Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 4 [ 49 posts ]
Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Print view
Write comments Post new topic


Standard życia w Holandii

Post Standard życia w Holandii 9 Aug 2011, o 21:42

Male - Redaktor  Posts/Topics2312/361  Reputation point 11286 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Witam Was drodzy forumowicze po mojej 7 tygodniowej nieobecności. Byłem w Holandii w pracy przy pelowaniu cebulek tulipanów- stawka 7 euro za godzinę :) Pracowałem około 9-10h. Kasa niezła i za 6 tygodni pracy zarobiłem tyle ile za pół roku walenia w Polsce przy stawce 7zł na godzinę. Przechodzę do sedna sprawy- chcę pokazać Wam jak tam się żyje, jakie są tamtejsze realia życia, aby uzmysłowić, że tylko Polska jest taka jaka jest (nie wspominam, że zbliżają się wybory, które pogrążą nasz naród i będzie coraz gorzej dla nas jako obywateli)
I nie przeliczajcie w tym temacie euro na złotówki
1 Euro= na dzień dzisiejszy około 4zł
Będąc w Holandii nie przeliczałem euro na złotówki, bo nie miało to żadnego sensu!
Na tydzień wychodziło się z pensją 300-350 Euro i za jeden tydzień pracy można było skusić się tam na nową, śliczną Nokię E6- tydzień pracy za najniższą krajową Holenderską stawkę! a w Polsce za 7zl/h trzeba walić cały miesiąc na ten model- różnica w Polsce na życie i opłaty nie zostanie nam już nic, a w kraju wiatraków jeszcze 1000Euro :)
Kolejny przykład: Ja za 7 Euro na godzinę tam zatankuje 4,25 litrów paliwa a w Polsce za 7zł 1,32 litra!
Chleb w Holandii 1,50 Euro- Polska 5zł
Ciuchy firmowe znanych marek? Bluza Puma 20Euro- Polska 270zł, Halówki adidas 30 Euro- Polska 200zł, T-shirt Puma 10 Euro- Polska 120zł, Skarpety nike 3 pary 5 euro- Polska 35zł...
Wszystko tam jest tańsze... Tylko, że my Polaczki biedne to tak przeliczamy a realia są inne bo tam za 1500Euro bez problemu utrzyma się rodzinę- a Tu za 1500zł to można sobie zapłacić opłaty typu podatek, prąd, gaz, woda itd. a co dalej? Gdzie jedzenie, książki dla dzieci na nadchodzący rok szkolny, ubrania, rozrywka itp?
Nie ma nic w tym kraju, tylko burdel i wstyd międzynarodowy! Musiałem wyjechać do Holandii do obcych, żeby kupić sobie tu w Polsce wymarzoną E72, laptopa i kilka ciuchów... Z zawodu logistyk a pracę oferują mi na budowie jako pomocnik za 7zł/h po 10-12h dziennie w warunkach pożal się Boże. I na moje malutkie marzenia w naszym "cudownym kraju" musiałbym jak murzyn za***rniczać pół roku a na zachodzie zajęło mi to 6 tygodni i to w takich wspaniałych warunkach.
Politycy się dziwią, że tak wielu Polaków wyjeżdża za granicę- ale tam Nas cudzoziemców w większości przypadków lepiej traktują niż w ojczyźnie.

Są to moje przemyślenia oraz spostrzeżenia i zapraszam Was do dyskusji :)

Last post
Reply with quote 


Post Re: Standard życia w Holandii 9 Aug 2011, o 21:48

Male - 30%  Posts/Topics89/3  Reputation point 52 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
Toś amerykę odkrył...

[ Komentarz dodany przez: _NeedSpeed_: 9 sierpnia 2011, o 21:50 ]
Jezuuu, on tylko chce opisać swoje wrażenia z wyjazdu za granicę a ty już z takimi pojazdami..
Reply with quote 


Post Re: Standard życia w Holandii 9 Aug 2011, o 21:58

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
W sumie u nas, żeby dobrze zarobić to trzeba być po jakiś studiach technicznych. Osobiście postawiłem na inżynierię biomedyczną (kierunki medyczne nigdy nie zginą) i liczę, że coś dobrego się trafi. Albo kombinować ze swoim własnym biznesem.
Reply with quote 


Post Re: Standard życia w Holandii 9 Aug 2011, o 22:10

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Mati91 wrote:
ale tam Nas cudzoziemców w większości przypadków lepiej traktują niż w ojczyźnie.

Jak to? A holenderska Partia Wolności? Ostatnio było głośno w mediach o tym, że Holendrzy mają dość Polaków, bo nie znają języka, piją, robią rozgardiasz na osiedlach i wgl zachowują się jak bydło.
Reply with quote 


Post Re: Standard życia w Holandii 9 Aug 2011, o 22:11

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
pawelooss wrote:
Jak to? A holenderska Partia Wolności? Ostatnio było głośno w mediach o tym, że Holendrzy mają dość Polaków, bo piją, robią rozgardiasz na osiedlach i wgl zachowują się jak bydło.

Standard - pewnie patrzą na nasze statystyki i stereotypy. :D
Reply with quote 


Post Re: Standard życia w Holandii 9 Aug 2011, o 22:14

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Symbian Opera
no niestety. Lepiej się opłaca tam ciągnać socjal niż tu za***rniczać za 1200. Ale nie koniecznie zgodzę się z tym że Polacy lepiej są tam traktowani niż tu (wiadomo, zależy jak się trafi), ale za granicą też chcą się pozbyć Polaków...
Reply with quote 


Post Re: Standard życia w Holandii 9 Aug 2011, o 22:16

Male - Redaktor  Posts/Topics2312/361  Reputation point 11286 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
W sumie nie dziwię się Holendrom- Polacy to takie alkoholiki :P zależy także do jakiej firmy się trafi :)
Reply with quote 


Post Re: Standard życia w Holandii 9 Aug 2011, o 22:16

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Holendrzy znają angielski? Jakby tam jechać na zawsze, to trzeba się z nimi dogadywać.
Np. Niemcy. Austriacy, Francuzi w ogóle nie znają angielskiego i u nich trzeba mówić w ich języku. Pedały je***e.
Nie chce mi się już gnić u nas.
Reply with quote 


Post Re: Standard życia w Holandii 9 Aug 2011, o 22:18

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Symbian Opera
ale spokojnie, zaraz wybory więc wkońcu obudzimy się w lepszej Polsce :D
Reply with quote 


Post Re: Standard życia w Holandii 9 Aug 2011, o 22:19

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Prędzej obudzę się w grobie niż w lepszej Polsce.
Reply with quote 


Post Re: Standard życia w Holandii 9 Aug 2011, o 22:21

Male - 30%  Posts/Topics89/3  Reputation point 52 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
jacacity wrote:
Jezuuu, on tylko chce opisać swoje wrażenia z wyjazdu za granicę a ty już z takimi pojazdami..

może mój koment troche na skróty ; ale nie od dziś wiadomo że poziom życia nawet tzw. zwykłych "roboli" w krajach europy zachodniej jest wyższy niż w Polsce; kumpel był w lutym w G.B i jako spawacz miał marne 450 funtów na tydzień, oczywiście minus koszty utrzymania ,czynsz itp. to w skali miesiąca i tak więcej jak ja zarobie przez pół roku jak to słusznie zauważył Mati91.
Dlatego nam pozostaje się tylko wkur...ć na rządzących bo jak teraz słyszę na tvn24 że benzyna może dojść do 6,00 zł/L to krew mnie zalewa.
Reply with quote 


Post Re: Standard życia w Holandii 9 Aug 2011, o 22:24

Male - Redaktor  Posts/Topics2312/361  Reputation point 11286 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
davvid wrote:
ale spokojnie, zaraz wybory więc wkońcu obudzimy się w lepszej Polsce :D


tak szczególnie jak Polacy będą głosować na PO :P i znowu podatki w górę, i znowu lepsze ustawy, działające na naszą niekorzyść :) PiS przynajmniej nic nie zmieni, ani na lepsze ani na gorsze :) Trzeba wybrać mniejsze zło, dlatego nie idźmy na wybory :) Takie gadanie, że los naszego kraju jest nam obojętny gdy na wybory nie chodzimy, że niska frekwencja, ale po co chodzić jak nie ma na kogo głosować?:>

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 9 sierpnia 2011, o 22:34 ]
Jak nie ma już nic do stracenia, to lepiej na JKM zamiast głosu nieważnego.
Albo faktycznie nie iść i nie legitymizować władzy. :>
Reply with quote 


Post Re: Standard życia w Holandii 9 Aug 2011, o 22:35

Male - 30%  Posts/Topics89/3  Reputation point 52 
Offline  Profile 
Windows Vista Internet Explorer 9
Właśnie nie ma na kogo głosować ; bo jak PO to znowu koszty życia nam podniosą żeby swoje dziury załatać, jak na PIS to pewnie na banknotach będą drukować "braci" i pomniki smoleńskie także jakby nie patrzec to szlag człowieka trafia.
Reply with quote 


Post Re: Standard życia w Holandii 9 Aug 2011, o 22:37

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
Mati91, a tak btw, po ile chodzi gram zielonego w Holandii? :D
Reply with quote 


Post Re: Standard życia w Holandii 9 Aug 2011, o 22:38

Male - Redaktor  Posts/Topics2312/361  Reputation point 11286 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Mikke byłby dobrym kandydatem :) i myśli tak jak większość mądrych ludzi :) Np to :P

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4 [ 49 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 8 guests