muzykę z internetu?:)
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 5 Jul 2010, o 10:32

Male - Friend  Posts/Topics140/79  Reputation point 139 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Zamiast wyjaśnić to prywatnie z Krzychem to Ty na łamach forum go ochrzaniłeś... Taki mały konfident i zaganiacz z ciebie jest ;] i to już nie pierwszy raz :) Właśnie popsułeś reputacje Krzychowi, no ale cóż...
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 5 Jul 2010, o 11:31

Male - 30%  Posts/Topics89/24  Reputation point 130 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
A skąd wiesz czy nie próbował tej sprawy rozwiązać prywatnie, może to nic nie dawało to spróbował publicznie.
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 5 Jul 2010, o 12:36

Male - Friend  Posts/Topics1136/115  Reputation point 888 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Nie próbował ze mną tego prywatnie rozwiązywać tylko zaczął jak napisał ten temat
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 5 Jul 2010, o 12:49

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Ds80, szacunek zawsze można odzyskać (jestem tego świetnym przykładem).

A miałem już dosyć ciągłego przypominania, że warto wspomnieć o mnie, Ds80, było by Ci przyjemnie jakby ktoś skopiował cały twój opis, nad który męczyłeś się pewną ilość czasu? (Jesteś upkiem, więc podałem taki przykład, to nic nie wiążę się z tą sprawą, chociaż na FN mówiłem o tobie za prośbą dario_mce, ja nic do Ciebie nie miałem i dalej nie mam ;) ).

Wspomniałem o Krzychu_Polowin, ponieważ najbardziej rzuca się w oczy, ranga patcher, to zadecydowało o tym. Kosmita1993 naprawdę świetny przykład podał, że jednak więcej jest osób na tym forum, do których dotyczy apel.

Abramerlin, może co nie prywatnie, lecz raz przypomniałem w jednej modyfikacji, ale drugi i następny raz widząc można się zdenerwować.

Pozdrawiam
adrian219
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 5 Jul 2010, o 13:04

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Ja powiem tak: nie popieram. Miło jest, jak ktoś wspomni, że coś jest stworzone przeze mnie, ale po pierwsze, jak powiedział pawelooss, patche same w sobie łamią licencję Nokii, a po drugie mało kto robi grafiki w całości samemu, zawsze coś się zapożyczy. Ja w miarę możliwości staram się napisać co jest kogo, ale jak ktoś zapomni to piszę PW. Bardziej się cieszę, że ktoś robi patche.

[ Dodano: 5 lip 2010, o 13:00 ]
adrian219 wrote:
szacunek zawsze można odzyskać (jestem tego świetnym przykładem).

nie zawsze

[ Dodano: 5 lip 2010, o 13:04 ]
adrian219, i jeszcze to, że nie każdy w swoich patchach podpisał, że można kopiować tylko z podpisaniem swojego nicku.

Proponuję zamknąć temat i utworzyć ogłoszenie dotyczące tego tematu.

Jak by co to moje patche są na licencji róbta co chceta, z tym, że proszę o uszanowanie mojej pracy i dopisanie nicka.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 5 lipca 2010, o 13:08 ]
Taka licencja nazywa się Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska. ;P
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 5 Jul 2010, o 13:30

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Filip wrote:
nie zawsze


Lecz tutaj mamy takie przypadki, np. Hoppek, czy już Was wkurza? Mnie nie, a gda się fajnie, a wyglądało na to jakby nigdy nie doszło do poprawy.

Szczerze, to dokładnie nie wiem za co mnie obwiniacie, za błędy trzeba jednak zapłacić, bo czyste "przepraszam" o niczym nie świadczy, trzeba jeszcze swoimi czynami i zachowaniem to wykazać, jak mawiają nauczycielki w szkołach.

Filip wrote:
adrian219, i jeszcze to, że nie każdy w swoich patchach podpisał, że można kopiować tylko z podpisaniem swojego nicku.


Zdrowy rozsądek (który podobno bardzo popularny jest na forum) mówi, że trzeba napisać o autorze.

Pozdrawiam
adrian219
Last edited by adrian219 on 5 Jul 2010, o 13:33, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 5 Jul 2010, o 13:58

Male - Friend  Posts/Topics773/90  Reputation point 3054 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Zamieszczamy wszystkie pliki na forum by inni użytkownicy mogli z nich korzystać ( chyba się nie mylę ). Jeżeli ktoś wykorzysta tą ikonkę, czy też pomysł i nie napisze, że skądś to wziął to wystarczyłoby się chyba kulturalnie upomnieć i ktoś na pewno dopisałby, że skorzystał z Twojego dorobku. Nie rozumiem całego tego rabanu, o co to wszystko? O jedną ikonę? Pomysł? Zacznijcie się przyzwyczajać i zacznijcie próbować rozwiązywać problemy drogą rozmowy/dialogu a nie ataku.
Co do muzyki to ja nie ściągam z neta ;P dziś dostałem zakupioną niedawno ,,Aphrodite'' Kylie Minogue ( edycję zachodnioeuropejską ) więc :music:
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 5 Jul 2010, o 14:04

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
minac, ależ ja nie mówię o tej jednej ikonce, to, że sprawa się nabuzowała, nic nie poradzę, lecz to nie było tylko takie przesłanie całego wątku, żeby na Krzychu najechać, powiedziałem ogólnie + dodając przykład. Temat wprowadziłem po to, żeby przypomnieć niektórym o pewnej sprawie, uświadomić, że jednak warto postąpić w tą stronę całego apelu.

Pozdrawiam
adrian219

PS: Teraz już mówię, do każdej wypowiedzi się argumentuje, bo wyjeżdżam ;]
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 5 Jul 2010, o 16:25

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
adrian219 wrote:
Zdrowy rozsądek (który podobno bardzo popularny jest na forum) mówi, że trzeba napisać o autorze.

OK, ale nowi mnogą jeszcze nie być z tym wszystkim zaznajomieni.
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 5 Jul 2010, o 16:54

Male - Friend  Posts/Topics140/79  Reputation point 139 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Abramerlin wrote:
A skąd wiesz czy nie próbował tej sprawy rozwiązać prywatnie, może to nic nie dawało to spróbował publicznie.

:facepalm:

Czy wcześniejsze posty Krzycha nie mówią same za siebie? ...
Last edited by Ds80 on 5 Jul 2010, o 16:55, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 6 Jul 2010, o 16:32

Male - Sponsor  Posts/Topics1524/67  Reputation point 3323 
Offline  Profile 
Java Opera
Filip, co do tego pisania 'zakazuję kopiowiania bez mojej zgody' to jak widzę coś takiego to lekko jestem zażenowany. Bo co byś mi zrobił gdybym skopiował? Podał do sądu? Gdyby tylko mi się chciało to bym nie robił nic innego tylko właśnie kopiował rzeczy z takim wpisem, choćby po to, żeby udowodnić, że to g*no znaczy, puste zdanie i nic zrobić nie możesz. Co innego gdyby było napisane np 'jeśli ci się to podoba to proszę, wspomnij tylko o mnie, czyli autorze'. Niby to samo, a wydźwięk zupełnie inny.
adrian219, czy ściągasz muzykę z internetu? Albo może gry, programy?
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 6 Jul 2010, o 17:58

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Symbian Safari
michero, już wiem do czego zmierzasz, ściągając w internetu łamie prawa autorskie przez co gdzie kradnięcie cudzej pracy. Jednak chcę przypomieć przesłanie tematu. To jest apel, w żaden sposób nie rządam o stawianie ostrzeżenia, jakieś propozycji o przypominanie administracji w takich sprawach, lecz w pewnym sensie chciałbym wymusić, dać dostęp do wejścia w wprawę, zdąży pisać o autorze. sprawa portala nagłośniona przeze mnie, ale innych też do denerwowało jak np kosmite.
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 6 Jul 2010, o 20:12

Male - Sponsor  Posts/Topics1524/67  Reputation point 3323 
Offline  Profile 
Java Opera
Domyślam się, że ściągasz. Więc kradniesz, ktoś na tym traci, i to nie satysfakcję, a pieniądze. A ty krzyczysz najbardziej, że ktoś ci coś 'ukradł', choć co najwyżej tracisz satysfakcję, nic więcej. Ja wiem jakie jest przesłanie tematu, też uważam, że byłoby miło, gdyby wszyscy wspominali o autorze, ale to jest po prostu kwestia dobrego smaku 'kopiującego'. Podsumowując, ta sytuacja to trochę tak, jakby jeden złodziej miał pretensje do drugiego złodzieja, że kradnie:)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3 [ 31 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Prace domowe

Author: adrian219 (7 Sep 2009, o 15:54)

Views: 1386  •  Replies: 7

Last post: pawelooss (7 Sep 2009, o 18:10) View the latest post



Podziękowania za pracę na forum.

[ Go to pageGo to page: 1, 2, 3 ]

Author: pawelooss (10 Oct 2014, o 22:00)

Views: 11375  •  Replies: 36

Last post: nywi3 (1 Jan 2022, o 11:23) View the latest post



Przymusowe prace konserwacyjne na forum.

Author: pawelooss (18 May 2010, o 00:00)

Views: 1806  •  Replies: 10

Last post: Agentix (12 Jul 2010, o 16:25) View the latest post



Autorski konkurs na 2 prace graficzne z hasłami. :)

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: michero (4 Nov 2009, o 03:51)

Views: 2736  •  Replies: 20

Last post: michero (17 Nov 2009, o 02:11) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 2 guests