Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 3 [ 31 posts ]
Go to page 1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


[Uwaga] [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę.

Post [Uwaga] [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 4 Jul 2010, o 17:02

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Witam!

Jestem zdenerwowany pewną sprawą, to się robi żenujące po prostu. Ludzie opamiętajcie się! Patch, który pewien człowiek stworzył jest jego własną, ciężką pracą i warto docenić jego wysiłek. Gardzę ludźmi, którzy NIC nie wspomną o jakimś Jego NIFie, grafice, i inne (a coraz ich więcej na forum). Czy to ciężko się zapytać o pozwolenie, czy można użyć pewnej rzeczy w swojej modyfikacji? Naprawdę nie, wiele osób pytając się mnie o zgodę o takie sprawy, wiedzą, że to nie problem. Więc się pytam, dlaczego nie doceniacie czyjeś ogromnej pracy? Jednak muszę wymienić jedną osobę z imienia, pana Krzychu_Polowin. Powiem tak, człowieku, ogarnij się! Raz patrzę na forum, o nowa modyfikacja na 3110c, a tu niespodzianka, użyta moja ikonka baterii w jednym patchu. Potem też musiałem się baterii uczepić, bo jednak mojego nicka nie było widać, że byłem autorem grafiki. Teraz patrzę, a tu patch bazowany na "Line Patch" + użyta bateria i 2 chunki czcionki w formacie FONT (I tu mnie naprawdę dobiłeś, żeby napisać ten temat). Ja sam zawsze próbuje być w porządku jeśli chodzi o "branie" czyjeś pracy w patchach, jednak wiadomo nie zawsze się to udaję. Dojdzie niedługo do tego, że w każdej modyfikacji zostawię "ślad" o sobie i nawet nie będzie tego sposób wykryć, i chyba zacznę to stosować w następnym moich modyfikacjach. Kto chcę niech się pod to podpiszę, zależy mi na jak największym poparciu tego apelu.

Dziękuje za przeczytanie wypowiedzi.

Pozdrawiam
adrian219

PS: Widać, że Krzych_Polowin poprawił się trochę, znaczy, że przyznał rację, a jednak to cenię, lecz ja to nazywam "musztarda po obiedzie" i osobiście chciałbym to zobaczyć w Jego czynach.

PS: Kolor czerwony = fałsz, błąd
Last edited by adrian219 on 4 Jul 2010, o 18:31, edited 4 times in total.

Last post
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 4 Jul 2010, o 17:08

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Popieram. Owszem, jeśli się napiszę kogo to jest materiał lub gdy spyta się go o udostępnienie to nic się nie dzieje ;) Ale nie lubię kiedy coś mojego jest w obcej modyfikacji a do tego napisane że zrobione przez niego....
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 4 Jul 2010, o 17:13

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Ja też popieram.
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 4 Jul 2010, o 17:28

Male - Friend  Posts/Topics622/66  Reputation point 326 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
Podpisuję się. Każdy wie ile trwa stworzenie czegoś od zera, a kiedy ktoś to przywłaszczy i podpisze jako swoje to aż czasem człowieka krew zalewa. Mimo, że nie jestem patcherem to z własnego życia i z innych dziedzin wiem jak to jest. Co innego jeśli autor wyrazi zgodę a jak czytam to forum to widzę, że adrian219 nie robi problemów jeśli ktoś chce użyć jakiegoś elementu jego patcha. Tylko do .*#*^%#... napisz, że użyłeś tego czy tego z patcha tego czy tego użytkownika.
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 4 Jul 2010, o 17:31

Male - Friend  Posts/Topics473/17  Reputation point 1117 
Offline  Profile 
Symbian Safari
_NeedSpeed_, mnie namówił to pisze.
Zapytam tak: czy coś wam się. stało jak wam ktoś podebrał z patcha? Straciliście kilka złotych, urwało wam rękę, nogę, czy coś innego?
Uhahani korzystaćie z rosyjskich grafik itp. Nie wspominając o tym że czasem nie piszecie kogo jest to czy tamto. Ja to że hoppek "ukradł" kiedyś kilka moich nifów traktuję jako wyróżnienie, w końcu gdyby się nie podobały to by nie wziął :)
Jeśli coś kopiujecie to napiszcie pod koniec "dzięki" (uu przerywan bo nie widze bo piszę bo ucięło mi okienko w przeglądarce xD) w
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 4 Jul 2010, o 17:36

Male - Friend  Posts/Topics840/175  Reputation point 1288 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Ja też popieram. Niektórzy ludzie siedzą nad modyfikacją całe dnie czasami nawet Noce a potem przyjdzie sobie taki ( np. Krzychu_Polwin ) i niedość że podkradnie o jeszcze nie wspomni o pierwotnym autorze , Albo wspomni o nim w jednym temacie ( patchu ) a w następnym napisze że już sam wszystko zrobił.
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 4 Jul 2010, o 17:45

Male - Friend  Posts/Topics1136/115  Reputation point 888 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
adrian219 ale baterie do ostatnie modyfikacji stworzył Tomi1134 a nie ty a jeżeli chodzi o te chunki to przepraszam ale jesteś przecież na liście

[ Dodano: 4 lip 2010, o 17:41 ]
a i jeszcze jedno jak nie wspominam o każdym to że zapomnę to boże jestem przecież człowiekiem, zobaczcie moje patche jak kogoś nie wypisałem to przepraszam i zaraz poprawie
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 4 Jul 2010, o 17:47

Male - Friend  Posts/Topics622/66  Reputation point 326 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
Tomi1134 wrote:
Zapytam tak: czy coś wam się. stało jak wam ktoś podebrał z patcha? Straciliście kilka złotych, urwało wam rękę, nogę, czy coś innego?


Nie, nie straciliśmy nic, ale czy gdybyś napisał program wart x złotych i ktoś by go sobie wykorzystał i jeszcze podpisał jako swój to też byłbyś z tego dumny?? Przecież nieważne czy tracimy na tym kasę. Tracimy na tym w oczach a ktoś inny zyskuje. Dlatego proponowałbym, aby każdy patcher, który użyje elementu z czyjegoś patcha napisał o tym krótką notkę. Natomiast jeśli by tego nie zrobił a elementy nie byłyby jego to otrzymywałby jakąś reprymendę. Nie jest tak trudno chyba napisać, że NIFy pochodzą od...
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 4 Jul 2010, o 18:21

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
Ja też popieram. A tu jako przykład:
http://nokiahacking.pl/black-devil-vt6667.htm
Na początku trochę mnie to wkurzyło ale odpuściłem. Natomiast ładnie to obrazuje sytuację panującą na forum - szczególnie 3, 4, 5 post...

Problem leży nie tylko w patchach. Już nie wspomnę o moim motywie wielokrotnie modyfikowanym przez innych userów bez wspomnienia o pierwotnym autorze. Przykład:
http://nokiahacking.pl/vista-mobile-vt9799.htm
Drugi przykład ("Patch Motyw"):
http://nokiahacking.pl/vista-mobile-vt10753.htm#p365332

Ale że sam nie jestem święty to proszę nie brać sobie tego co napisałem do serca.
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 4 Jul 2010, o 18:33

Male - Friend  Posts/Topics1136/115  Reputation point 888 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
adrian219 a jeżeli chodzi o "Line Patch" to zniego zapożyczyłem tylko subchunki za co przepraszam na forum i obiecuje że taka sytuacja się nigdy już nie powtórzy ,jeżeli chodzi o ogłoszenie zamiany to na sreenie widnieje bateria Tomiego1134 a nie twoja.

P.S pomyśl zanim coś napiszesz
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 4 Jul 2010, o 18:39

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
P.S pomyśl zanim coś napiszesz


A ja powiem tak: "Pomyśl, zanim coś zrobisz".

To powiem tak, temat nie jest tylko o Krzychu, lecz wątek z grubsza jest na nim oparty, lecz o wszystkich osobach, którzy kradną czyjąś pracę lub bez pozwolenia korzystają z cudzych materiałów. Fajnie, że kosmita podał przykłady, inne, nie tylko, które sam wymieniałem. To oznacza, że jest jeszcze więcej ludzi.

Pozdrawiam
adrian219
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 4 Jul 2010, o 18:58

Male - Redaktor  Posts/Topics2312/361  Reputation point 11286 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Ja też się podpisuje.
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 4 Jul 2010, o 19:13

Male - Friend  Posts/Topics494/149  Reputation point 372 
Offline  Profile   
Windows Vista Opera
Czytając te wszystkie wypowiedzi dochodzę do jednego wniosku a dokładniej do takiego, że naprawdę szkoda coś robić jeżeli później nikt twojej pracy nie doceni lub po prostu skopiuje jej jakąś część bez nawet podpisania autora. Zrobienie Patcha nie jest łatwe bo jak wiemy trochę trudu i pracy własnej trzeba włożyć.
A teraz coś do unsera Krzychu_Polowin, chłopie czytając Twoje wypowiedzi przepraszam że tak to napiszę ale mam spore zastrzeżenia co do Twojego wieku Twój styl wypowiedzi wskazuje na co najmniej wypowiedź chłopaka 14 letniego. Teraz zaczynasz wszystkich przepraszać za Twoje zachowanie wobec kolegów patcherów i strasz się strać załagodzić sprawę aby nie dostać bury od administracji. Z takim podejściem daleko nie zajdziesz.....
to tyle z mojej strony.
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 4 Jul 2010, o 19:48

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Gdyby nie to, że same modyfikacje rzekomo są złamaniem praw autorskich Nokii, poleciłbym wam wydawać własne patche na licencji Creative Commons, takiej jak na Wiki, a później dochodzić roszczeń. Obecnie jest to jedynie dobra wola i w dobrym smaku podawać informacje o wcześniejszym autorze, na którym bazuje dana przeróbka.

Jeśli chodzi o Rosjan, to nonam_e często w takich sprawach interweniował. ;P
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: [Apel] O Patcherach podkradających czyjąś pracę. 4 Jul 2010, o 20:09

Male - Friend  Posts/Topics622/66  Reputation point 326 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
pawelooss, czyli jednym zdaniem, ktoś może ukraść sobei np. patcha stworzonego przeze mnie a ja z tym nie motgę nic zrobić? ;)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3 [ 31 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Prace domowe

Author: adrian219 (7 Sep 2009, o 15:54)

Views: 1383  •  Replies: 7

Last post: pawelooss (7 Sep 2009, o 18:10) View the latest post



Podziękowania za pracę na forum.

[ Go to pageGo to page: 1, 2, 3 ]

Author: pawelooss (10 Oct 2014, o 22:00)

Views: 11256  •  Replies: 36

Last post: nywi3 (1 Jan 2022, o 11:23) View the latest post



Przymusowe prace konserwacyjne na forum.

Author: pawelooss (18 May 2010, o 00:00)

Views: 1805  •  Replies: 10

Last post: Agentix (12 Jul 2010, o 16:25) View the latest post



Autorski konkurs na 2 prace graficzne z hasłami. :)

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: michero (4 Nov 2009, o 03:51)

Views: 2729  •  Replies: 20

Last post: michero (17 Nov 2009, o 02:11) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 3 guests