Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat




Komu z poniższych kandydatów na urząd Prezydenta RP udzielił(a)byś poparcia?
Poll ended at 2 Jul 2010, o 21:12
Jarosław Aleksander Kaczyński 36%  36%  [ 12 ]
adammmos, adrian219, Andrzej5825, Filip, jarek26, kacper5, karol_17, marc73, Maryl, michalsiek, minac, Vanquish
Bronisław Maria Komorowski 45%  45%  [ 15 ]
adamke, adasio.s, Agentix, bastard3son, dario_mce, Deryl, Ds80, Dynamio, kamil012, kimi, nemo333, pawelooss, ryba, ryzy99, ZiomalMarcin
# Jeszcze nie wiem (uzasadnij w poście) 0%  0%  [ 0 ]
# Żaden z powyższych nie jest odpowiedni 18%  18%  [ 6 ]
Abramerlin, davvid, IuDeX, Mafiu, Mistrzunio94, radek310
Total votes : 33


Previous topic | Next topic
Page 2 of 9 [ 133 posts ]
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next
Print view
Write comments Post new topic


Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów.

Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 4 Jun 2010, o 09:38

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Ciekawe :)

Pozdrawiam
adrian219

Last post
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 4 Jun 2010, o 10:02

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Safari
Spisu Ci nie zrobię, ale np. coś tam o służbie zdrowia było.

[ Dodano: 4 cze 2010, o 09:02 ]
Wiesz, PiS jako sama partia jest bardzo dobra ideowo, tylko ma 2 minusy - za bardzo pcha się do Kościoła oraz ma takiego a nie innego przywódcę.
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 4 Jun 2010, o 10:15

Male - 20%  Posts/Topics43/12  Reputation point 41 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
To że pcha się do kościoła według mnie nie jest zbyt dużym minusem (oczywiście nie chcę mieć państwa kościelnego ;) ). A co do JK to gdyby media pokazywaly go w trochę lepszym świetle to na pewno byłby uważany za zupełnie inną osobę. Na przykład Lech Kaczyński gdy był prezydentem pokazywane były tylko jego wpadki, na zdjęciach zawsze starano się go ośmieszyć, a po katastrofie w Smoleńsku okazał się idealnym prezydentm, patriotą dbającym o dobro Polski. To media kształtują opinię politykach.
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 4 Jun 2010, o 10:38

Male - 50%  Posts/Topics197/29  Reputation point 239 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Media podpadają Tuskowi, a Tusek ruskim i zagadka rozwiązana :)
Wiem że mnie teraz Dzieci Neo zminusują ale mam prawo do wygłaszania swoich poglądów.
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 4 Jun 2010, o 10:57

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
www121212 wrote:
Na przykład Lech Kaczyński gdy był prezydentem pokazywane były tylko jego wpadki

Wpadki Komorowskiego w kampanii również nie są jakoś specjalnie ukrywane. Żaden argument. :P

www121212 wrote:
To że pcha się do kościoła według mnie nie jest zbyt dużym minusem

To niech zostawią te sprawy sobie, Kościół i tak ma już dużo pieniędzy i władzy. ;]

[ Dodano: 4 cze 2010, o 10:57 ]
adrian219, wszystko zależy od wybrania odpowiedniej grupy reprezentatywnej i można tworzyć różne sondaże. ;)
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 4 Jun 2010, o 12:36

Male - Sponsor  Posts/Topics643/227  Reputation point 817 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Zagłosuję na Komorowskiego. (Prawdopodobnie, bo nie wiem czy będę wtedy w moim okręgu wyborczym. Słyszałem, że można jakoś to zgłosić, że chce się głosować w innej części Polski? Czy to prawda? I co trzeba zrobić? :P)

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 4 czerwca 2010, o 12:54 ]
Trzeba jakieś zaświadczenie wziąć z Urzędu Miasta, czy cóś.

Drugiego Kaczyńskiego nie chce z różnych względów, nie będę się rozpisywał bo szkoda moich i Waszych nerwów:D

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 4 czerwca 2010, o 12:54 ]
Od tego jest ten temat, by trochę podyskutować. ;)

Za słabe nerwy mam na politykę (jak i na różnych baranów, którzy nie potrafią jeździć a wsiadają za kierownicę) i tego typu sprawy. Ogólnie ostatnio mam wrażenie, że ludzi dookoła wariują, coraz więcej bezmózgich istot ostatnio widzę. Potem ludzie mówią, że znieczulica.. a ja po prostu nie mam zamiaru się denerwować i tracić mojego zdrowia dla innych.

Wracając do tematu, np. Pan Mikke, to dla mnie już lekka przesada.. sprawy typu, żeby kobiety nie miały w ogóle prawa do głosowania, albo jakieś nawijanie o chińczykach? Słyszałem jak się wypowiadał, że trzeba do Polski ściągnąć trochę chińczyków, to się zachowanie narodu zmieni. Bo taki chińczyk, to się będzie dobrze uczył, dobrze pracował od rana do wieczora z polskimi kolegami. Po pracy taki chińczyk nie będzie chciał iść na piwo, to Polacy też nie pójdą i będą mniej pili itp. Masakra :D

Może już więcej nic nie będę pisał, żeby nie wchodzić w dyskusje. Od razu uprzedzam, żeby nie cytować moich tekstów i w ogóle nie prowokować mnie do dalszej dyskusji. Dla mnie temat skończony, jak każdy chciałem się wypowiedzieć i to na tyle. Dziękuję i pozdrawiam forumowiczów :D Byle ta polityka nas nie podzieliła, nie ma co się kłócić.. życzę miłego dnia :D
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 4 Jun 2010, o 14:24

Male - 20%  Posts/Topics43/12  Reputation point 41 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
W każdym razie uważam, że Komorowski nie jest odpowiednim człowiekiem do pełnienia urzędu prezydenta RP. Kaczyński też ma swoje wady i poglądy z którymi osobiście się nie zgadzam ale według mnie bardziej zależy mu na Polsce i Polakach niż BK :)
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 4 Jun 2010, o 15:16

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
www121212 wrote:
Komorowski nie jest odpowiednim człowiekiem do pełnienia urzędu prezydenta RP.

A jakie zadania ma wypełniać Prezydent? Bo wg mnie ma spełniać funkcję reprezentacyjną oraz wspomagać rząd w reformach. Cóż więcej może? Nic nie zrobi! Nie przeforsuje przecież własnych poglądów, może jedynie blokować innych.

Dlatego bliżej mi do układu kanclerskiego, niż prezydenckiego.

Ponadto kłótliwość jako cecha osobowości nie jest chyba zbyt pożądana na dyplomatycznych spotkaniach międzynarodowych.
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 4 Jun 2010, o 15:46

Male - Friend  Posts/Topics140/79  Reputation point 139 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
kacper5 wrote:
Wiem że mnie teraz Dzieci Neo zminusują ale mam prawo do wygłaszania swoich poglądów.

Padłem :) Dziecko Neo o dzieciach Neo ;)
pawelooss wrote:
za bardzo pcha się do Kościoła

No właśnie :angel:
www121212 wrote:
W każdym razie uważam, że Komorowski nie jest odpowiednim człowiekiem do pełnienia urzędu prezydenta RP.

Ja też tak uważam :) Tyle, że zamiast nazwiska Komorowskiego w tym zdaniu wstawiłbym Kaczyńskiego :S

[ Dodano: 4 cze 2010, o 15:46 ]
Wiecie co zauważyłem. Jak dziennikarz z programu pana Tomasza Lisa przyszedł porozmawiać z wyborcami głosującymi na JK usłyszał: "Won stąd", "Spie....aj pan", "Wypad stąd, bo tu patrioci stoją" etc., a gdyby ktokolwiek popierający PiS przyszedł porozmawiać z POwcami zapewniam was, że obyłoby się bez takich tekstów.
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 4 Jun 2010, o 15:50

Male - Redaktor  Posts/Topics736/109  Reputation point 1589 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Firefox
A ja zauważyłem, że od dawna nie było tak spokojnej kampanii. Może my - Polacy dorośliśmy politycznie, dojrzeliśmy i wiemy, że prezydent to raczej urząd figuralny, nie mający rzeczywistego wpływu na to co się dzieje w państwie, mający coraz mniejszy wpływ na politykę zagraniczną. W tej kampanii nie będzie żadnych ekscesów - każda partia wystawia swojego kandydata i poparcie dla niego ściśle pokrywa się z poparciem dla danej partii politycznej.

Abstrahując od wszystkiego dla Polski najlepszym prezydentem byłby ten, który miałby jak najlepsze relacje z rządem, żeby nie było politycznych niesnasek jeśli chodzi o politykę zagraniczną, żeby nie musiał blokować ustaw. Właśnie czegoś takiego Nam potrzeba.

Do kolegi mówiącego o PiS'ie. Dla mnie najważniejszym faktem przemawiającym za rządami PO jest Nasza sytuacja finansowa w czasie globalnego kryzysu. Grecja czy Hiszpania to kraje gdzie rządy były wielce wychwalane w czasie prosperity, teraz te państwa borykają się z olbrzymimi długami publicznymi. Polska ma i bank europejski zapowiada największy wzrost gospodarczy w tej części świata. Jeśli to nie zasługa rządu i umiejętnie prowadzonej polityki finansowo-gospodarczej, to czyja ?
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 4 Jun 2010, o 15:59

Male - Sponsor  Posts/Topics1524/67  Reputation point 3323 
Offline  Profile 
Java Opera
ryba, nie sądzę, by to, że kampania jest spokojniejsza była spowodowane tym, że dorośliśmy. Znaczy oni. Bardziej chodzi o tą katastrofę. Raz, że nie wypada, a dwa, że nie mogą atakować PiSu, czyli Kaczyńskiego, bo brat mu zginął.
Ds80, to, że wyborcy PiSu tak się wypowiadają wynika z tego, że mają przeświadczenie, że są prześladowani i stawiani w złym świetle przez media

[ Komentarz dodany przez: ryba: 4 czerwca 2010, o 16:06 ]
Właśnie przez tą katastrofę dorośliśmy (albo jak mówisz - oni) nieco. Miejmy nadzieję, że nie będzie to jedynie stan przejściowy a Nasza polityka zostanie już o wiele bardziej rzeczowa i spokojna.
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 4 Jun 2010, o 16:38

Male - Friend  Posts/Topics140/79  Reputation point 139 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
michero wrote:
Ds80, to, że wyborcy PiSu tak się wypowiadają wynika z tego, że mają przeświadczenie, że są prześladowani i stawiani w złym świetle przez media

To też racja. Właśnie to jest kolejny powód, dla którego nie zagłosowałbym na PiS. Wybrać prezydenta, z którego potem cały internet będzie się śmiał? No ludzie bądźmy poważni. Już raz przez to przechodziliśmy...
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 4 Jun 2010, o 22:03

Male - Sponsor  Posts/Topics565/40  Reputation point 641 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
adrian219 wrote:
dlaczego nie Kaczyński

Raz już rządził - i w dodatku miał wtedy więcej do powiedzenia niż jako potencjalny Prezydent. I mówię jasno i otwarcie. Nie jest reprezentatywny.
kacper5 wrote:
Za rządów PiS'u było bardzo dobrze i było by jeszcze lepiej gdyby PiS nie był w koalicji z takimi partiami jak LPR, LiD

Mistrzu polityki... PiS miał koalicję z LPR i Samoobroną ;] Nigdy z Lid'em.
kacper5 wrote:
na tego czerwonego Napierniczaka

A wiesz, że to haczy o chamstwo z Twojej strony i brak szacunku do kogoś, kto coś zrobił dla tego kraju w przeciwieństwie do Ciebie?
www121212 wrote:
a po katastrofie w Smoleńsku okazał się idealnym prezydentm, patriotą dbającym o dobro Polski.

A co? Mieli w okresie żałoby jechać po nim? Nie etyczne.
Ds80 wrote:
Padłem Dziecko Neo o dzieciach Neo

Nie chciałem o tym wspominać =D
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 4 Jun 2010, o 23:47

Male - Friend  Posts/Topics140/79  Reputation point 139 
Offline  Profile 
Java Opera
Pan Wałęsa powiedział w mediach, że wraz z całą rodziną zagłosuje na Komorowskiego. Cytat:
Quote:
Mówiąc o Komorowskim, były prezydent zaznaczył, że "jest on przewidywalny, nie jest zakompleksiony, nie popełnił w życiu większych błędów". - Co innego Kaczyński - zaznaczył.

Ma rację facet. nie wiem co mnie ostatnio wzięło, ale mimo iż nie wierzę w boga zacząłem się "tak na wszelki wypadek" modlić o to, by Kaczyński przegrał wybory...
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 5 Jun 2010, o 13:09

Male - 20%  Posts/Topics43/12  Reputation point 41 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
A co? Mieli w okresie żałoby jechać po nim? Nie etyczne.


A czy etyczne jest jechać po prezydencie swojego kraju poza okresem żałoby ?? To chyba nie zbyt dobrze świadczy o ludziach którzy to robią.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next
Page 2 of 9 [ 133 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 5 guests