Nokia E52 Power Custom Firmware - Monocle Mods (91.4 NSeries Mods)

Custom ROM-y zawierające kompleksowo zmodyfikowane własne kompilacje Symbiana.
Forum rules
Image

Post by silentmichal » 2 Feb 2013, o 17:33

Witam!

Mam moda od sieman0 wersja 91.004, ale 1. edycję. Rozumiem że ten mod to nowsza wersja tamtego softu? Jeżeli tak, to zassysam to jak najszybciej ;D .


Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć???

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 2 lutego 2013, o 16:35 ]
No tak. To najmłodsze dziecko naszego moddera. :)
silentmichal Male
20%
 
Offline
 
Telefon: E52-1 [RM-469] Black Alluminium
Soft: 091.004 N-series Monocle by Sieman0
Operator: Play

Joined: 2 Apr 2012
Online: 21h 41m 15s
Posts: 31Topics: 0
Reputation point: 0
    Ubuntu Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by silentmichal » 2 Feb 2013, o 19:43

Sofcik jest po prostu BOSKI! Znalazłem jeden bug (nie wiem czy uznać to za bug, czy nie) jak wchodzę w ustawienia, potem w "aplikacje", to jak klikam na "menedżer aplikacji", nic się nie pojawia; Taki mały błędzik, ale w niczym to nie przeszkadza - przecież soft jest shackowany :dance: !!!
silentmichal Male
20%
 
Offline
 
Telefon: E52-1 [RM-469] Black Alluminium
Soft: 091.004 N-series Monocle by Sieman0
Operator: Play

Joined: 2 Apr 2012
Online: 21h 41m 15s
Posts: 31Topics: 0
Reputation point: 0
    Windows 8 Firefox

Post by simplex » 2 Feb 2013, o 20:17

ten bug akurat swoje pochodzenie zawdzięcza finom i występuje również w wersji niezmodyfikowanej (w 91.003 oraz 91.004)
simplex Male
20%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia e52
Soft: PCF 91.4
Operator: Plus

Joined: 12 Jan 2013
Online: 16h 55m 50s
Posts: 42Topics: 2
Reputation point: 0
    Windows 7 Firefox

Post by janruzel » 3 Feb 2013, o 10:34

Sir after Using this CFW. .my 3G was disapPeared. .it shows oNly Dualm0de and GSM. .
janruzel Male
User
 
Offline
 
Telefon: Nokia E52
Soft: 091.004
Operator: Aero2, a2mobile
Age: 31
Location: somewhere

Joined: 1 Feb 2013
Online: 1h 44m 26s
Posts: 4Topics: 0
Reputation point: 0
    Symbian Opera

Post by simplex » 3 Feb 2013, o 11:05

Did u tried *#7370# after update?
simplex Male
20%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia e52
Soft: PCF 91.4
Operator: Plus

Joined: 12 Jan 2013
Online: 16h 55m 50s
Posts: 42Topics: 2
Reputation point: 0
    Windows 7 Firefox

Post by bombel201 » 3 Feb 2013, o 11:18

simplex wrote:ten bug akurat swoje pochodzenie zawdzięcza finom i występuje również w wersji niezmodyfikowanej (w 91.003 oraz 91.004)

można wejść w ustawienia menadzera aplikacji. Tylko nie przez ustawienia / aplikacje / menadżer aplikacji, a przez panel sterowania / menadżer aplikacji / opcje / ustawienia :P
Image
bombel201 Male
TEN OKRUTNY xD
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: LG G6
Soft: 7.0 Nougat
Operator: Play

Joined: 21 Mar 2010
Online: 104d 17h 43m 53s
Posts: 2793Topics: 816
Reputation point: 4150
    Symbian Opera

Post by janruzel » 3 Feb 2013, o 11:33

And also hi-sPeEd packet data was g0ne?
janruzel Male
User
 
Offline
 
Telefon: Nokia E52
Soft: 091.004
Operator: Aero2, a2mobile
Age: 31
Location: somewhere

Joined: 1 Feb 2013
Online: 1h 44m 26s
Posts: 4Topics: 0
Reputation point: 0
    Symbian Opera

Post by delirein » 3 Feb 2013, o 11:50

No. 3G is still here, u have to use dual mode to activate it.
delirein Male
Friend
 
Offline
 
Telefon: E52 | SGS II
Soft: 91.004 | AOKP 4.2.2
Operator: Plus
Age: 28

Joined: 2 Mar 2011
Online: 18d 11h 35m 15s
Posts: 690Topics: 54
Reputation point: 1220
    Symbian Opera

Post by Puff » 3 Feb 2013, o 11:59

Tak patrzę w temat i mam wrażenie, że mój post sprzed 2 stron w nim zginął...
Czy ktoś z Ekipy Modderskiej mógłby nań spojrzeć i się ustosunkować?
http://nokiahacking.pl/nokia-e52-power-custom-firmware-monocle-mods-91-4-nseries-mods-vt27154-150.htm#p509203

[ Dodano: N 03-02-2013, 10:59:05 ]
Tak patrzę w temat i mam wrażenie, że mój post sprzed 2 stron w nim zginął...
Czy ktoś z Ekipy Modderskiej mógłby nań spojrzeć i się ustosunkować?
http://nokiahacking.pl/nokia-e52-power-custom-firmware-monocle-mods-91-4-nseries-mods-vt27154-150.htm#p509203

[ Dodano: N 03-02-2013, 10:59:37 ]
Tak patrzę w temat i mam wrażenie, że mój post sprzed 2 stron w nim zginął...
Czy ktoś z Ekipy Modderskiej mógłby nań spojrzeć i się ustosunkować?
http://nokiahacking.pl/nokia-e52-power-custom-firmware-monocle-mods-91-4-nseries-mods-vt27154-150.htm#p509203
Puff Male
20%
 
Offline
 
Telefon: E52
Soft: 091.004
Operator: Play

Joined: 31 Jan 2013
Online: 13h 11m 44s
Posts: 49Topics: 0
Reputation point: 66
    Windows 7 Firefox

Post by nemo333 » 3 Feb 2013, o 12:08

Puff wrote:Tak patrzę w temat i mam wrażenie, że mój post sprzed 2 stron w nim zginął...
Czy ktoś z Ekipy Modderskiej mógłby nań spojrzeć i się ustosunkować?
http://nokiahacking.pl/nokia-e52-power-custom-firmware-monocle-mods-91-4-nseries-mods-vt27154-150.htm#p509203

Przecież już dostałeś odpowiedź.
HitFan wrote:Większości rzeczy, które opisałeś nie da się zmienić


Ale jak chcesz to dokładnie opiszę wszystko:
-panel sterowania -> ustawienia -> telefon -> sieć -> tryb sieci
Nie ma opcji UMTS, jest tylko GSM/podwójny - ktoś to celowo wywalił czy przypadkiem zniknęło?
Jeśli się da, to chciałbym, żeby wróciła, bo w chwili obecnej nie ma możliwości wymuszenia połączenia UMTS-only (chyba, że narzędziami typu "network switcher"), a nie ukrywam, że czasami się to przydaje.

Jeśli w 91.4 jest tak samo to będzie to trudne naprawić, jak w 91.4 jest normalnie to kwestia modyfikacji któregoś pliku który Sieman0 ruszał w tym sofcie :P
Dalej - co z kwestią powiadomień, które Nokia spierniczyła w którejś z wersji FW (07x.xxx zdaje się)?
Poprzednio wyglądały tak:
1 nieodebrane połączenie
Janek Iksińskki
+48123123123
(albo numer z nazwą na opak, już nie pamiętam)

Teraz jest tylko informacja o nieodebranym połączeniu. To samo z sms-ami. Jest informacja "1 nowa wiadomość", ale nie pisze od kogo.

Skoro to nokia spierniczyła to niech nokia naprawi... One i tak nie działały dobrze, miałem na którymś cfw w C5 je włączone i tylko wkurzały bo każdy numer musiał być zapisany z +48 - inaczej pokazywał się sam numer...

Następna rzecz - coś, czego Nokia nie umiała nigdy zrobić (partacze...). Mianowicie mając wpisany kontakt nie-komórka (czyli stacjonarny, pager - cokolwiek, co ma ikonkę "niekomórkową"), gdy wejdzie się na listę połączeń, to wszystko jest wyświetlane jako komórka. Totalnie bez sensu. Wpisywanie 10 numerów pod jeden kontakt przestaje mieć sens, bo nie wiadomo z którego numeru ktoś faktycznie dzwonił.

Dodatkowo - skoro da się opisy zmieniać (w kontakcie "Kowalski" można mieć przecież wpisany tel. stacjonarny jako "służbowy" czy "prywatny" a nie tylko "telefon"), to czemu nie wyświetlać tego przy wybieraniu numeru czy gdy mamy połączenie przychodzące?

Wtedy zamiast:
Kowalski
+48123123123
dzwoni

byłoby np.:
Kowalski (służbowy)
+48123123123
dzwoni
Raczej niemożliwe do wykonania. Zapisuj po prostu jako osobne kontakty. Też kiedyś miałem kilka numerów w jednym kontakcie ale robi to rozpierdziel przy przenoszeniu do drugiego telefonu - większość programów nie potrafi prawidłowo zapisać drugiego numeru, Outlook np wywala całkowicie jeśli są tego samego typu. Musiałem obie komórki kogoś zapisywać np jedną jako służbowy a drugą jako komórka.
Dalej, z detali (skoro możecie zmieniać opcje fabryczne):
-rozmiar zdjęcia mms - duży, typ tworzenia: wolny, obiór raportów - włączony
-odbiór raportów sms - włączony
-na głównym ekranie, żeby nie było dwóch dziur, proponuję wrzucić od razu zegar (często służy jako budzik, z tego co widziałem telefonach ludzi) oraz folder "Nawigacja", z wrzuconymi weń elementami: mapy, dane gps, pkty. orient.
Bez sensu, przecież nie robisz formatu dwa razy dziennie żeby nie można było wejść i ustawić tych opcji.

-zamiast X motywów do wyboru, wrzucić jeden bazowy (mam jeden taki, idealnie pasujący do E52 - schludny, kalendarz jest czytelny, itd. - udostępnię, jeśli będzie taki request), co pozwoli zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca
Ile tego miejsca? Motywy zajmują ze 2MB (nie sprawdzałem, strzelam) Co możemy zamiast tego zainstalować? Jedną aplikację? :P W momencie gdy na C: jest ponad 100MB miejsca a karta 8GB to koszt 20 zł nie widzę sensu :D

-blokada przycisku kamery jako guzika włączającego aplikację (do białej gorączki doprowadza mnie sytuacja, gdy telefon siedzi w oryginalnym uchwycie, który dostałem do telefonu i po wjechaniu w dziurę znika mi nawigacja i pojawia się aparat) Uchwyt jest tak dupiato skonstruowany, że non-stop naciska na przycisk, a że używam motywu klasycznego, w którym klawisz nawigacyjny "do góry" włącza aparat, to nie potrzebuję wywołania z przycisku (aparat odpala się zresztą dłużej przez przytrzymanie/naciśniecie tego dedykowanego przycisku niż przez szybkie wybranie "góry")
Teoretycznie się da zrobić, trzeba tylko znaleźć który plik za to odpowiada i zmienić w nim UID aplikacji która się włącza.
-jeśli się da, to regulacja głośności przyciskami z boku telefonu (głośność dzwonka głównego)
-jeśli się da, to nie blokowanie przycisków głośności, gdy klawiatura zostanie zablokowana (słuchając muzyki i mając skryty telefon gdzieś głęboko w kieszeni, trzeba kombinować, żeby go odblokować, aby można było ściszyć głośność)

Nie da się

da się naprawić obsługę gier z n-gage'a
co jest nie tak?
bug występujący w wiadomościach? (utwórz nową wiadomość, w 1. linii wpisz "mama", przejdź do 2 linii, wpisz "tata", przejdź do 1. linii, za słowo "mama", potem spacja i wpiszcie "kurka" - wyskoczy "jurka", więc gwiazdka, kursorem w dół i teraz centralny przycisk.
Człowiek powinien się spodziewać, że wpisze wyraz i wstawi ew. spację po nim, ale po wpisaniu wyrazu kursor przeskakuje przed słowo "tata", które przecież jest w drugiej linii. Zamiast tego trzeba po wybraniu właściwego wyrazu z listy naciskać klawisz wyboru "w prawo" i ręcznie wstawiać spację.
nie sądzę żeby to dało się naprawić. Zresztą, kto na codzień wykonuje takie kombinacje ze skakaniem między liniami? :D
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 11h 59m 38s
Posts: 9189Topics: 98
Reputation point: 6525
    Windows 7 Firefox

Post by janruzel » 3 Feb 2013, o 12:32

I already Activated Dual m0de but n0.3G. .still E and also the "Hi speed Packet data" was g0ne?Image
janruzel Male
User
 
Offline
 
Telefon: Nokia E52
Soft: 091.004
Operator: Aero2, a2mobile
Age: 31
Location: somewhere

Joined: 1 Feb 2013
Online: 1h 44m 26s
Posts: 4Topics: 0
Reputation point: 0
    Symbian Opera

Post by bombel201 » 3 Feb 2013, o 12:45

autor tego cfw czyli Sieman0 usunął ten tryb 3g pozostawiając do wyboru dwu zakresowy tryb i gsm :P
Image
bombel201 Male
TEN OKRUTNY xD
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: LG G6
Soft: 7.0 Nougat
Operator: Play

Joined: 21 Mar 2010
Online: 104d 17h 43m 53s
Posts: 2793Topics: 816
Reputation point: 4150
    Symbian Opera

Post by Puff » 3 Feb 2013, o 13:03

Wybaczcie multipostowanie, coś się u mnie pochrzaniło :)

Od razu dziękuję za dużo konkretniejszą odpowiedź nemo333 :)

nemo333 wrote:Jeśli w 91.4 jest tak samo to będzie to trudne naprawić, jak w 91.4 jest normalnie to kwestia modyfikacji któregoś pliku który Sieman0 ruszał w tym sofcie :P

U siebie akurat mam 91.3 i jest "normalnie" (3 opcje), nie pamiętam też, żeby na E72, którą robiłem na 91.4 (francuski PC + polski język) były tylko 2 opcje.

nemo333 wrote:Skoro to nokia spierniczyła to niech nokia naprawi... One i tak nie działały dobrze, miałem na którymś cfw w C5 je włączone i tylko wkurzały bo każdy numer musiał być zapisany z +48 - inaczej pokazywał się sam numer...

Gdzieś w FW były "zakodowane" prefixy. Wrzucając "czysty" EURO-B, zauważyłem, że jest problem, bo faktycznie trzeba było dopisywać +48. Natomiast na telefonach kupionych w kraju, w których nie grzebałem (update OTA), wszystko działało dobrze, a książki adresowej nie trzeba było przerabiać.

nemo333 wrote:Raczej niemożliwe do wykonania. Zapisuj po prostu jako osobne kontakty. Też kiedyś miałem kilka numerów w jednym kontakcie ale robi to rozpierdziel przy przenoszeniu do drugiego telefonu - większość programów nie potrafi prawidłowo zapisać drugiego numeru, Outlook np wywala całkowicie jeśli są tego samego typu. Musiałem obie komórki kogoś zapisywać np jedną jako służbowy a drugą jako komórka.

Kumam :)

nemo333 wrote:Bez sensu, przecież nie robisz formatu dwa razy dziennie żeby nie można było wejść i ustawić tych opcji.

To tylko propozycja - skoro pewne rzeczy są ustawione na lepsze, to czemu tego też nie zmienić? :)

nemo333 wrote:Ile tego miejsca? Motywy zajmują ze 2MB (nie sprawdzałem, strzelam) Co możemy zamiast tego zainstalować? Jedną aplikację? :P W momencie gdy na C: jest ponad 100MB miejsca a karta 8GB to koszt 20 zł nie widzę sensu :D

Już nie chodzi o samo miejsce (choć miło, że jest go więcej ;) ), a o to, że FW jest zrobiony jako "lekki", więc można by było zostawić 1 prosty motyw, a kto by chciał, to by dorzucał sobie kolejne.

nemo333 wrote:Teoretycznie się da zrobić, trzeba tylko znaleźć który plik za to odpowiada i zmienić w nim UID aplikacji która się włącza.

Phone Torch 2.0.4 (który jest w CFW) ma opcję podpinania się np. pod klawisz kamery, nawet przy włączonej blokadzie klawiatury. Niby nic, ale może komuś to pomoże w diagnozie :)

nemo333 wrote: da się naprawić obsługę gier z n-gage'a

co jest nie tak?

Jeśli ktoś dokonał zakupu, to w którejś tam wersji FW zaczął wyskakiwać błąd "http timeout" - nie dało się nic zrobić.
Nie wiem jak obecnie sytuacja wygląda, więc jeśli wiadomo, że nic z tym się zrobić nie da, to uznajmy to pytanie za niebyłe :)

nemo333 wrote:nie sądzę żeby to dało się naprawić. Zresztą, kto na codzień wykonuje takie kombinacje ze skakaniem między liniami? :D

Cóż, np. ja. Prosty przykład: lista zakupów. Podział na "spożywcze", "chemię" i "biurowe". Żeby nie mieć pap. kancelaryjnego w spożywczych, przewijasz do "biurowe", dokładasz linię, dopisujesz "pap.", intuicyjnie naciskasz środkowy przycisk, oczekując spacji za wyrazem, a dostajesz przeniesienie do kolejnej linii. I się wkurzasz. W X-plore jest to samo.

A co do 'naprawy' - widziałem gdzieś temat dot. zmiany zachowania klawiszy (rzecz rozbijała się m.in. o to, że telefon po wyborze propozycji ze słownika nie wstawiał za wyrazem spacji) - ktoś się do tego dobrał i wypuścił fixa - tu można by było zastosować podobny patent. Wtedy naciskając na "środek", dostawalibyśmy wstawiony wyraz i za nim spację, a przy naciśnięciu "w prawo" kursor tuż za wyrazem.
Puff Male
20%
 
Offline
 
Telefon: E52
Soft: 091.004
Operator: Play

Joined: 31 Jan 2013
Online: 13h 11m 44s
Posts: 49Topics: 0
Reputation point: 66
    Windows 7 Firefox

Post by nemo333 » 3 Feb 2013, o 13:49

Puff wrote:U siebie akurat mam 91.3 i jest "normalnie" (3 opcje), nie pamiętam też, żeby na E72, którą robiłem na 91.4 (francuski PC + polski język) były tylko 2 opcje.
Czyli widać Sieman0 wyłączył nie tą opcję co trzeba ;D
Puff wrote:Gdzieś w FW były "zakodowane" prefixy. Wrzucając "czysty" EURO-B, zauważyłem, że jest problem, bo faktycznie trzeba było dopisywać +48. Natomiast na telefonach kupionych w kraju, w których nie grzebałem (update OTA), wszystko działało dobrze, a książki adresowej nie trzeba było przerabiać.
Nie miałem okazji sprawdzić, C5 miała to tylko na jednym CFW i też nie wiem jak to było zrobione, odkąd pamiętam ta opcja działała jak chciała ;)
Puff wrote:To tylko propozycja - skoro pewne rzeczy są ustawione na lepsze, to czemu tego też nie zmienić? :)
Niby tak :P Może kiedyś ktoś to zrobi jak zajmie się dotunningowaniem tej wersji :P
Puff wrote:Jeśli ktoś dokonał zakupu, to w którejś tam wersji FW zaczął wyskakiwać błąd "http timeout" - nie dało się nic zrobić.
Wydaje mi się że to przez ubicie N-Gage Arena przez Nokię i uśmierceniu całej platformy N-Gage a nie przez błąd softu ;)
Puff wrote:Cóż, np. ja. Prosty przykład: lista zakupów. Podział na "spożywcze", "chemię" i "biurowe". Żeby nie mieć pap. kancelaryjnego w spożywczych, przewijasz do "biurowe", dokładasz linię, dopisujesz "pap.", intuicyjnie naciskasz środkowy przycisk, oczekując spacji za wyrazem, a dostajesz przeniesienie do kolejnej linii. I się wkurzasz. W X-plore jest to samo.

A co do 'naprawy' - widziałem gdzieś temat dot. zmiany zachowania klawiszy (rzecz rozbijała się m.in. o to, że telefon po wyborze propozycji ze słownika nie wstawiał za wyrazem spacji) - ktoś się do tego dobrał i wypuścił fixa - tu można by było zastosować podobny patent. Wtedy naciskając na "środek", dostawalibyśmy wstawiony wyraz i za nim spację, a przy naciśnięciu "w prawo" kursor tuż za wyrazem.
Na to nie wpadłem xD Nie mam teraz jak sprawdzić tego i pomyśleć nad rozwiązaniem bo nie mam żadnego telefonu S60v3 ale pamiętam że kiedyś na podobny problem tylko z wyborem znaku interpunkcyjnego pomogło mi włączenie w TweakS w FEP Settings opcji Space with scroll right - powoduje to dodawanie spacji przy pierwszym naciśnięciu w prawo, jak to w SE jest ;) Możesz spróbować, może coś pomoże na ten błąd :P
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 11h 59m 38s
Posts: 9189Topics: 98
Reputation point: 6525
    Windows 7 Firefox

Post by Puff » 3 Feb 2013, o 15:18

nemo333 wrote:Wydaje mi się że to przez ubicie N-Gage Arena przez Nokię i uśmierceniu całej platformy N-Gage a nie przez błąd softu ;)

Dogrzebałem się do info dot. w/w i teraz to już może w ogóle się nie dać. Niemniej, swego czasu userzy, którzy przerzucili się na wyższą wersję i zrobili dla pewności format, raportowali takie problemy i nawet kwitka nie dostali... W tym samym czasie gry na starszych FW aktywowały się bez problemu... Cóż, kolejny przykład na to, że "legalni" dostają po du***, a "pirat" śmieje się wszystkim w twarz...
Inna rzecz, że gry "zwitaminizowane" na FP2 działają bez problemu, a z kolei na FP3 działają jak chcą...

nemo333 wrote:Nie mam teraz jak sprawdzić tego i pomyśleć nad rozwiązaniem bo nie mam żadnego telefonu S60v3 ale pamiętam że kiedyś na podobny problem tylko z wyborem znaku interpunkcyjnego pomogło mi włączenie w TweakS w FEP Settings opcji Space with scroll right - powoduje to dodawanie spacji przy pierwszym naciśnięciu w prawo, jak to w SE jest ;)

Spróbować nie zaszkodzi. Zobaczę, a nuż... :) Dzięki za info.

Spytam tak od razu przy okazji, bo w sumie temat o E52 - czy znane są sytuacje, że telefon potrafi po naładowaniu do pełna "zeżreć" całą baterię w <24h ? (w skrajnym wypadku: ładujesz wieczorem,odpinasz przed pójściem spać, rano wstajesz, a telefon trup). Dzieje się tak bez jakiejś wyraźnej przyczyny... Soft 81.x, 91.x - bez różnicy. To jakiś znany bug, który się łata specjalnie w CFW?
Puff Male
20%
 
Offline
 
Telefon: E52
Soft: 091.004
Operator: Play

Joined: 31 Jan 2013
Online: 13h 11m 44s
Posts: 49Topics: 0
Reputation point: 66
    Windows 7 Firefox

Previous • Next

Return to Zmodyfikowane softy - Custom FW S60v3

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests