Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 4 [ 50 posts ]
Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Print view
Write comments Post new topic


Windows Phone i obsługa kafelek.

Post Windows Phone i obsługa kafelek. 21 Sep 2012, o 16:04

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
zakładam taki tema aby dowiedzieć się od użytkowników telefonów na windows phone jak wygląda sprawa z tym systemem na dłuższą mete? Bo zaczynają do mnie kafle przemawiać i może będę szukał czegoś na tej platformie.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone i obsługa kafelek. 21 Sep 2012, o 16:16

Male - Friend  Posts/Topics773/90  Reputation point 3054 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Miałem Lumie 710 koło 2 tygodni. Kafelki są wygodne i proste w obsłudze.Fajnie i prosto rozwiązana jest sprawa z wyszukiwaniem np. osób w książce telefonicznej (klikamy na literkę i wyskakują nam kafelki z całym alfabetem). Ciekawie rozwiązano też sprawę (nazwę to podmenu). Mamy np. w muzyce nasze utwory i albumy, aby przejść do sklepu musimy ,,przesunąć'' podmenu w lewo. Na temat przesyłania plików nie będę się wypowiadał.
_______
Więcej moich spostrzeżeń dodam później, póki co muszę uciekać :)
Last edited by minac on 21 Sep 2012, o 20:03, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone i obsługa kafelek. 21 Sep 2012, o 19:32

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Sam miałem zakładać taki temat, użytkuję Lumii 710 już jakieś 3 tygodnie.

wook wrote:
jak wygląda sprawa z tym systemem na dłuższą mete?

Takie rzeczy sam musisz ocenić. Kafelki są fajne, ale nie są w pełni wykorzystane (interaktywność, czyli "żywe kafelki"). Wiele aplikacji mogłoby z nich w umiejętny sposób skorzystać, a bardzo często developerzy tego nie robią. Jednak nie wszystko stracone. :)

Chętnie służę pomocą, skoro taki temat został już założony. Może rozwiejemy parę mitów związanych z WP. :D
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone i obsługa kafelek. 21 Sep 2012, o 19:56

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Powiem szczerze - WP mnie ciekawi, bardzo ciekawi, zwłaszcza że myślę nad sprzedaniem LwW i kupieniem czegoś nowego, ciekawszego :D jedynie boli mnie kilka rzeczy.
Brak dobrego i taniego urządzenia z fizyczną QWERTY(jest jakikolwiek z fizyczną klawą? :wow: )
Brak wysyłania przez BT czegokolwiek. Ostatnimi czasy często wysyłam fotki przez BT i muszę to mieć :P
Brak alternatywnej przeglądarki.
Płatne gry, nawet Angry Birds.

Są jakieś dobre appsy do
-przeglądania rozkładów jazdy autobusów,
-PDFów i office,
-kwejka, demotów, basha itp,
-Gadu Gadu
-Nawigacji
-Coś w stylu Sports Tracker
-Tapatalk lub inna obsługa forum?
?

Jak wygląda sprawa z "bezpłatnymi aplikacjami"? Są jakieś cracki, modyfikowane apk czy trzeba kupować każdą aplikację? Jak z wgrywaniem custom ROMów? Słyszałem że L800 ma blokowany bootloader i nie ma nic, L710 ma w większości możliwość odblokowania, tak? A jakie są modyfikacje w tych customach?
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone i obsługa kafelek. 21 Sep 2012, o 19:59

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Symbian Opera
nemo333 wrote:
Brak wysyłania przez BT czegokolwiek.

Od WP7.8 się da
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone i obsługa kafelek. 21 Sep 2012, o 20:08

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
nemo333 wrote:
Brak dobrego i taniego urządzenia z fizyczną QWERTY(jest jakikolwiek z fizyczną klawą?

Są z fizyczną qwerty np:
Dell Venue Pro HTC 7 Pro HTC Prime Sony Ericsson Windows Phone 7 HTC Arrive LG C900 Optimus 7Q LG Quantum LG GW910
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone i obsługa kafelek. 21 Sep 2012, o 20:14

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Ale takie dostępne że szok ;]

HTC 7Pro na allegro tylko z QWERTZ, Quantum jeden nowy i to z USA. W jeszcze dość sensownym budżecie ale podobno to słaba konstrukcja, kiepskie podzespoły i nie wiadomo jak tam z update do 7.8, nic nie powiedziane oficjalnie że dostanie. Reszty albo nie ma na Allegro albo nie wydane oficjalnie.
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone i obsługa kafelek. 21 Sep 2012, o 20:37

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
nemo333 wrote:
Brak dobrego i taniego urządzenia z fizyczną QWERTY(jest jakikolwiek z fizyczną klawą? )

Nie ma, niestety. :(

nemo333 wrote:
Brak wysyłania przez BT czegokolwiek. Ostatnimi czasy często wysyłam fotki przez BT i muszę to mieć

W przeciągu 2 miesięcy powinno to być bez żadnych kombinacji. Na dzień dzisiejszy, odblokowany bootloader i specjalna aplikacja. :)

nemo333 wrote:
Brak alternatywnej przeglądarki.

Potwierdzam. I to się pewnie nie zmieni. Chociaż tak patrzę, że chyba po odblokowaniu można mieć Opera Mobile, ale pewny nie jestem. xD
IE nie jest kiepska, jednak ma minus, który znalazłem i mnie denerwuję: nie skaluje tekstu ładnie do ekranu, gdy jest nad nim obrazek. A tak to niczym nie ustępuje. :P

nemo333 wrote:
Płatne gry, nawet Angry Birds.

Line Birds aktualnie gram, darmowa. :E A Angry Birds kosztuję jakieś 3 złote, tak samo Fruit Ninja. Oczywiście jak odblokujesz system i wgrasz Custom ROM to będziesz miał za darmo. :>

nemo333 wrote:
Są jakieś dobre appsy do

nemo333 wrote:
-przeglądania rozkładów jazdy autobusów,

Transportoid - fajna, wygodna, znana z Androida. Pomysłowo zrobiona z wykorzystaniem przesuwania palcem w bok.
Bilcom - pociągi, jeśli Cię interesują. Bardzo dobra aplikacja, nawet opóźnienia pokazuje, jeśli oczywiście są odnotowane. :D
jakdojade.pl - sam pisałem do nich, http://jakdojade-pl.sugester.pl/jakdoja ... e-7-Kiedy-

nemo333 wrote:
-PDFów i office,

Oryginalnie MS Office - wygodny, dopracowany, można tworzyć dokumenty i je odczytywać. Nie wiem jak wygląda sprawa z plikami od OpenOffice.
PDF - Adobe Reader, też spełnia całkowicie zadanie. :)

nemo333 wrote:
-kwejka, demotów, basha itp,

Nie korzystam, nie wiem. IE radzi sobie z takimi stronami.

nemo333 wrote:
-Gadu Gadu

Aplikacja GG - po komentarzach mogę stwierdzić, że działa, sam nie korzystam.

nemo333 wrote:
-Nawigacji

Nokia Nawigacja, Nokia Mapy... Godne zachwalenia, wszystko działa sprawnie, GPS też w porządku. Nie wiem czy Cie to interesuje, ale nie ma chyba fotoradarów.

nemo333 wrote:
-Coś w stylu Sports Tracker

Endomondo - korzystałem i jak najbardziej sprawdził się. Ma parę funkcji jak zatrzymanie czasu przy postoju, angielski trener głosowy i inne bajery, np. możliwość zapisywania wyników.

nemo333 wrote:
-Tapatalk lub inna obsługa forum?

Nic nie wiem, ale patrzę po market place i jest jakaś aplikacja, tapatalk nie widzę. Ale na forum WP widziałem, że pisali posty z tej aplikacji, więc chyba jest. :P

nemo333 wrote:
Jak wygląda sprawa z "bezpłatnymi aplikacjami"? Są jakieś cracki, modyfikowane apk czy trzeba kupować każdą aplikację?

Jak odblokujesz bootloader i zainstalujesz Custom ROM, to możesz korzystać z dobroci lewego downloadu, czyli wgrywanie instalek na komórkę, ściągają pliki na kompa.

nemo333 wrote:
Jak z wgrywaniem custom ROMów? Słyszałem że L800 ma blokowany bootloader i nie ma nic, L710 ma w większości możliwość odblokowania, tak? A jakie są modyfikacje w tych customach?

RainBow Mod i Lumiatrix - chyba najlepsze, bo oferują najwięcej. Obydwa mody dostępne na L710 i na L800. Co do odblokowania to naprawdę nie wiem jak to wygląda. Lumię 710 można każdą, L800 chyba już też. :P

Służę pomocą dalej. :D
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone i obsługa kafelek. 21 Sep 2012, o 20:43

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
nemo333 wrote:
-Gadu Gadu

Co do gadu i innych appsów poczytaj tutaj:
Code:
Please Login or Register, to see this Content
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone i obsługa kafelek. 21 Sep 2012, o 21:29

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
adrian219 a jak wygląda sprawa multitaskingu? Czy działa jak na symbianie że można zminimalizować wszysstko?
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone i obsługa kafelek. 21 Sep 2012, o 21:37

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
wook wrote:
a jak wygląda sprawa multitaskingu?

Minimalizuje wszystko co mi popadnie, jak najbardziej działa i nie jest żaden "niepełnosprawny" (chyba, że o czymś nie wiem). Aplikacje mogą pracować w tle (jak np. ROMPatcher w symbianie) i ma się do tego dostęp z ustawień (czyli można sobie wyłączyć i włączyć te aplikacje, które się chcę, ale oczywiście tylko takie, które mogą pracować w takim "stylu"). U mnie działa Gmail i Pogoda. Jednak to pierwsze ustawiasz w ustawieniach programu, co ile ma Ci aktualizować skrzynkę.

[ Dodano: 21 wrz 2012, o 21:37 ]
Nokia Muzyka umożliwia słuchanie muzyki w tle. ;)
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone i obsługa kafelek. 21 Sep 2012, o 22:04

Male - Uploader Mod  Posts/Topics2783/1425  Reputation point 6311 
Offline  Profile  WWW 
Linux Chrome
nemo333 wrote:
Quantum jeden nowy i to z USA.

No a skąd ma być? :D W końcu to telefon dla sieci AT&T.
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone i obsługa kafelek. 21 Sep 2012, o 22:20

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
czyli tak podsumowanie faktów (jak dla mnie)
Zalety:
-Szybkość działania
-Prosty i przejrzysty interfejs
-Nokia Mix Radio
-Microsoft Office
-kafeliki

Wady:
-brak opery (chyba największa wada jak dla mnie)
-multitasking (na zasadzie zamrażania appsów)
-brak możliwości przesyłania po bt (to się ma zmienić ale jak na razie jest)
-brak trybu pendrive
-drogie gry i aplikacje
-ograniczona ilość aplikacji
-brak użądzeń ze slotem kart pamięci (aktualnie w sprzedaży)
-mała ilość pamięci wbudowanej

Pytania?
-Czy skype działa z kamerą?
-Czy przerabianie jest trudne (odblokowywanie wszystkich funkcji)?
-Jak działa integracja z facebookiem?
-Czy w użądzeniu jest menadżer plików?
-Czy jest możliwość ukrycia tak plików multimediów (zdjęcia, itp.) aby nie były widoczne w galerii?
-Czy łatwo zapanować nad ilością pobieranych danych przez system?
-Czy Zune jest uciążliwe?
Last edited by wook on 21 Sep 2012, o 23:26, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone i obsługa kafelek. 21 Sep 2012, o 22:45

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Linux Opera
transportoid znam z androida. idealny nie jest ale daje rade :P wiec rozwiazane

office i pdf jak jest to dobrze, nie przegladam czesciej niz raz na dwa tygodnie wiec tez da rade - rozwiazano

gg jw

Nokia robi kijowe nawigacje, slaby silnik wyznaczania tras :( idealem dla mnie jest androidowy sygic no ale trudno. wszystkiego miec nie mozna.

Endomondo mi jakos nie podchodzi. no ale jakbym musial to pewnie bym sie przyzwyczail :P

podsumowujac
-brak sensownego sprzetu z fizyczna klawa.
-brak dobrej nawigacji
-brak alternatywnej przegladarki

w sumie nawigacje moge odpuscic, jedynie boli brak przegladarki.
da sie zmienic klawiature? na lww standardowa jest genialna ale zbyt zintegrowana z systemem i trudno ja przeportowac na inny rom wiec najlpierw uzywalem standardowej z cm a teraz mam smart keyboard pro, tutaj pisze prawie tak wydajnie jak na sprzetowek klawiaturze w x10. chociaz latwiej o bledy :P na WP sa jakies alternatywne klawiatury czy jestesmy skazani na fabryczna?

___
caly ten powyzszy post napisalem z lww w ramach treningu pisana na klawie bo w zasadzie to teraz.dopiero mialem okazje do tego. wiec jbc to sorry za jakies bledy i brak polskich znakow ;p

w sumie to jeszcze do minusow jest brak latwego przesylania plikow, zmienia cos 7.8 w tej kwestii? doda tryb pendrive?
Last edited by nemo333 on 21 Sep 2012, o 22:42, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Windows Phone i obsługa kafelek. 21 Sep 2012, o 23:17

Male - 10%  Posts/Topics16/0  Reputation point 54 
Offline  Profile  WWW 
Windows 7 Firefox
Małe sprostowanie do tego co napisał ktoś wyżej...

Wielozadaniowość w Windows Phone 7 jest uciążliwa! Nie ma czegoś takiego jak minimalizacja aplikacji, tak żeby działała ona w tle. W tle może działać jedynie "agent", który okresowo synchronizuje jakieś dane - np. powiadomienia push w komunikatorach. Niektóre programy obsługują także "działanie pod zablokowanym ekranem" - czyli nie są zawieszane po zablokowaniu telefonu, jak to się domyślnie dzieje. Natomiast po minimalizacji KAŻDA aplikacja jest zamrażana i nie działa aktywnie. Po jej przywróceniu następuje jej wznowienie, czyli jest ona po prostu wczytywana z pamięci w takim stanie w jakim ją zminimalizowaliśmy... :)
Tak więc wygląda to zupełnie inaczej niż na Symbianie, gdzie po schowaniu programu, mógł on nadal normalnie pracować!

Mam nadzieję, że w miarę jasno wyjaśniłem zasadę "działania" programów w tle na WP7. :)
Last edited by Shreqg2 on 21 Sep 2012, o 23:33, edited 6 times in total.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4 [ 50 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest