Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 9 of 26 [ 384 posts ]
Go to page Previous  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 26  Next
Print view
Write comments Post new topic


Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia.

Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 11 Apr 2010, o 20:02

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
@michero:
http://wyborcza.pl/1,75968,7464417,Jede ... _mld_.html
http://biznes.onet.pl/dlug-panstwa-stan ... rasa-detal

[ Dodano: 11 kwi 2010, o 20:02 ]
polecam popatrzeć na komentarze. gdzieś czytałem, że na jednego obywatela jest 3000 zł

Last post
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 11 Apr 2010, o 22:07

Male - Sponsor  Posts/Topics565/40  Reputation point 641 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
kacper5 wrote:
Te drzewka był malutkie. Skrzydła tego samoloty może nie ścięły by wszystkich drzew ale na pewno odepchnęły by je.

Że się już tak wyrażę: do jasnej cholery - jakie były drzewa każdy widział w telewizji. A o samolocie skończ biadolić skoro nie masz o tym zielonego pojęcia. Mam tu na myśli głównie fizykę.
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 11 Apr 2010, o 22:13

Male - Sponsor  Posts/Topics1524/67  Reputation point 3323 
Offline  Profile 
Java Opera
Filip, i? Co z tego wynika? Co chciałeś przekazać? Bo trochę nie rozumiem:)
Kacper5, ten samolot nie leciał 90km/h jak napisałeś, a ponad 200, zdaje się, że taka była jego prędkość minimalna czy coś
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 11 Apr 2010, o 22:18

Male - 70%  Posts/Topics291/50  Reputation point 303 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Dokładnie leciał 260km/h. I słyszałem że samolot na początku uderzył w jakiś nadajnik a potem w drzewa. A tak BTW to każde mocniejsze drzewo mogło wybić samolot z trajektorii lotu (trzeba uważać na lekcji fizyki :] ).
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 11 Apr 2010, o 22:20

Male - Sponsor  Posts/Topics565/40  Reputation point 641 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
NoViK wrote:
A tak BTW to każde mocniejsze drzewo mogło wybić samolot z trajektorii lotu (trzeba uważać na lekcji fizyki ).

Dokładnie o tym cały czas trąbię : p
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 11 Apr 2010, o 23:12

Male - 70%  Posts/Topics291/50  Reputation point 303 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
bastard3son, trzeba było walić prosto z mostu, by zrozumieli :]
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 12 Apr 2010, o 16:01

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
michero wrote:
Filip, i? Co z tego wynika? Co chciałeś przekazać? Bo trochę nie rozumiem:)

Nic, ja nie jestem z tego powodu zadowolony. Prosiłeś to dałem linki.
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 12 Apr 2010, o 16:16

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Opera
NoViK wrote:
A tak BTW to każde mocniejsze drzewo mogło wybić samolot z trajektorii lotu


A na dodatek ten samolot jest dość duży, i w dodatku, gdy miał prędkość podchodzenia do lądowania, wyjście ze złej trajektorii lotu nie jest proste. Zanim silniki dostaną pełną moc startową to trochę trwa (oglądałem wczoraj katastrofę Kopernika, wejście na pełną moc w przypadku IŁ-62 wynosiło około 10 - 15 sekund). Więc jak zahaczyli o drzewo, samolot ściągnęło w dół i było już 'dziękuję dobranoc'.
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 12 Apr 2010, o 20:18

Male - 50%  Posts/Topics197/29  Reputation point 239 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
NoViK wrote:
Dokładnie leciał 260km/h. I słyszałem że samolot na początku uderzył w jakiś nadajnik a potem w drzewa. A tak BTW to każde mocniejsze drzewo mogło wybić samolot z trajektorii lotu (trzeba uważać na lekcji fizyki :] ).


Jestem dopiero w podstawówce. :)

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 12 kwietnia 2010, o 20:14 ]
kacper5 wrote:
Wiek: 99

A podobno mówią, że w dzisiejszych czasach młodzież szybciej dojrzewa. ;P


Hue hue :crazy-lol:
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 12 Apr 2010, o 21:03

Male - Sponsor  Posts/Topics1524/67  Reputation point 3323 
Offline  Profile 
Java Opera
Filip, dobrze, ale ja pytam czemu o napisałeś o tym zadłużeniu za pierwszym razem:) nie interesuję się za bardzo, ale zdaje się, że takie zadłużenie ciągnie się od Gierka. Mniejsza z tym, polityka jest żenująca:)
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 13 Apr 2010, o 21:07

Male - 50%  Posts/Topics173/26  Reputation point 108 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
ostatnią ratę gierkowskich kredytów spłaciliśmy ponad rok temu.
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 14 Apr 2010, o 00:27

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox


No i gdzie jest ta mgUa? ;>


Fakt faktem moja teoria nieco legła - obecna tragedia nie zasłoniła Katynia, a wręcz wyeksponowała go całemu światu. Więc jeśli to nie był wypadek, to Rosjanie albo się przeliczyli, albo mieli jakiś niesamowicie tajny i nieodgadniony cel.

Na razie, z braku sensowniejszych wyjaśnień, nawet i ja jestem zmuszony zwrócić się ku wersji, że to jednak była katastrofa, a Rosjanie swoim obecnym "braterskim" zachowaniem chcą "nadrobić" Katyń i pokazać się z dobrej strony przed światem.
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 14 Apr 2010, o 17:44

Male - 50%  Posts/Topics197/29  Reputation point 239 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Zamach na papieża równa się =

Ali Akcza xD - Czarne Wilkie -ZSRR.

Związek Radziecki podczas zamachu na papieża też przymilał się i mówił ze zrobi to co w jego mocy, kiedy wiadomo było tylko że zamachu dokonali czarne wilki. Tak może być także teraz :letssin:
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 14 Apr 2010, o 18:16

Male - Sponsor  Posts/Topics565/40  Reputation point 641 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
kacper5 wrote:
Zamach na papieża równa się =

Ali Akcza - Czarne Wilkie -ZSRR.

Związek Radziecki podczas zamachu na papieża też przymilał się i mówił ze zrobi to co w jego mocy, kiedy wiadomo było tylko że zamachu dokonali czarne wilki. Tak może być także teraz

Już raz Ci pisałem, że jak nie masz o czymś pojęcia to nie pisz.
Organizacja ta, jeśli już, to nazywa się Szare Wilki - to raz. I nie "Ali Akcza", tylko "Ali Agca". Sprawa druga to to, że Szare Wilki to organizacja ultraprawicowa. ZSRR to lewica w najczystszej postaci. A jedyny związek ZSRR z Szarymi Wilkami jest taki:
gazeta.pl wrote:
W latach 90. Szare Wilki porzuciły polityczne ideały i zajęły się handlem bronią i narkotykami. Rosyjskie służby specjalne oskarżały ich o regularne zaopatrywanie w broń Czeczenów.

Jeśli nie zrozumiałeś, to Rosja była "przeciwnikiem" Szarych Wilków.

Powtórzę po raz kolejny - jak nie masz o czymś pojęcia to nie męcz klawiatury.
Last edited by bastard3son on 14 Apr 2010, o 18:18, edited 2 times in total.
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 14 Apr 2010, o 18:32

Male - 50%  Posts/Topics197/29  Reputation point 239 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Quote:
Agca potwierdził spisek KGB. "Jan Paweł II był wstrząśnięty"

Emerytowany włoski sędzia śledczy Ferdinando Imposimato, komentując wyjście Mehmeta Alego Agcy z więzienia w Turcji, powiedział, że nie spodziewa się żadnych rewelacji na temat zamachu na Jana Pawła II w maju 1981 roku.
Podkreślił, że dla niego najważniejszy jest fakt, iż Agca w liście do niego potwierdził hipotezę o tym, że za zamachem stało KGB i inne służby specjalne dawnego bloku wschodniego.

52-letni Ali Agca opuścił rano więzienie koło Ankary, gdzie odbywał karę za zabójstwo tureckiego dziennikarza.

Emerytowany sędzia zauważył: "W 1997 roku Agca napisał do mnie bardzo ważny list, w którym powtórzył, że był to spisek Bułgarów z KGB".

- Ten ręcznie napisany list, który mi wręczył, przekazałem potem sędziom, a także Janowi Pawłowi II. Kiedy papież przeczytał ten list, był wstrząśnięty, ponieważ zrozumiał, że mówił on prawdę - ujawnił Imposimato.

- Trzy lata później telewizja CBS chcąc mieć pewność napisała list do Alego Agcy wysyłając mu kopię tego pisma, które przekazał mnie. I Ali Agca potwierdził wszystko, mówiąc: wszystko, co było w moim liście do sędziego Imposimato to prawda - dodał emerytowany sędzia, który przez lata prowadził najpierw z urzędu, a następnie prywatnie dochodzenie w sprawie zamachu na papieża.

Według Imposimato to właśnie telewizja CBS przeprowadzi prawdopodobnie teraz wywiad z Alim Agcą, bo - jak wyjaśnił - właśnie ta amerykańska stacja cały czas utrzymywała kontakt z zamachowcem poprzez jego adwokatów.


A to co ?
Last edited by kacper5 on 15 Apr 2010, o 14:29, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 26  Next
Page 9 of 26 [ 384 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest