Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat




Komu z poniższych kandydatów na urząd Prezydenta RP udzielił(a)byś poparcia?
Poll ended at 2 Jul 2010, o 21:12
Jarosław Aleksander Kaczyński 36%  36%  [ 12 ]
adammmos, adrian219, Andrzej5825, Filip, jarek26, kacper5, karol_17, marc73, Maryl, michalsiek, minac, Vanquish
Bronisław Maria Komorowski 45%  45%  [ 15 ]
adamke, adasio.s, Agentix, bastard3son, dario_mce, Deryl, Ds80, Dynamio, kamil012, kimi, nemo333, pawelooss, ryba, ryzy99, ZiomalMarcin
# Jeszcze nie wiem (uzasadnij w poście) 0%  0%  [ 0 ]
# Żaden z powyższych nie jest odpowiedni 18%  18%  [ 6 ]
Abramerlin, davvid, IuDeX, Mafiu, Mistrzunio94, radek310
Total votes : 33


Previous topic | Next topic
Page 5 of 9 [ 133 posts ]
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Print view
Write comments Post new topic


Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów.

Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 17 Jun 2010, o 00:25

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
kamilloi wrote:
poglądy na temat kobiet

Niby tłumaczą to, że został źle odebrany i chodziło mu, by w kraju był tak dobry byt gospodarczy, by kobiety mogły wybierać, czy chcą pracować zawodowo czy poświęcić się w pełni gospodarstwu domowemu. Ale oryginalnej wypowiedzi nie słyszałem.

Last post
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 17 Jun 2010, o 01:12

Male - Sponsor  Posts/Topics1524/67  Reputation point 3323 
Offline  Profile 
Java Opera
pawelooss, a w czym Korwin jest gorszy od innych? Jak cytowałem wcześniej, ciągle ci sami politycy stanowią władzę i niewiele się zmienia. Oczywiście nie mówię, że byłby zbawieniem, bo żaden by nie był. Ale mam wrażenie, że on przynajmniej nie jest żenujący i nie boi się mówić.
Co do legalizacji to tak, jestem za. Ale nie wiedziałem, że on też. Ja po prostu uważam, że to czy palę czy nie to tylko i wyłącznie moja sprawa, nikomu nie szkodzę. Nie chce żeby ktokolwiek za mnie decydował.
A co do pogladów na temat kobiet to faktycznie ma dość konserwatywne raczej, ale wiadomo, on też to wie na pewno, że nie jest w stanie zmusić kobiet do gotowania;) o ile w ogóle coś takiego mówił.
Co macie przeciwko niemu? Śmiało, dyskutujmy:)
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 17 Jun 2010, o 10:15

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Legalizacja - TAK!
Będę korzystać? - NIE!

Jak to kiedyś Cejrowski powiedział:(to nie jest dokładny cytat)
"Nie lubię, gdy państwo miesza się w moje sprawy!Jeśli chcę jechać na wycieczkę autobusem bez hamulców i totalnym złomem, to ja decyduję o sobie i to JA tam wsiądę!"

Widać, oceniacie bardziej JKM'a pod względem jego wyglądu i sposobu mówienia. Jeśli w ten sposób poznajecie nowych ludzi, to pozdro.

michero wrote:
czym Korwin jest gorszy od innych?

Jego poglądy często różnią się od innych kandydatów. Co z tego, że nie boi się mówić? Źle wygląda, to nie może być naszym prezydentem! :wall:

Paweł wspomniał o odświeżeniu sceny politycznej. Głosując na Kaczyńskiego/Komorowskiego na pewno jej nie odświeżymy...

Ds80 wrote:
Jak wygra Mikke to będziemy mieli klauna za prezydenta, a inne kraje będą z nas pompować.

"W kraju może być nędza - ważne, żeby za granicą się dobrze o nas mówiło." Myślisz, że mamy dobrą opinię za granicą? ;]

Napieralskiego również popieram i doceniam ;)

Dodano:
Image
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 17 Jun 2010, o 10:47

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Safari
To jest wg wolność? Toż to totalna głupota!! A więc co, jak będę jechał z 3 promilami po ruchliwej miejskiej drodze, to też moja sprawa? ...

I jakie są jeszcze jego poglądy? Bo nadal nie wiem. :] Czas antenowy to nie wszystko - trzeba jeszcze umieć "sprzedać" swój program, by dotarło do ludzi. Napieralski jakoś to potrafi, też nie będąc faworytem.

Secundo - tak, chcę, aby prezydent mojego kraju wyglądał jak poważny, normalny człowiek, czy to źle?
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 17 Jun 2010, o 10:57

Male - Sponsor  Posts/Topics1524/67  Reputation point 3323 
Offline  Profile 
Java Opera
Boże, ale poleciałeś populizmem:) Mylisz wolność z debilizmem. Jeśli palę marihuanę, wdycham klej czy cokolwiek innego to 'szkodzę' tylko i wyłącznie sobie. Jeśli wsiadam pijany za kółko to mogę zabić osoby trzecie.
Co do jego wyglądu czy wizerunku to ok, jest to jakiś argument. Ale jak napisał IuDeX wolę klauna i dobrobyt, niż dżolero i biedę:)
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 17 Jun 2010, o 11:56

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Safari
michero, znam różnice, ale odpowiedziałem na argument o autobusie, który pojawił się znikąd, ni przyszył, ni przyłatał. Poza tym nie jest też tak do końca - na haju można nie tylko szkodzić sobie, ale uszkodzić i innych, jak się akurat napatoczą. :]

I powtarzam już piąty raz - nadal nie wiem, co takiego JKM ma w planie zrobić, by zapewnić ten dobrobyt. Żaden forumowy zwolennik nie podaje tu żadnych konkretów programowych. :P A jeśli nie widać różnicy... :]


BTW, smutne jest to, że Kaczyński jednak wygra mimo wszystko... A potem znów będzie 5 lat narzekania, ehh...
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 17 Jun 2010, o 14:20

Male - Friend  Posts/Topics140/79  Reputation point 139 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
pawelooss wrote:
Secundo - tak, chcę, aby prezydent mojego kraju wyglądał jak poważny, normalny człowiek, czy to źle?

Dokładnie.
pawelooss wrote:
BTW, smutne jest to, że Kaczyński jednak wygra mimo wszystko... A potem znów będzie 5 lat narzekania, ehh...

Dokładnie.
xP
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 17 Jun 2010, o 14:32

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
adrian219 wrote:
Żadnej władzy to może nie, ale Prezydenckie WETO? ;>

Wielkiego znaczenia tez nie ma. Ile razy zostało użyte, tak ,że poskutkowało?? Na palcach jednej ręki nie policzysz.

[ Dodano: 17 cze 2010, o 14:32 ]
pawelooss wrote:
kobiety mogły wybierać, czy chcą pracować zawodowo czy poświęcić się w pełni gospodarstwu domowemu.

I jak będą chciały tak wybiorą. Nic na siłę nikt nie zrobi.
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 17 Jun 2010, o 14:48

Male - 50%  Posts/Topics173/26  Reputation point 108 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
taa..
potem ci co byli za legalizacją leczą choroby tym spowodowane za "nasze" pieniądze.
Program BK mnie nie przekonuje [zbytnio lewacki],szczególnie ten z wprowadzeniem euro w 2015.Polska gospodarka nie jest na to gotowa,jest to zdecydowanie za wcześnie.
co do prywatyzacji niektórych szpitali to nie mam zdania,staram się omijać szpitale z daleka.

jestem zdecydowanie za JK jego program działania najbardziej mi odpowiada

Oto Platforma Obywatelska w całej okazałości...


Image


Głosujcie na Kononowicza xD
Last edited by espresso on 17 Jun 2010, o 14:50, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 17 Jun 2010, o 16:06

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
pawelooss wrote:
na haju można nie tylko szkodzić sobie, ale uszkodzić i innych, jak się akurat napatoczą. :]

Z tego co usłyszałem to hasz bardziej uspokaja, ale nikt tu nie mówi o legalnemu jeżdżeniu na haju, będzie pewnie podobnie jak z alkoholami.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 17 czerwca 2010, o 15:03 ]
"Miękkie" (jeśli można stosować w ogóle taki podział) dla masy ludzi przestaną kiedyś w końcu wystarczać, a wtedy prosta droga do gorszego ścierwa. ;]

pawelooss wrote:
Secundo - tak, chcę, aby prezydent mojego kraju wyglądał jak poważny, normalny człowiek, czy to źle?

tak krytycznie znowu nie wygląda, bynajmniej ja nie widzę by był dużo w tyle jeśli o to chodzi w porównaniu z Komorowskim. Wygląda jak normalny, poważny człowiek, ale czy się tak zachowuje?? Na jego wpadki w telewizji w ogóle nie reagujesz.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 17 czerwca 2010, o 15:03 ]
No a co mam powiedzieć, zdarzają mu się. Gdybym chciał go usprawiedliwiać, to powiedziałbym, że nie jest ekspertem od wszystkiego i w tej chwili spadł na niego nagle obowiązek sprawowania 2 odpowiedzialnych urzędów naraz, ale tego nie zrobię, gdyż każdy powinien być krytycznie oceniany.

[ Dodano: 17 cze 2010, o 16:06 ]
Filip wrote:
"Miękkie" (jeśli można stosować w ogóle taki podział) dla masy ludzi przestaną kiedyś w końcu wystarczać, a wtedy prosta droga do gorszego ścierwa. ;]

ale ja podobnie jak Ty jestem przeciw legalizacji (jestem za zmiana prawa, by karani byli tylko sprzedawcy). Np do 5 g bez więzienia.
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 17 Jun 2010, o 18:40

Male - Sponsor  Posts/Topics565/40  Reputation point 641 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
adrian219 wrote:
Żadnej władzy to może nie, ale Prezydenckie WETO?

Prezydenckie weto jest tak silne jak niemowlak. Po wecie Prezydenta jeśli niezmieniona ustawa jeszcze raz trafi pod głosowanie i zostanie przegłosowana 2/3 głosów to wchodzi w życie i Prezydent nic nie może zrobić. Dziękuję, dobranoc.

Gdyby kampania wyborcza trwała dłużej to jestem więcej niż pewien, że G. Napieralski zyskałby bardzo dużo pkt. procentowych. ;)
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 17 Jun 2010, o 23:56

Male - Sponsor  Posts/Topics1524/67  Reputation point 3323 
Offline  Profile 
Java Opera
Sorry, że nie będę cytował, ale to u mnie za dużo zachodu.
1. Pawelooss. Argument o autobusie mi umknął, a nie chce mi się szukać, sorry. Co do tego, że na haju można kogoś uszkodzić - po alkoholu też można.
2. Poglądy. Znalezione na szybko, przynajmniej trochę.
http://korwin-mikke.pl/strony/wolnosc_i ... wydarzenia
http://korwin-mikke.pl/strony/wolnosc_i ... s_programu
3. Espresso. Podaj przykłady, kiedy ćpunki leczyły się za państwową kasę. A nawet jeśli, to alkoholicy tak samo. Więc? I jakie są choroby spowodowane marihuaną?
4. Pawelooss. Że najpierw miękkie, a potem coś mocniejszego. Jak pewnie wiesz, tak samo jest z alkoholem.
Moim zdaniem to nie ma mocnych argumentów przeciwko legalizacji.
Co do JKM to ok, lubię go, część poglądów mi się podoba, ale też nie mówię, że będzie zbawcą. Tylko po prostu mam dość tych starych mord
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 18 Jun 2010, o 00:14

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
michero wrote:
Argument o autobusie mi umknął, a nie chce mi się szukać, sorry.

IuDeX wrote:
Jeśli chcę jechać na wycieczkę autobusem bez hamulców i totalnym złomem, to ja decyduję o sobie i to JA tam wsiądę!


michero wrote:
po alkoholu też można

To po co się rozszerzać na nowości? Wiemy, jak jedno może mieć skutki niepożądane, to chyba wystarczy... A przyzwolenie społeczne powoduje, że można czuć się bezkarnie, biorąc coraz to więcej i np. zabić latającego słonia na ulicy, którym jak się później okazało było 6-letnie dziecko. Drastyczne i zbyt przesadzone? Trudno. Dla mnie i tak zawsze narkoman to narkoman.

No ale nie o tym temat... :P
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 18 Jun 2010, o 00:18

Male - Expert  Posts/Topics264/3  Reputation point 1050 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
głosuje na Kornela, miałem u niego 5 z algebry :)
Reply with quote 


Post Re: [Polityka] Wybory Prezydenckie 2010 - dyskusje i typowanie kandydatów. 18 Jun 2010, o 00:22

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
ndt, ja w wyborach samorządowych miałem okazję również wybierać (poprzez rodzica) swojego matematyka z gimnazjum. ;)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 5 of 9 [ 133 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 6 guests