Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 12 of 26 [ 384 posts ]
Go to page Previous  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 26  Next
Print view
Write comments Post new topic


Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia.

Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 15 Apr 2010, o 22:14

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Nie potrzeba nic zamykać, wszyscy na razie zachowują kulturę dyskusji.

Jednak powtarzam, że jeśli o czymś się mówi, to należy to podeprzeć jakimiś realnymi argumentami. Różne teorie można wymyślać, ale należy zachować minimum poczucia rzeczywistości.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 15 Apr 2010, o 22:29

Male - Friend  Posts/Topics1419/120  Reputation point 1886 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
kacper5,
Wiesz co sądząc po twojej gadce to chodzisz do podstawówki i jeśli wojna byłaby choć nie będzie raczej to ty siedziałbyś w koncie i beczał bo wątpię że walczył byś za kraj mając 8 czy tam 10 lat. Ty nawet nie wiesz co to dostać po gębie a co mówiąc o prawdziwej wojnie. W ogóle to poziom twoich wypowiedzi jest niski i piszesz to co usłyszysz od innych albo przeczytasz, nie znasz się - nie rób zbędnego off-topu i nie rób z siebie asa polityki, bo uwierz mi - nim nie jesteś.
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 16 Apr 2010, o 15:54

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
kacper5, nie masz argumentów to zamknijmy temat??
pawelooss wrote:
Idź się leczyć. Inaczej nie można tego określić. Wojny chcą tylko ludzie niezrównoważeni psychicznie.

Co powiedziała mi nauczycielka od polskiego też jestem niezrównoważony psychicznie a jednak wojny nie chcę.
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 16 Apr 2010, o 16:04

Male - 50%  Posts/Topics197/29  Reputation point 239 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Filip wrote:
kacper5, nie masz argumentów to zamknijmy temat??
pawelooss wrote:
Idź się leczyć. Inaczej nie można tego określić. Wojny chcą tylko ludzie niezrównoważeni psychicznie.

Co powiedziała mi nauczycielka od polskiego też jestem niezrównoważony psychicznie a jednak wojny nie chcę.


Nie chodzi mi o argumenty ale jak zaraz zacznę coś pisać to zaraz mnie wyśmiejecie i skrytykujecie czego ja nie chcę. Wypowiedziałem się już w temacie. Dziękuję dobranoc.
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 16 Apr 2010, o 16:04

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Opera
kacper5, pomyśl trochę. III wojna światowa to zagłada ludzkości. Rosja ma atmówki. Kilka takich i już nas nie ma. Cały świat się wyniszczy, bo USA również dołoży swoje 3 grosze do tego.
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 16 Apr 2010, o 16:59

Male - Sponsor  Posts/Topics565/40  Reputation point 641 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
kacper5 wrote:
Nie chodzi mi o argumenty ale jak zaraz zacznę coś pisać to zaraz mnie wyśmiejecie i skrytykujecie czego ja nie chcę.

Wystarczy pisać konkretnie, poopierać to argumentami i no najważniejsze - trzeba mieć pojęcie o czym się pisze i musi się to "kupy trzymać".
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 16 Apr 2010, o 19:50

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Tutaj ponoć oryginalny film, warto przeanalizować go klatka po klatce.
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Artykuł z ciekawymi komentarzami.
Code:
Please Login or Register, to see this Content


... Co najciekawsze, to widać i słychać.
jjdj wrote:
wstępne tłumaczenie amatorskiego nagrania po katastrofie w Smoleńsku:
0:11:00 - postać przebiega w oddali z lewej strony wraku
0:12:00 - Uspokój się
0:18:00 - Patrz mu w oczy
0:19:00 - postać na wraku samolotu pomiędzy lewym a środkowym kołem
0:21:00 - uspokój się!
0:29:00 - wsiech! (wszystkich!)
0:31:00 - ubijat! (zabijać!)
0:31:00 - 0:44:00 - leżąca postać koło skrzydła, która podnosi ręce do góry w geście poddania się a z lewej strony głównego drzewa niejasna postać kierująca coś w stronę leżącej postaci z uniesionymi do góry rękami
0:43:00 - Krugom dawaj, krygom! On uchodit! Okrążaj go, okrążaj! On ucieka!
0:45:00 - widać drugą osobę w czerwonej kurtce pomiędzy drugim a trzecim kołem
0:48:00 - dawaj gnata
0:48:00 - 0:49:00 - Dawaj sjuda, naskuda! - Chodź tu kanalio! (dosłownie dawaj tu, paskudo!)
0:50:00 - i ubijaj siuda! (i zabij tutaj!) albo "nie zabijajcie nas" albo Ubiegaj sjuda!-Tu uciekaj!
0:53:00 - żyje! albo strleljaj!
0:55:00 - słychać przeładowanie broni
0:57:00 - STRZAŁ!
1:00:00 - Ni ch*** sjebie!
1:06:00 - STRZAŁ! (między gałęziami nad ogniem)
1:12:00 - zmiana planów kuźwa!
1:12:00 - 1:13:00 - Wsje nazad, bystro! Wszyscy do tyłu, natychmiast!
1:13:00 - STRZAŁ!
1:15:00 - STRZAŁ!
1:18:00 - otiec uchodi! (ojciec uciekaj!) "idjom towariszu, uchodom"


Oraz kolejny wywód.
greg wrote:
Witam wszystkich . Na wstepie chcialbym do razu zaznaczyc ze to jest fakt iz to nie jest czas na takie rozstrzyganie ,ale z drugiej strony nie mozna dac temu przycichnac . Odnosnie tego filmiku amatorskiego ,uwazam iz on jest autentyczny i te strzaly padly a jezeli nie wierzycie w to ,to warto zadac sobie kilka pytan i ocenic pare faktów. A wiec zadajcie sobie takie pytania :

1)skoro pogoda w smolensku byla taka zla i widocznosc byla ograniczona do 400 m a media nawet podawaly ze do 90m to lotnisko nie zostalo zamkniete na ten czas mgly? skoro minimalna odleglosc widocznosci to 750m przy dobrych systemach nawigacyjnych

2)dlaczego cala elita polskiego rzadu leciala jednym samolotem oprócz glównych przedstawicieli PO? jak wiadomo dobrze dogadywali sie z rosjanami

3)dlaczego pilot po pierwszym podejsciu do ladowania nie zrwzygnowal ? jak mowil to ponoc wierzy kontrolnej w smolensku (ze (ze zrobi jedna probe a potem poleci gdzies indziej)

4) Dlaczego nie bylo zadnych sluzb na lotnisku czakajacych na takie wazne osobistosci z Polski ? przeciez przy tylu osobistosciach to jest normalne ze sa rozne sluzby w razie jakichs niepowodzen ( pisze tu o strazy ,karetkach itp) zawsze sa w pogotowiu.

5) Dlaczego dodatkowy system nawigacji w smolensku zostal usuniety po przylocie Tuska i Putina ? zaznaczmy ze to bylo niedawno temu .

6)Jacys Ludzie juz po tragedii krecili sie w miejscu katastrofy ,skoro strzelaly naboje pistoletow BOR-u ? raczej niepowinni sie tam zblizac tylko czekac na sluzby ratownicze .

7) dlaczego nie mozna bylo zindedytyfikowac ciala Pani Prezydentowej skoro leciala Ona razem z Prezydentem w jednym przedziale a jego Cialo zidendytyfikowali od razu.

8)dlaczego trwa tak dlugo idendytyfikacja cial? skoro mamy 21 wiek ,czyzby mieli cos do ukrycia? np rany po kulach? jak wiadomo da sie to zatuszowac.

9)Dlaczego odganiali tych ludzi na filmiku jeszcze nie wiadomo kto ale ktos ich odganial ,a po kilkudziesieciu minutach wpuszczaja tam reporterow

10) dlaczego na zadnej relacji nie widac zadnych cial ,zadnej krwi ,nic co by wskazywalo ze ktos tym samolotem lecial

11)skad na lotnisku w smolensu znalazlo sie tyle trumien? czyzby ktos byl na to przygotowany?

Teraz pare faktów ,pora otworzyc troche oczy

1) W jaki sposób upadl samolot, aby rozbic na drobne kawalki kadlub, lecz nie zniszczyc kabiny pilotów, która byla przeciez najbardziej narazona na zniszczenie ? * Jesli kabina pilotów byla prawie nie tknieta, to co sie stalo z cialami pilotów ? One tez powinny sie zachowac w calosci… * Dlaczego na tym filmie, który zostal ponoc nakrecony zaraz po wypadku, nie widac sladów krwi ani zadnych cial ?

2) katastrofa marozmiar niewyobrazalny i tragiczny,ale czy wierzycie w to ze 96 osób zginelo od razu na miejscu??? nawet oj swietej pamieci kolega udezyl motorem w busa czolowo przy predkosci wiekszej jak 150 kmh,umarl w drodze do szpiatala

3)Przekierowanie samolotu spowodowaloby duze spóznienie polskiego prezydenta na uroczystosci katynskie. Nieprawda. Bylo tam lotnisko z systemem ILS w Witebsku, tylko 100 km od lasu katynskiego. Uroczystosc upamietniajaca Katyn byla raczej symboliczna i prawdopodobnie bylo tam tylko kilkaset osób. Polski kontyngent bylby najwazniejsza grupa poniewaz byl w nim polski prezydent, a prasa czekala na nich.

4) wypowiedzi rosyjskich przedstawicieli nie byly zgodne,byly mieszane ,rozne liczby osob itp.

5)czy wiecie co to jest KGB? i wiecie napewno ze Putin jest znaczaca postacie w tej organizacji

6)po wypadkuw smolensku nie bylo zadnch sluz ratowniczych ,dop po uplywie duzej ilosci czasu ,mimo to nie widac karetek .

7)TVP podala informacje o przejmowaniu przez ludzi
Komorowskiego zbiorów IPN (prawd. zbioru
zastrzezonego) i BBN. Zapewne utajniona czesc
raportu? o WSI. Mialo sie to dziac w czasie
uroczystosci przewozenia trumny ze zwlokami
prezydenta RP. 46 min. temu

Wiem ze to niewiarygodne i rozne odczucia nami mieszaja ,ale nie dajmy sobie mydlic oczu ,patrzmy otwartymi oczami i sluchajmu uwaznie wszystkiego i im bardziej bedziemy sie wsluchwac tym wiecje bedzie watpliwosci


na koniec zacytuje

Delano Roosevelt “W polityce nic sie nie dzieje przez przypadek. Jesli to sie dzieje, to mozna zalozyc sie, ze bylo to zaplanowane wlasnie w ten sposób”.

Delano Roosevelt
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 16 Apr 2010, o 20:00

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
pawelooss wrote:
jak mowil to ponoc wierzy kontrolnej w smolensku (ze (ze zrobi jedna probe a potem poleci gdzies indziej)

Kto w co wierzy?
Tekst napisany tak niedbale, że szkoda gadać.
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 16 Apr 2010, o 20:05

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Moja własna teoria: lenistwo i wygoda naszej "elity". Piloci zostali poinformowani o złych warunkach, przyjmijcie że to prawda. Od Smoleńska do Katynia było paręnaście kilometrów. Inne lotniska, na którym mogli wylądować było w Mińsku lub w Moskwie. Na logikę: komu chciało by się jechać autobusem tyle drogi do Smoleńska z Moskwy lub Mińska? Cała nasza "śmietanka" po prostu nie chciała tyle wędrować, dlatego zadecydowali, że zaryzykują lądując blisko Katynia. I cała reszta to już historia...

PS: To są tylko moje przemyślenia na temat katastrofy, w żadnym przypadku nie mogę potwierdzić, że to prawda.

PS: kacper5 wyjdź i nie wracaj. Nawet nie żyłeś w czasach ZSRR lub komunistycznych to nie wiem po co w ogóle o tym mówisz, ja rozumiem jeszcze osoby starsze od ciebie np. michero, który jak widać w profilu datę urodzenia, może przeżył 3 lata komunizmu ( nie patrzyłem dokładnie )

Pozdrawiam
adrian219


Wyluzuj trochę, może się tym interesuje, i jest młodszy od ciebie.

Ja to rozumiem i jednocześnie popieram, że może się tym interesować, ale teksty w stylu: "ZSRR to zło!, PO to popaprańce!" są trochę żenujące.

PS: Tajemniczy ktoś kto edytował posta? xD
Last edited by adrian219 on 17 Apr 2010, o 11:21, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 16 Apr 2010, o 20:29

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
IuDeX wrote:
Tekst napisany tak niedbale, że szkoda gadać.

Jeśli w takiej sytuacji oceniasz poprawność gramatyczno-stylistyczno-językową, zamiast właściwej treści, to "gratuluję" postawy.

Ktoś dokładnie przeanalizował filmik (nawet jeśli jest największym sceptykiem)? Bo raczej warto mieć pełen obraz sytuacji.
Jeśli tak, to jak opinie? Bo u mnie "wrażenia" dźwiękowo-wizualne pokryły się dość mocno z tym pierwszym wywodem.
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 16 Apr 2010, o 22:30

Male - Sponsor  Posts/Topics565/40  Reputation point 641 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
pawelooss, ja poczekam na analizę Prokuratury.
Jak już wcześniej napisałem. Pomimo przeszłości Rosji, po prostu nie wierzę w to, że przygotowali by zamach na polskich polityków. W szczególności biorąc pod uwagę wypowiedź Prezydenta Rosji, w której potępił on ludobójstwo w Katyniu 70 lat temu. I wprost nazwał to wielką zbrodnią.
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 16 Apr 2010, o 22:35

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Opera
pawelooss wrote:
IuDeX wrote:
Tekst napisany tak niedbale, że szkoda gadać.

Jeśli w takiej sytuacji oceniasz poprawność gramatyczno-stylistyczno-językową, zamiast właściwej treści, to "gratuluję" postawy.

Ktoś dokładnie przeanalizował filmik (nawet jeśli jest największym sceptykiem)? Bo raczej warto mieć pełen obraz sytuacji.
Jeśli tak, to jak opinie? Bo u mnie "wrażenia" dźwiękowo-wizualne pokryły się dość mocno z tym pierwszym wywodem.

Tekst dla mnie napisany jest przez młodą osobę, (albo niedokształconą) której wypocin nie komentuję, bo są one dla mnie po oprostu nieciekawe i napisane w ten sposób odstraszają od jakichkolwiek przemyśleń.
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 16 Apr 2010, o 22:40

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
ja poczekam na analizę Prokuratury.

Eee... a nie potrafisz obejrzeć tego sam i wyciągnąć własnych wniosków, tylko oddawać swoje zdanie innym? Nie rozumiem. :P Chyba nie zlasuje Ci się umysł, jeśli raz sobie to samodzielnie przeanalizujesz. :] Przecież nie musi zmienić on Twoich przekonań, a zawsze warto poznać argumenty kilku stron. ;)

[ Dodano: 16 kwi 2010, o 22:40 ]
IuDeX wrote:
ekst dla mnie napisany jest przez młodą osobę, (albo niedokształconą) której wypocin nie komentuję, bo są one dla mnie po oprostu nieciekawe i napisane w ten sposób odstraszają od jakichkolwiek przemyśleń.

A to ciekawe, gdyż one właśnie zmusiły mnie do kilku przemyśleń i zwróciły uwagę na kilka rzeczy, których nie dostrzegłem (brak reakcji w mediach, usunięcie systemu naprowadzania itd.).
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 16 Apr 2010, o 22:44

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Opera
pawelooss wrote:
[ Dodano: 16 kwi 2010, o 22:40 ]
IuDeX napisał(a):
ekst dla mnie napisany jest przez młodą osobę, (albo niedokształconą) której wypocin nie komentuję, bo są one dla mnie po oprostu nieciekawe i napisane w ten sposób odstraszają od jakichkolwiek przemyśleń.

A to ciekawe, gdyż one właśnie zmusiły mnie do kilku przemyśleń i zwróciły uwagę na kilka rzeczy, których nie dostrzegłem (brak reakcji w mediach, usunięcie systemu naprowadzania itd.).

Mam kumpla, który strasznie się tym interesuje. :)
Może zaproszę go do dyskusji?;)
Reply with quote 


Post Re: Rozbił się samolot z Prezydentem RP - katastrofa w Smoleńsku k. Katynia. 16 Apr 2010, o 23:03

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Nie wiem, jak chcesz. Nikogo nie staram się akurat tu przekonać i sam na razie jestem przy wersji o wypadku, ale nie pozostaję obojętny na jakiekolwiek nowe doniesienia zwłaszcza, że ta sprawa wyjątkowo mi "śmierdzi". ;]

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 26  Next
Page 12 of 26 [ 384 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests